Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

%30’dan daha fazla indirime girdiği oluyor mu İletişim Yayınlarının?

Uzun zamandır görmediğimiz D&R kargo kodunu gören duyan var mı?

Edit: buldum 0031DD08

2 Beğeni

Ben uzun süredir görmedim.

Fidanda olmuştu ama az stoklaydı, hemen tükenmişti vs. %50 olmuştu

Amazonda kitaplarda yüzde elli indirim geri dönmüş.
https://www.amazon.com.tr/s?rh=n%3A18383728031

Yeni çıkan kitaplardan benim gözüme çarpan Damızlık kızın öyküsünün devam kitabı oldu. Sanırım şu an piyasada en uygun fiyatı bu.
https://www.amazon.com.tr/dp/6050972559/

3 Beğeni

@1kitap1sokak hesabının instagram paylaşımında gördüm, kitaploji.com sitesini etiketleyip “bu indirim gerçek mi?” diye paylaşmış :slight_smile: tabi hemen koşup baktım Yapı Kredi Yayınları büyük indirimdeydi. Örnek: Orhan Pamuk kitapları etiket fiyatı üzerinden %70-%80 indirimle 5 liralara, 8 liralara inmiş. Niteliksiz Adam 1 ve Niteliksiz Adam 2 0,41 kuruştu. Ve daha birçok Yky kitabı bu şekildeydi. Şaka gibi fiyat yani :slight_smile: Ben 15 kitap aldım inşallah iptal olmaz da gönderilir :heart_eyes:

3 Beğeni

Hayatımda gördüğüm en saçma şey oldu bu. Hani bir hata yapmışlar desek indirimler o kadar düzensiz dağılmış ki hata olması da çok mantıksız olur. Yalnızca Orhan Pamuk da değil, Ahmet Ümit’ten tutun da Harry Potter’a, hatta Proust’a ve Joyce’a kadar çok acayip indirimler var. Çok yüklü bir sipariş verdim ben de, eğer gönderirlerse ve kitaplar gerçekten orijinal çıkarsa evde halay çekebilirim.

Daha önce alışveriş yapan var mı acaba bu siteden? Fiyatlar hiç normal değil, gönderilme ihtimali sıfıra yakın. Kitap seçip uğraşmaya değer mi bilemedim :roll_eyes:

Ekşi Sözlük’te yorumlar fena değil. Bir de kapıda ödeme seçeneği varmış, ben kapıda ödemeyi seçerek verdim siparişi. En azından göndermezlerse iade ile falan uğraşmak gibi bir sıkıntı olmayacak.

1 Beğeni

Orhan Pamuk haricinde ciddi indirime giren başka neler var?

Aslında düzensiz dağılmamış. YKY sayfasını “Fiyata Göre Azalan” şeklinde sıralarsanız, aslında düzenli dağılmış bir hata olduğunu görebilirsiniz. Fiyat düştükçe indirim oranı artıyor.

Ama fiyat düştükçe indirim oranının artması normal değil mi, bir ürün ne kadar çok indirim alırsa fiyatı o kadar düşük olur çünkü? Bir de fiyata göre azalan sıraladığımda örneğin 6. sayfada hiç indirim almamış eserler de var.

Benim bahsettiğim düzensizlik şöyle; mesela Red Kit Toplu Albümler’in kimisi hiç indirim almamış (8, 10), kimisi yüksek indirim almış (1, 3), kimisiyse neredeyse bedava (14, 15). Benzer durum Orhan Pamuk, J. K. Rowling ya da Marcel Proust eserleri için de geçerli. Belli bir mantık çerçevesi içinde gruplayamadım ben indirim alan eserleri.

103 tl lik risk aldım almaya değerdi.Gelirse bizimdir gelmezse canımız sağolsun :slight_smile: Haber veren arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

İndirimi kaldırmışlar mı acaba? Ben şu an göremiyorum da.

bazı kitaplarda var hepsinde yok

1 Beğeni

Fiyata göre azalan derken etiket fiyatından bahsediyorum. Etiket fiyatı düştükçe indirim oranı artıyor.
En son %99 indirime gelene kadar giderek azalıyor ve daha da indirim olamayacağından bundan sonrakiler hiç indirimsiz olmuş. Yani etiket fiyatı 32 TL’nin altındakilerde hiç indirim yok.

https://www.kitaploji.com/arama?q=Yapı+kredi&sort=6

1 Beğeni

Hiç inanılır gibi değil.

1 Beğeni

Her yerde arayıp bulamadığım kitaplar için bile 2 gün tedarik süresi diyor. Ben de inanamadım pek…

1 Beğeni

Ahmet Ümit, hiç okumasam da Orhan Pamuk, Proust, Niteliksiz Adam cilt 2, çocuk kitapları ve bir kaç kitap ile 78₺ lik sipariş verdim.
Gelirse gelir gelmezse sorun değil.
Haber veren arkadaşa teşekkürler.

Kapıda ödeme ile mi sipariş vermiştiniz ben emin olamadım sipariş vermeye