Kitap Bulma Motoru (Kitap aramaktan yorulanlar için)

Merhabalar, bugün kitap severlerin tabi bunun yanında (film, dizi ve yemek severlerin) huzuruna bir site tanıtmak istiyorum. Red Life Sphere

Hepimiz kitap, film, yemek ve dizi aramaktan yorulduğumuz için. Bu siteyi yapmayı uygun gördüm.

Film Seçenekleri = En İyi Bilim Kurgu, Korku, Romantik, Animasyon, Komedi, Dram ve Aksiyon.

Kitaplar Seçenekleri = En iyi Bilim Kurgu, Korku, Romantik, Klasik, Polisiye, Tarih, Psikoloji ve Felsefe.

Dizi Seçenekleri = En iyi Bilim Kurgu, Korku, Romantik, Animasyon, Komedi, Dram ve Aksiyon dizileri.

Türk Seçenekleri = Ana yemek, FastFood, Çorba, Salata, Ara Sıcak ve Tatlı.

Umarım Kayıp Rıhtım üyeleri için yararlı, kullanışlı bir site olur.

Arkadaşlar örnek vermek gerekirse. Kitap ikonuna tıkladım. Ondan sonra ise bilim kurgu seçtim. Ve üstte finish ikonu var. Ona tıkladığımız zaman ise şansınıza bir isim çıkacak.

Mutlu günler dilerim Tolga Kurtuluş

“Reklamlar için çok özür dilerim…”

3 Beğeni

İçerik olarak yeni oldugundan boş heralde

1 Beğeni

Güzel bir girişim. Umarım bağışlarla daha da geliştirirsin. Belki tasnif konusunda işine yarar diye bazı siteleri -aklıma geldikçe- önermek isterim:

1. Letterboxd.com
  2. Goodreads.com
  3. Kitabinabak.com
  4. Fandom.com
  5. Filmloverss.com
  6. Kayiprihtim.org/portal/okuma-rehberleri
1 Beğeni

Hayır Hayır. Finish butonuna basman gerek. Ondan sonra şansına artık ne çıkarsa.

1 Beğeni

Sizin gibi düşünceli güzel insanlar olduğu sürece inşallah daha da gelişeceğiz.

bu mu?

1 Beğeni

Evet tam olarak o :slight_smile: . Normal gönder gibi bir ikon yapmak istemedim. Sizce kötü mü olmuş hani göze çarpmıyor mu ?

2 Beğeni

Valla demeseniz ben göremezdim finish-4-124187 heryer kırmızı zaten. O simgeyi daha belirgin bir renk yapmak daha iyi olur gibi

1 Beğeni

Katılıyorum hemen düzeltmeye koyulacağım. Geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Labirent gibi bunu sevdin mi şunu sevdin mi gibi sorular sorarak karşıma bir şey çıkacak sanmıştım ama olmadı. :sweat_smile:

2 Beğeni

Elimden geldiğince basit yapmaya çalıştım. Kötü mü yapmışım iyi mi yapmışım bilemedim şimdi. :smile:

Fazla basit olmuş. Misal kitaba tıkladım, oradan da bilim kurguya tıkladım. İlk denememde bir tane Tolkien kitabı, ikinci denememde de Harry Potter çıktı. İkisi de okumayı düşünmediğim kitaplar. Yani ne işime yaradı bu site onu düşündüm.

Biraz daha detaylı bir şekilde sorular sorarak karşınıza çıkacak kitap sayısını azaltabilir ve onlar arasından birisini seçebilir.

Atıyorum bilim kurguya tıkladın. Sevdiğin alt türü sorabilir. Şimdi pek bilmem ben sallıyorum distopya, robotlu, uzaylı vs vs gibi onlardan birisine veya birkaçına tıklarsın. Oradan başka bir soru vs derken öyle bir kitap karşıma çıkarırsa işte o zaman dikkate alırım.

3 Beğeni

Bence de o tür değişim yapabilirim. Ama bazı kitap, film, dizi türleri o kadar karışmış ki. Dram bilim kurgu oluyor. Aksiyon komedi oluyor. Oluyor da oluyor. O yüzden genel yaptım. Bir diğer nedeni ise. İnsanların hiç ummadıkları bir kitap, flimi o kadar sevebiliyor, o kadar beğenebiliyorlar ki iyi ki okumuşum ya da izlemişim diyorlar. Bir tanesi de ben. Emek ile hazırlanmış her kitap her film güzeldir. Eğer öyle daraltırsam. Bu sefer hep aynı şeyler döndürecek. Ama detay isteyenler için ekstra öyle bir şey oluşturacağım. Böyle geri bildirimleriniz çok iyi oluyor. Geri bildiriminiz için çok teşekkür ederim.

1 Beğeni