Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

D&R “Geleneksel Kitap Fuarı” yapmış. Karşınızda “Büyük Fuar İndirimleri”

resim

26 Beğeni

5 Beğeni

Nil Nehri üzerinde tekneyle gezerken gülen Afrikalı subay nokta com adlı bir kitap satış sitesi açsam ve “Kampanya yok ya, sıradan bir gün işte!” sloganıyla satış yapsam aşağı yukarı bu indirim oranları olurdu.

11 Beğeni

DR’nin fiziksel mağaza hakimiyetini kırmak zor ama böyle devam ederse internetten kitap satış konusunda amazon ve diğer internet siteleri gibi bir durum olacak.

Doğan grubunun DR politikasını vizyonsuz bulurdum ama maşallah vizyonsuzluğun bayrağını taşıyanlar varmış.

Gerek pandemi, gerek indirimler, gerek amazon’un pişman etmeyen kargo sistemi ve müşteri hizmetleri olsun önümüzdeki yıllarda fiziksel kitapçıların akıbetini bize gösterecek.

5 Beğeni

Tek başına kimde olursa olsun büyük bir güç d r ve idefix. Özellikle mağaza tekelinin kırılması gerek. Kırmızı Kedi azcık zorlasa yapacak aslında ama neden yavaş ilerlediğini bilmiyorum.

2 Beğeni

Ben biliyorum DR’nin olduğu AVM’ye giremiyor. Diğer türlüde çok anlamlı olmuyor.

3 Beğeni

D&R, Doğan Grubu’ndayken çok iyi hizmet veriyormuş, ben bunu anladım gerçekten. Müşteri hizmetleri her türlü konuda yardımcı oluyordu, şimdi otomatik cevap atmaktan ileri gidemiyorlar. Çalışanların da hiçbir bilgiye sahip olmadığı aşikar, sokakta çevireceğin ilk insanın bile kitaplar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

Daha geçen hafta idefix’in kampanyasında bile daha büyük indirim vardı buna göre. Ne bekliyorlar bu kampanyadan anlayamadım.

1 Beğeni

Bence mağazacılığın sonu gelecek o yüzden ölü yatırım mağazacılık. Kalırsa İzmirdeki sevgi yolu gibi yerler kalır alışveriş merkezlerindeki etiket fiyatından 10 kuruş inmeyen yerler kepenk kapatacak.

İstanbuldaki Zorlu, Kanyon gibi AVM’ler bir yaşam alanı haline gelmiş durumda. Buradaki DR’lerde kırtasiye, film, konsol, DVD, elektronik vb. için ayrılan bölüm kitap için ayrılan bölümden daha büyük. DR’de sırtını sadece kitaba dayamıyor yani.

Mağazalar kan kaybedecektir ama insanların zaman geçirme ihtiyaçlarını karşıladığı sürece devam edecektir. Büyük şehirlerde yeşil alan ve parklardan daha fazla AVM mevcut yenileri de yapılmaya devam ediyor son sürat.

D&R yabancı dildeki kitaplarda şöyle bir kampanya yapmış güya ama malesef çalışmıyor. İkinci kitabın fiyatını düşürmüyor. Sabah da böyleydi hala böyle…

1 Beğeni

İdefixten 80 liralık bir sepet oluşturdum. Kampanya ya da genel bir kod falan var mı bildiğiniz?

Bazı yayınevlerine indirim değil zam yapmışlar :slight_smile:

2 Beğeni

Böyle bir fırsat kırk yılda bir gelir elimizi çabuk tutalım.

8 Beğeni

Vay be, yıllardır alışveriş yaparım, İdefix kimsenin yapamadığını yapıp elini cebine sokmuş. Bu kıyak unutulmaz arkadaşlar.

7 Beğeni

Amazonu yeni üyelere olan kodunu bilen var mı ?

Şu an sadece OKUYALIM25 ve AMAZONAPP25 kodlarını biliyorum ben. Yeni üye kodu da mı varmış?

1 Beğeni

Çankaya %61 indirime girmiş. Kitaplığında olmayanlar için güzel fırsat.

3 Beğeni

Amazon Prime üyelerine özel 125 tl üzeri kitap alışveirşine 25 tl indirim var. Değerlendirin derim. Kargo yarın elinizde oluyor. Ben dün 10 tane kitap sipariş verdim. Üst gönderideki arkadaşın paylaştığı Çankaya kitabını kaçırmayın derim.

1 Beğeni