Kısa Klasikler Serisi (Can Yayınları)

Teşekkürler. Listeyi güncelledim.

2 Beğeni
5 Beğeni
5 Beğeni

Yeniler

8 Beğeni

Yeni

7 Beğeni

Yeniler

6 Beğeni

Kapak tasarımı olarak her seferinde hayran bırakan seri. Hepsini aynı kişi mi yapıyor acep?

3 Beğeni

Yeniler

8 Beğeni

Yeniler

6 Beğeni
3 Beğeni

9 Beğeni
3 Beğeni
4 Beğeni
4 Beğeni
4 Beğeni

Jane Austen romanlarından evlilik ile alakalı pasajları derleyip ‘‘Evlilik’’ adlı metni de basmışlardı böyle. Şimdi aynısını Louisa May Alcott’ın Küçük Kadınlar’ına yapıyorlar. Bu iş bence terbiyesizlik, okura saygısızlık ve tamamen ticari. Etik olduğunu da düşünmüyorum.

4 Beğeni

Şöyle kitapların bir edebiyat tarihçisi veya yazar üzerine çalışan bir uzman tarafından daha çok derlensin, yayınlansın isterdim.

Mesela Sait Faik’in insanları, Sait Faik öykülerinin coğrafyası.
Stephen King romanlarında arabalar
Yaşar Kemal romanlarında çiçekler , bitkiler vs vs

2 Beğeni

O kadar güzel olur ki. Son dönemde edebiyat araştırmacılarımız bu konulara sıkça eğilmeye başladılar aslında. Biliyorsunuzdur, İletişim’in harika bir edebiyat eleştirisi serisi var. Zamanla çok daha farklı incelemeler çıkacağını düşünüyorum.

2 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum sizlere, heyecanla alıp hayal kırıklığı yaşamıştım evlilik kitabında. Seride bu şekilde olan, bu iki kitap dışında başka kitaplar var mı acaba?

1 Beğeni

Kıskançlık Kayıp Zamanın İzinde’nin içerisinde bulunan bir bölüm, Tocqueville kitapları da Amerika’da Demokrasi’den seçme bölümler.

3 Beğeni