Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Öyle saçmalık olmaz bence.Harcadığın kadarını harcarsın kalan tutar hesabında durur. Sikayetvar.com’a şikayet edin bence.

2 Beğeni

2 Beğeni

Burda böyle yazıyor ama ben de harcadıgım kadar kesildi kalan bakiye hesaba eklenmişti.

3 Beğeni

Benzer sorunu yaşadım. Hakkınızı arayın bana aynı koda kalan kısmı daha doğrusu iptal ettiğim kitabın tutarını geri verdiler.

Her sitenin ne yazdığına da bakmayın. Bunları yazarken önemli olan tüketici hakları ile çelişmemesi. O zaman ‘’100 TL’lik çek alırsanız 50 TL kullanabilirsiniz’’ yazsa 50 mi kullanacaksınız? Lütfen en azından bu forumdaki kişiler bu kadar her şeyi kolay kabullenen kişiler olmasın. Size verilen kaç TL’lik para varsa son kuruşuna kadar kullanmak hakkınız. D&R ve İdefix böyle firmalar işte paranın üstüne yatmaya çalışan. Ben bu olaydan kayıpsız ayrılmama rağmen bu iğrenç hırsızlık gibi girişimi yaptıkları için alışveriş yapmayı kestim. Bana da dediler siparişi iptal ederseniz çekiniz yanar diye. İptal edin dedim ve çekimin iptal edilen kadar kısmını aynı kod ve güvenlik numarasına iade ettiler. Önemli olan sizin ne kadar hakkınızı aradığınız artık gerisi size kalmış. Bu kadar çağ dışı bir uygulama yapan siteden de herkesin haberi olsun işte. Yaptıkları resmen dolandırıcılığı yasal hale getirmeye çalışmak.

5 Beğeni

Şikayetvara yazdım ama ordan verecekleri cevapta muhtemelen aynı ve otomatik bir cevap olacak. Şikayetvardan gelecek cevabın durumuna görede hakem heyetine başvurmaya karar verdim. Nasılsa internetten git gel yapmadan kolayca başvurabiliyoz bakalım onlar tüketiciyi gerçekten koruyacak mı yoksa gene vatandaşı koca koca firmalara yem mi edecekler.

1 Beğeni

Biraz çemkirmek lazım. Biraz da tehdit. Bu tür firmalar Hakem heyetine gideceğim cümlesini gördüklerinde panik yaşamaya başlarlar. Zamanında D&R yanlış reklam politikası yaptı diye çok sinirlenmiştim ve arayıp hakem heyetine gideceğimi, kullanıcıyı kandırmaya yönelik reklam yaptıklarını belirttim diye zorla adres alıp özür kitabı yollamışlardı. :sweat_smile:

5 Beğeni

Hakem heyetine başvurun aynen. Twitter kullanıyorsanız oradan da çözebilirsiniz. Hakem heyetinin tüketici lehine karar verme oranı çok yüksek bu durumda da kazanırsınız zaten merak etmeyin. Cayma hakkı bile sizi %100 haklı yapıyor. Sipariş iptal edilemez diye bir madde yazmaya hakları yok.

Cayma hakkı

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
Kanun Numarası : 6502

Tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar
MADDE 5- (1) Haksız şart; tüketiciyle müzakere edilmeden sözleşmeye dâhil edilen ve tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde dürüstlük kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme şartlarıdır.

(2) Tüketiciyle akdedilen sözleşmelerde yer alan haksız şartlar kesin olarak hükümsüzdür.

Ek: @arizas Cayma hakkında dikkat ettiyseniz satıştan yada siparişten değil, ’‘sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.’' diyor. Yani siz bu hakkı kullanınca zaten onların yaptıkları sözleşmenin bir anlamı kalmıyor. İstedikleri kadar iptal edilemez desinler.

6 Beğeni

Zaten bunları mailde yazsa bile yeter. Sonuna da bu bağlamda sorunumu çözümlemezseniz Tüketici Hakem Heyetine gideceğim yazsa kafi. Hemen halledilir. Bir de bunu şikayet.var yazarsa oldu bu iş. :sweat_smile:

6 Beğeni

Aynen haklarını bildiğini anlamaları bile yeterli.
Zaten her işimiz böyle yürüyor ‘‘kandırdığım yanıma kar’’ diyorlar. Kendilerine göre ne de güzel hazırlamışlar şartları :slight_smile:

4 Beğeni

Kidega mobil indirim devam ediyor mu birde 100tl üstü için indiriminiz var mi ?

1 Beğeni

İlgilenen varsa Centilmen Piç serisi 61 Tl.

1 Beğeni

İlknokta’da aynı fiyatı sanırım.

1 Beğeni

Yeni farkettim :slight_smile: ancak diğerinde pazarlıkta yapabilirsiniz

2 Beğeni

Gençliğe ve bağımsızlığa dair bu özel günde, biz de daha önce ipucunu verdiğimiz kampanyamızı duyuruyoruz… Edebiyat, eğitim ve Manga kitaplarımızdan 3 özel set hazırladık, “Yaz Okuma Şenliği” dedik, üç sette de %60 indirime gittik. Kampanyamıza 19 Mayıs’tan 19 Haziran’a kadar devam edeceğiz. Her yaştan gencimiz bu yaz daha çok okusun diye… İlgili kitaplarımıza ve indirimli fiyatlara, daha ayrıntılı olarak internet sitemizden ve “İndirim Rafı” bölümünden bakabilirsiniz:

5 Beğeni

Bu yayınevini bilen okuyan varsa haklarında bir şeyler yazarlarsa güzel bir jest olur bence.

1 Beğeni

Ben bir çok kurgu dışı ve kurgu bastıkları kitaplarını almakta ve okumaktayım.

Bilimkurgu okurlarının yakından tanıdığı China Mieville’ın kitaplarını da Yordam basıyor.

Benim kişisel iletişim ve ilişkilerimden düşünceme göre okuruna değer veren ve saygı duyan bir yayınevi. Aynı şekilde okurunun da değer verdiği ve saygı duyduğu bir yayınevi.

5 Beğeni

China Meivielle’nin 4-5 kitabına sahip olan biri olarak basımlarının kaliteli, çevirilerinin ve redaksiyonlarının sağlam olduğunu söyleyebilirim. Tabii bu kitapları 4-5 yıl evvel aldığımı da belirteyim. Bu süreç içerisinde neler değişmiştir bilemem.

3 Beğeni

Gözüm kapalı tavsiye ederim. Çevirileri gerçekten çok başarılı. Bastıkları kitaplar okunmaya değer. Fiyatları da uygun. Kaliteli bir yayınevidir.

3 Beğeni

Teşekkür ederim hepinize linkte yeni bir yayınevi yazınca gerçekten de yeni bir yayınevi sandım ama sonra biraz bakınca daha önce görmüş olduğumu fark ettim.

2 Beğeni

resim

1 Beğeni