Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

(Hiçliğin bekçisi…) #4148

Anam o çürümüştür yahu. Beni çürümeye layık gördüğün için teşekkürler… :expressionless:

Genç bir yazar bulamadım :joy: Hepsi aynı durumda gibi napalım :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #4150

@alper bize hepsini alsın biz de okuyalım. :stuck_out_tongue: Son zamanlarda hiçbir şey okuyamadım yav. Ne olacak benim halim? Ben ölmüşüm… :face_with_raised_eyebrow:

Aslında iyi fikir ama dolar yukarı doğru gittikçe kimse bize doğru dürüst 2-3 senedir iş vermez oldu Dolar 2014 öncesine dönse başka da bir şey istemem

Joe Hill olmaz mı hem Kral’ın oğlu hem de yeni dönem iyi korku gerilim yazarlarından

Bu arada az önce; Mahşer(ciltli) yüzde 46 O ciltli yüzde 56 Yabancı yüzde 42 indirimleri olunca, ve kitapyurdu Altın X4 puan deyince durduk yere kendimi ( Mahşer ve O kitaplarının bende tam baskı karton kapakları olmasına rağmen) masrafa soktum.

Sor Bana Pişman mıyım

(Hiçliğin bekçisi…) #4152

Ben senin yerine pişman oldum. :smiley: Nedendir bilinmez Stephen King sevemedim. Oysa bundan fi zaman evvel bir kitabını okumuştum. Belki filmlerini de beğenmiyor olmamdan ötürü böyle bir uzaklaşma yaşadım adamdan. Hiç ilgimi çekmiyor. Bazen diyorum yaşım gelsin okuyacağım ama o yaş ne zaman gelecek muamma. :smiley:

@alper Dolar hep yükselişte oldu ya. Babamdan umudum var. Biraz duygu sömürüsü yaparak kitap aldırmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda. :smiley: Arada bir bana kıyak geçtiği doğrudur. Babaların kızlarına olan bu yufka yürekliliğini çok seviyorum. Evlendim hâlâ surat assam dayanamaz. :smiley: Üstelik zevzeklikten suratımı astığımı da bilir ama yine de kıyamıyor. :smiley:

Kampanya güzelmiş ama uzun zamandır annemin istediği bir şey vardı. Bütün kitap paramı o istediği şeye verip anneler günü hediyesi olarak aldım. Bu ay pek bir şey alamam gibi. Başka kampanyalarda şansımı deneyeceğim artık. :slight_smile:

Bence de en son paylaştığı bir kitap var karar vermeyle ilgili onu okumadan alması lazım. Okursa çok tutumlu bir okur olacak gibi :joy:

@Agape Kitaplığında tam sayı şu an hatırlayamadım ama 50 civarı Stephen King kitabı var, pişman olmam gibi bir ihtimal yok. King neden seviyorsun desen belki 100 tane neden sayarım ama çok da geçerli olur mu zannetmiyorum

@UfukTR Altın kitaplar önce karton kapaklı olan baskıları yaptı, ben aldıktan kısa süre sonra ciltli baskılar çıktı ve bayağı kendi kendime kızmıştım Altın kitaplara. Ciltli iki kitap için hep bir ara alırım dedim. Kitapyurdunun şu anki fiyat ve puan cazip gelince hem de King’in yeni kitabı Yabancı’yı zaten alacaktım, diğer iki ciltli baskıyı da alayım dedim.

Karar vermeyle ilgili kitap beynin yapısı ilgimi çektiği için okuduğum türlerden . Hem bu ara Hannibal okuyorum adamın beyninin iki yarı küresi bağımsız çalışıyor. Beynin iki yarısının uzlaşması ya da bağımsız olması vb için Indigo yay. Beyin kitabında bilgi vardı.O kitabı da ilgisi olan varsa tavsiye ederim.

King için çok eski okuduklarım dışında ben hiç okumadım diyebilirim. Onları da hatırlamıyorum zaten. İki tane kitabı var elimde deneyeceğim severim diye umuyorum.

Sayfa 6 yayınlarının bastığı ve bir ara alırım dediğim 5 King kitabı vardı onları da amazondan aldım. Bu ay kitap alışverişimin büyük kısmı King kitaplarından eksikleri tamamlama ayı oldu gibi.

Olmayanların ikinci el sahaf dışı baskıları yok. Altın yayınlarının yeni baskı yapmalarını bekleyeceğim artık.

Bu arada kitapyurdunda ALTIN yayınları hem X4 puan kazandırıyor hem de bir çok kitabı yüzde 40-50 arası indirimli

KİTAPYURDU ALTIN YAYINLARI

(Her şey çok güzel olacak) #4157

Ceset kitabı için herhangi bir haber var mı? Epub olarak buldum ama belki basılır, adam akıllı okurum diye bekliyordum.

Bu akşam Altın yayınlarına yine mesaj gönderdim, " ne oldu bizim kitaplar " diye :slight_smile: klasik cevap gelmez diye umuyorum.

Bazen amazon da arada derede kalmış kitap buluyorum bu akşam da baskısı olmayan “Çağrı” yı buldum. Bence sahaflar bir dünya para istediği için en mantıklısı beklemek.

(Her şey çok güzel olacak) #4159

Sizin listeden takip edeyim ben de. Ne zaman yakında toplarım külliyatı derken hiç adını duymadığım kitapları olduğunu öğreniyorum.

Kara Ev kitabını bir kaç sene önce Siirt’te çalışırken kıyıda köşede kalmış bir kırtasiyenin alt katında bulmuştum. :slight_smile:

Kara Kule’ye ne zaman başlıyorsunuz bu arada?

(Hiçliğin bekçisi…) #4160

Karanlık Çökünce bende varmış. :smiley: Bir de Üç’ün Çekilişi diye bir tane var. Listede göremedim. Acaba bunları okumuş muydum?:thinking:

Ben kara kule serisini okuyalı çok oldu. Belki bir ara yine okurum.

Kara Ev baskısı bende yok okumadım ama Kara ev kitabı Sayfa 6 dan çıkan Tılsım olması lazım. Yine de bir bakmak lazım şu an tam emin olamadım.

@Agape üç’ün çekilişi kara kule serisinin 2. Kitabı Okuyacaksan seriden bağımsız pek anlamlı olmaz.

(Her şey çok güzel olacak) #4162

Listeye hızlı göz atarken yanlış görmüşüm, eksik olanlar Kara Kule’nin çizgi romanlarıymış.

Tılsım, Kara Ev’in devam kitabı. (Ya da tam tersi). Kara Kule ile de yakından bağlantısı var.

(Hiçliğin bekçisi…) #4163

Öyleymiş. Okumuşumdur belki muhtemelen de anlamamışımdır pek ara kitapsa. O dönemler pek bu tip şeylere dikkat etmiyordum. Ne bulursam yarım yamalak okudum hep. :smiley: Asimov olsun, Larry Niven olsun hep aradan dereden anlamsız okudum. :smiley:

Baktım dediğiniz gibi Tılsım’ın devam kitabıymış. Aynı karakterler yeni macera.:slight_smile:

(Her şey çok güzel olacak) #4165

Tılsım’da ki çocuğun büyümüş halini anlatıyordu. S. King’in en sevdiğim kitaplarından. Umarım en kısa zamanda baskısı olmayan kitaplarda basılır, ilk kitaplarda çok eksiğim var.

Bende ara ara yeni baskı Agatha Christie’leri tamamlıyorum.

Bir ara, bunu bende yapabilmeyi umuyorum