Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Ben o kampanyadan 13 kitap aldım .Kitapları alırken de her kitabın konusuna ,inceleme ve yorumlamalarına,bir de diğer kitap sitelerindeki fiyatına bakarak aldım.Aldığım hiç bir kitabı da satma niyetiyle almıyorum.Allah o hale düşürmesin beni.

3 Beğeni

Arkadaşlar onlar satılacak kitaplar olsa zamanında satılırdı zaten böyle bir kampanya yapmazdı Doğan Kitap. Onların da elinde kalmış ki depo boşaltıyorlar. Depo masrafları o kitaplardan daha pahalı bile olabilir.

@_OZ Evet o ikinci konu zaten benim bahsetmek istediğim şeyi anlamışsındır umarım.

4 Beğeni

Homo economicus : İktisadi sistemde bir varlık ve arz talep içinde karar verici olan birey, ekonomik konularda, kendi içinde mantıklı ve kendisi için en yararlı, en çok fayda sağlayacağı kararları verir.

Yani içeriklerini araştırıp kendimin ve hediye etmek istediğim arkadaşlarımın ilgisini çekecek kitapları, en uygun fiyatla aldığım için suçluyum.

4 Beğeni

Ben DK indirimindeki o kadar kitap arasından indirime dahil olsun diye okumaya değer 5 kitap bulamadım siz nasıl 28 tane budunuz :joy::rofl::joy:

8 Beğeni

Yine bu konuda bir sürü mesaj ve yine kampanya ile ilgili olmadığını görmenin hüznü…

7 Beğeni

Tam öyle denemez, insan sadece rasyonel karar aldığını sanan ama aslında bilinçdışı seviyede pek çok değişkenden etkilenen bir varlık. Tıpkı bu kampanya gibi. Tıpkı, maaşının iki katı fiyatlı telefonu alması gibi. Bu konuyla ilgili yüzlerce araştırma ve kaynak var. Yeni bir şey de değil, Freud’a kadar gider bu konu. Öyle, ben Homo economicus’um diyerek sıyrılamazsınız :smiley:

2 Beğeni

Bunu yadsıyamam zaten. Kendime aldığım kitapları araştırınca belki 10 tanesi gerçekten ilgimi çekip okuma isteği uyandırdı. Diğer 4 tanesinde ise ilgi durumu yarı yarıyaydı. Ama sanki 14’e tamamlamak zorundaymışım gibi bir psikoloji yaratılmıştı. Bu sebeple o dördünü alma ihtiyacı hissettim.
Düşününce bu kampanya olmasaydı belki de kitapların hiçbirinin içeriğine bakmadan es geçecektim. Zaten kampanyaların, reklamların amacı da bu.
Ama o yarı yarıya kaldıklarım dahil hepsi ilgimi çeken kitaplardı. Tutup da sırf 3 TL diye zerre umurumda olmayacak kitapları almadım.
Lakin bu arkadaşlara bakarsak yakmak için kitap alıyormuşuz da, beleşçiymişiz de, neler neler.

5 Beğeni

Sabah idefix’te gezinirken kampanya sayfasında şöyle bir ibare vardı. Şu anda aradım bulamadım.

• Yoğun ilgi nedeniyle kampanya bitmiştir. Yeni kitaplarla Aralık’ta benzer bir içerikle tekrar başlayacaktır.
2 Beğeni

Ben 14 tane aldım, yarısını arkadaşım aldı. Daha fazla da alabilirdim. Zamanında Yüzyılın En İyi Bilim Kurgu Öykülerini alamadım. Alan herkes stokçu mu o zaman. Burda bir arkadaş kampanyayı paylaştı ve girdim baktım hemen. Kaçıran arkadaşlar bence kimseye suç bulmasın. Kaldı ki insanlar fazla alıp hediye de edebilirler. Günahlarını almayın lütfen.

7 Beğeni

Ben aldım, pişman değilim. Yine koysunlar yine alırım. Ucuz kitap bulmuşum, okuyorum da… üçer beşer alıp stok da yapmıyorum. E siz de alın elinizi tutan mı oldu? Kaçırmışsınız kampanyayı pişman olmuşsunuz işte. Alacaktım alamadım diyorsunuz. Demek ki alabilseniz siz de alacaksınız. Hırslanıp yazmayın buraya yeniden başlar kampanya merak etmeyin. 14+14 yaparsınız :slight_smile:

Uygun fiyata kitap aldığım için ilk defa ayıplanıyorum. Enteresan bir olay cidden.

Sizi şuraya davet edeyim

Şuraya uğrayın da millete “ne yapacaksın bu kadar kitabı kitapçı mı açacaksın “ diyorum diyin tam olsun.

Burası fırsat-kampanya alanı. İnsanları tenkit ederken biraz düşünün ben kim oluyorum diye. Komik oluyor bu şekilde.

10 Beğeni

Kimse neden kitap alıyorsunuz demiyor aslında. Konu şu, bu kitaplar 3TL değil de normal fiyatılı olsa alıp okur muydunuz? Bütün mesele bu aslında. Şunu kabul etmek lazım, evet, çoğu kitabı ucuz diye aldım. Bunda ayıplanacak bir şey de yok. Yani, zaten kitapların yüzüne bakılmadığı, 3TL kampanyasına koyulmasından belli, birkaç kitap hariç. Bunu, ilgimi çekti aldım diye söylemek yerine ucuzdu ve ilgimi çekti olarak söylemek çoğu şeyi çözecek. Kısacası ilginizi çektiği için almadınız, ucuz olduğu için ilginizi çekti. Bu da kitabı edebi kıstaslara göre değil de ekonomik çıkar doğrultusunda aldığınızı gösteriyor. Benim için böyle en azından.
Ayrıca 14+14 konusu da savunulacak bir şey değil. Yani, size verilen bir hak var. Ve bu hak da fazlasıyla yüksek, 14 kitap. Alacağım 28 kitabın hepsi de istediğim, beklediğim, ilgimi çeken kitaplardı derseniz, çok da dürüst olmaz. Ve başkalarının hakkını kısıtlamış oluyorsunuz. Evet, alabilirsiniz tabii ki ama arkadaşın söylediği gibi başka insanların şansını da azaltıyorsunuz. Bu da gerçek. Hatta biraz da şark kurnazlığı. Niye biraz empati yapmak yerine yapılan davranış körü körüne savunuluyor, anlamıyorum. Her şeyi kurutana kadar, kendimizde hak görmek, bir toplum içinde yaşadığımızı düşününce, ne kadar doğru?
Kimseyi yargılamak ya da ayıplama gibi niyetim yok. Ama ortada bazı gerçekler var ve bunu da başka şeylerle saklamanın lüzumu yok bence.

2 Beğeni

Abartacak bir şey yok kitap severler arasında rekabetten kaynaklanan tatlı bir serzeniş ama Sanderson’ı sırf ucuz diye alıp okumadan kütüphanenin köşesine atanın umarım hayatı boyunca ödünç verdiği kitaplar bir daha geri dönmez, evini su basar da tüm kitapları ıslanır umarım o kadar kötü bir lanet saldım üstünüze o derece kızdım Ritmatist’i bitirenlere. :smiley:

3 Beğeni

Ben en üste onu ekledim zaten gelse de okusak :slight_smile:

Şark kurnazı falan da olmuşuz da tamam arkadaşlar dediğiniz gibi olsun. :slight_smile:

Yeni bir fırsat gelse de yine kitap alsak tartışmayı boşverelim :slight_smile:

2 Beğeni

Baştan söyleyeyim ben o kampanyadan 3-5 kitap aldım. Ancak 14+14 alanda, varsa 14x14 alanda alır kimsenin ne kadar kitap aldığı kimseyi ilgilendirmez :slight_smile: Çok güzel açıklamışsınız aslında güzel düşünceleriniz. Fakat sorun şurada ki kimse aldığı kitabı normal fiyatında olsa alır mıydı? Ucuz diye mi aldı? gibi soruların cevabını burada açıklamak sizi ikna etmek zorunda değil. Ayrıca konu gereksiz konularla gereksiz yere meşgul edildi. Yazmayacaktım her bildirim gördükçe kampanya için geliyorum. Ortalık 3 TL’lik muhabbetlerden geçilmiyor.Artık bu konuyu kapatalım lütfen.Kampanya haberlerine dönelim :slight_smile:

7 Beğeni

Ben önceki indirimden almıştım. Tekrar satışta olduğunu farkedince aklıma sizin mesajınız geldi.

https://www.idefix.com/Kitap/Brian-Mcclellan-Seti-3-Kitap-Takim/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0001761319001

1 Beğeni

Teşekkür ederim, daha sonra takip etmemiştim almak için sayenizde öğrendim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim dostum benimde almak için beklediğim serilerden di

1 Beğeni

7 Beğeni

bu tarz şeyleri buraya mı yazıyorduk bilemedim ama şöyle:

idefix.com’da 100 TL ve uzeri alisverisinize 20 TL indirim kodu: FDC92084
detay: Kampanyalar | Garanti BBVA

2 Beğeni

Tşk kod için ben kullandım.

1 Beğeni