Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Bunun için Kayıp Rıhtım’ın ve @Everfever’in bir ara artık dayanamayıp tekrar açıkladığı bir durum var. Kimse anlamamakta ısrarlı. Türkiye burası, herkes uçta yaşamak zorunda.

2 Beğeni

MADDE 54-

…….(2) Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır.

4 Beğeni

D&r mağazalarında, etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark oluşursa, çalışanları sorumlu tutuyor. Farkı size iade etmeyi teklif ediyorlar, tabi bu farkın çalışandan tahsil edileceğini de ekliyorlar😁 Doğal olarak siz reddediyorsunuz. İnternet mağazası için durum nedir bilmiyorum. Ama siz zaten 50 tl üzeri % 50 indirimi kabul edip, ona göre aldığınız için , bir şey tutturabileceğinizi sanmıyorum. Sözleşmeye aykırı bir durum yok.

1 Beğeni

Yalan o. Kimse çalışandan herhangi bir ücret talep edemez. Öyle bir şey belirtiyorsa çalışan SGK’ya şikayet etmenizi öneririm. Ben de öyle bir yerde çalıştım bir süre. Kasadan fiyat farkını veriyorduk olay kapanıyordu.

1 Beğeni

Uzaktan alisverislerde farkli durum olabilir. Dediginiz şey kitap sayfasindaki ucretle ürünü sepete attığında fiyat farkı olursa geçerli bence. Siz sitede yazan fiyatı kabul edip almışsınız ödeme yaparkende fiyat artmamis.

1 Beğeni

Başıma geldiği için yazdım. 9.90 tl ilk kampanyalarından bir kitap almıştım, kasada 25 tl çıktı. Bana farkı iade edebileceklerini , yalnız farkı o raftan sorumlu personelden keseceklerini söylediler. Etiketleri düzenlemek onun sorumluluğundaymış. Bende Doğan’dan herşeyi beklediğimden, inandırıcı gelmişti ve reddetmiştim.

1 Beğeni

Site sayfasında etiket fiyatını kitabın arkasında yazan 39 liradan değil 45 liradan yansıtırsa ve kitabı %50 indirim ile satacağını taahüt ediyorsa tüketici hakem heyeti kitabın etiketinde yazan fiyatı baz alarak değerlendirme yapar. Burada ciddi bir yanıltma söz konusu. Etiket fiyatı üzerinden %50 indirim taahütü ile etiket fiyatını yüksek göstererek daha düşük etiket fiyatlı bir ürün göndermiş durumundalar. Tüketici hakem heyetleri bu durumda karşı tarafın bile görüşünü almadan karar verme yetkisine sahip.Çok düşük bir meblağ olmasa ve işlerim bu kadar yoğun olmasa inanın üşenmeden bir dilekçe doldurup veresim geldi tüketici hakem heyetine.

1 Beğeni

ilknokta. Comda indirim olacak. Facebook üzerinden yorum yapmak lazım. Ama en Fazla 7-8tl indirim olacak :roll_eyes:

2 Beğeni

idefix 100 liraya 20 lira indirim: CBFF388D

1 Beğeni

Bütün fiyatlarda aynı durum var zaten hepsi basıldıktan sonra zam geldi. Anlamadım ben şaka mı yapıyorsunuz?

1 Beğeni

Bende aynı düşünceler içindeyim şu an.
Konuyu tam olarak anlamadığınızı düşünüyorum.

1 Beğeni

Söylediklerinizi anlıyorum, sizi haksız çıkarıp yayınevini savunmaya da çalışmıyorum. Satın aldığınız kitap raflara gelse kapağın üzerindeki fiyatın uzerine yeni fiyat etiketi yapıştırılacaktı. 39 tl ye kitapçıdan alınabiliyorsa ne ala ama sanmıyorum.

2 Beğeni

Çok teşekkürler ben kullandım kodu :smiley:

2 Beğeni

Burada insanların ortak kullandığı bir Kitapyurdu Platin hesabı vardı. Onun için kime ulaşmak gerekiyor acaba?

2 Beğeni

Bkm nin büyük indirim günleri uzamış neye indirim yaptılarsa? :joy:

3 Beğeni

Aynen bende aradım bulamadım :pleading_face::pleading_face:

1 Beğeni

D&R yine %50 indirim başlatmış. Her kitapta yok ama God Of War, Değiştilmiş Karbon, Düşmüş Melekler vs. gibi ithaki kitapları da var. 23 Kasımı kaçıranlar bir göz gezdirebilir.

2 Beğeni

2 Beğeni

https://kidega.com/kampanya/haftanin-yazari-j-k-rowling?banner_click=377

1 Beğeni

2 Beğeni