Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Siparişlere çok yüklenildi galiba. İndirimlere biraz ara vermiş olmalılar.

1 Beğeni

Amazon’da dayısı olan var mı, iş başvurusu yapabiliyor muyuz? (Şaka değil)

Hem siparişler de çoğaldı, elemana ihtiyaçları vardır. Kitapları güzelce koliler kimseye hasarlı kitap göndermem. Bence Amazon bunu bir düşünsün. :thinking:

2 Beğeni

Arkadaşlar genel olarak kitap fiyatlarının ve aslında herşeyin fiyatının ‘’ iğrenç’’ bir boyuta ulaştığı bu dönemde böyle fırsatlar ve kalite sunan bir firmaya müteşekkir olmamız lazım.Ben ne yazık ki devletin bu duruma fark eder etmez el atacağını düşünüyorum. Bu tabi ki kendi için iyi bizim için kötü bir hamle olacak ama bizim için çalışan ve yararımıza olan bir şeyin elimizden alınmasına da sesimizi düzgün çıkarmadığımızı düşünüyorum. Devleti ötekileştirdiğimizi ve bizim sayemizde orada olduğunun farkında değilmişiz gibi geliyor. Empati uydurma bir mit oluyor bu zamanlarda çünkü sabah kalktığında röpteşambırını giymiş ve hizmetçisi tarafından hazırlanmış sofraya oturan insanın, ekmek almak çocuklarını doyurmak için yemek yemeden evinden çıkıp iş başı yapan adamın halinden anlamadığını düşünüyorum. Biraz konudan saptım içimi döktüm gibi oldu kusura bakmayın demem o ki en azından şöyle bir şey yapalım forum olarak Amazon’a şükranlarımızı belirtelim, bize faydalarını anlatalım bunu da amazon sayfasından müşteri hizmetleri /bize ulaşın /geri bildirimde bulunun sekmesinden yapabilirsiniz. Bence ne kadar doğru işler yaptıkları hakkında ileti alırlarsa bizim için gerçekten çalışırlar gibi geliyor. Bilinçli olduğumuzu ve yaptıklarının karşılığını sadece yıllık gelir grafiğinden değil de insanların ağzından duyarlarsa daha çok tüketici yanlısı olacağına inandığım tek firma şuana kadar. Dostum biraz abartmıyor musun diyebilirsiniz ama inanın bana abartmıyorum…

Ben Amazon gibi bir firmada çalışmak istemezdim. Yurtdışında bile çalışanlarına zorla fazla mesai yaptıran ve ek ücret ödemeyen bir firma. Allah bilir Türkiye’de neler neler yapıyorlardır.
Evet, Amazon benim de severek kullandığım bir firma ama ürünleri bu kadar hızlı kargolayabilmelerinin sebebinin çalışanlarına ek mesai koymaları olduğunu düşünüyorum. Umarım benim içim fesattır da çalışanlarına fazla mesai yaptırmak yerine ek işçi alarak bu kadar hızlı kargolayabiliyorlardır.

2 Beğeni

Gece gece neler olmuş böyle forumda. Otobotlar bu kadar beklemedi “prime” ı :grinning: :grinning:

14 Beğeni

Fatih Altaylı Amazon Prime’ın patronu ile sohbet etmiş.Bizi ilgilendirdiği için başlığa yazmak istedim.

“Yurt dışında Prime uygulamanızda yılın 2 günü süper indirim var. Pek çok ürünü neredeyse 5’te bir, bazen 10’da bir fiyatına satıyorsunuz. 48 saatlik bir süre kampanyalar Amerika’ya mı özel yoksa Türkiye’de de olacak mı?”

“O indirim 48 saat değil 24 saat ama haklısın. 48 saate yayılıyor gibi. Bu sadece Amerika’da değil her yerde var ve tabii Türkiye’de de olacak. Süper indirim günü. Bazı önemli alışverişleri için bu günü bekleyen müşterilerimiz var. Türkiye’de de bu olacak.”

O indirim günlerini merak ediyorum,cüzdanlar ciddi manada eriyecek…:smile:

-Ekleme yapayım,Prime fiyatını bilerek bu seviyede tuttuklarını ve herhangi bir şekilde fiyat artışı düşünmüyorlar Prime için.

24 Beğeni

Öyleyse bundan sonra Amazon indirim yapmadığı sürece başka sitelerden kitap alışverişi yapmıyorum :joy:

2 Beğeni

Ben o indirim gününden haberdar olmadan vermiştim bu kararı. Amazon ciddi anlamda dengeleri değiştirecek.

1 Beğeni

Ben de kitapyurdu ve idefix’te peş peşe yaşadığım rezilliklerden sonra karar vermiştim. Gerçekten zerre güven duymuyorum artık ticari duruşlarına.

1 Beğeni

Bu haberden sonra tüm planlarımdan vazgeçtim,pusuda yatan bir avcı gibi Amazon’u gözlüyorum.:grin:

10 Beğeni

Son iki gündür Primecılar; :joy: @smartestidiot

21 Beğeni

Katılmamak elde değil,forum olarak halay çeksek yeridir.:sweat_smile:
QGTsh9

2 Beğeni

Bu paylaşımı gece atmak dileğiyle. :joy:

Bu kadar hızlı demişsiniz ama benim kitabım 1.5 haftada geldi. Sanırım sorun bende.

1 Beğeni

Merdivenler Kenti 10 Lira Amazonda.

Amazon o konudaki tutumundan vazgeçmedi hala işçileri köle gibi çalıştırmaya devam ediyor. Çok düşük ücret, ekstra mesailer, izin yok, işçiler tuvalete gitmeye bile korkuyorlarmış hastalanınca da işçilere ceza kesiliyormuş vsvs. Hatta Amazon’un satın aldığı şirketlerdeki işçiler bu çalışma düzeninden korktukları için sendikalaşmaya başlıyorlar.

Salgın döneminde de Amazon müşterilerine mail atıp para istemişti işçilerimizin parasını ödeyelim diye halbuki şirketin sahibi dünyanın en zengin adamı :smiley: Tabii bekledikleri olmayınca da salgın sürecinde bir sürü işçiyi işten çıkardılar.

2 Beğeni

Merdivenler Kenti’ni D&R’dan 9 TL’ye almıştım geçen sene :slight_smile: Ara ara diğer firmalar da indiriyor o kitabı.

Bu arada çok sevdiğim bir kitaptır, tavsiye ederim.

5 Beğeni

Benim şimdiye kadarki bütün siparişlerimi aynı gün ya da ertesi gün sabah kargoladılar. O yüzden böyle yazdım.

Bu konu hakkında south parkın 22.sezonunda 4-5 bölümlük bir story arcı var. İzlemesi çok keyifliydi :slight_smile:

3 Beğeni

:closed_book: Kırmızı Kedi Yayınevi %40 İndirimli!