Kitap İçerikleri Paylaşım ve İstek Bölümü

Ouroboros Yılanı kitabından görsel paylaşabilecek olan arkadaşımız var mı acaba?

1 Beğeni

9 Beğeni

Teşekkür ederim @alper bey, ama esas önsözden sonra asıl metinden birkaç sayfa merak ediyordum (belirtmeyi unutmuşum). Birkaç sayfa eklemeniz mümkün mü?

2 Beğeni

İlk bölümü ekledim, sığması için geniş açı oldu, umarım okunuyordur.

3 Beğeni

Gayet okunaklı. Tekrar teşekkürler…

2 Beğeni

Alfa DK Bilim Kitabı

Alfa DK Tarih Kitabı

18 Beğeni

12 Beğeni

Giovanni Scognamillo - Türk Sinema Tarihi

.

Koçi Bey Risaleleri

.

Thomas Bulfinch - Bulfinch Mitolojisi
(Kitabın kapağı için karton kapak yazılmış ama kapağın kalitesi, karton kapak ile sert kapağın ortasında ve gayet kaliteli.)

12 Beğeni

Sanırım burada olması daha doğru.

Halil İnalcık - Fatih Sultan Mehemmed Han

Yeni Kitap Haberleri - BiblofilYouTube tarafından #6935

3 Beğeni

Katip Çelebi - Deniz Savaşları Hakkında Büyüklere Armağan (Kabalcı Yayınları)

.

Edgar Allan Poe - Bütün Öyküleri Cilt 1 ve Cilt 2 (İletişim Yayınları)

11 Beğeni

15 Beğeni

Charles Dickens - Dedektifler (Alfa Yayınları)

.

Pete Tombs - Fantastik Filmler (Kabalcı Yayınları)

.

Pete Tombs - Avrupa Seks ve Korku Sineması (Kabalcı Yayınları)

Kabalcı’nın iki sinema kitabı da ciltli değil. Kapaklarının kalitesi de, Bulfinch Mitolojisi kitabında olduğu gibi, sert kapak ve karton kapak ortası bir kalitede; yani oldukça iyi.

11 Beğeni

Tam da dün akşam bende de dedektifleri aldım.

2 Beğeni

Alfa yayınevi 16 YY - Rönesans Çağı kitabının içindekiler sayfasını İnstragram da paylaştı.

https://www.instagram.com/p/B592ve8HEme/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

7 Beğeni

H.P. Lovecraft’ın Favori Korku Hikayeleri (Laputa Kitap)

.

Bizimle Konuşan Öyküler (Dipnot Yayınları)

.

Charles Dickens - Gelin Odasındaki Hayalet (Say Yayınları)

10 Beğeni

Basil Liddell Hart; I-II. Dünya Savaşı (İş Bankası), Strateji Dolaylı Tutum (Doruk Yayınları)

Carl Von Clausewitz: Savaşın Esasları, Savaş Üzerine (Doruk Yayınları)

Peter Paret: Modern Strateji (Doruk Yayınları)

Edward Mead Earl: Modern Stratejinin Ustaları (Doruk Yayınları)

Elinde bu kitaplardan herhangi biri olanlar içerik ve bilgi paylaşabilir mi?

Burası yeri midir bunu sormak için bilemiyorum ama önerilerinizi -özellikle de resimle alâkasından ötürü @Agape’den- almak istediğim bir konu var: Resim sanatı, ressamlar ve meşhur eserleri, resimlere dair görme biçimleri, yamuk bakışlar, okumalar ve eleştiriler vesaire ile ilgili tercihen kuşe üzerine renkli resimli kitaplar arıyorum sanat ve matematik müptelası yârim için. Şu anda elimde olanların da listesini bırakayım aşağıya, onların haricinde önereceklerinizle ve kitaplığınızda varsa görsellerini paylaşarak bana yardımcı olur musunuz?

Sanat Kitabı (Alfa & DK kolektifliğindeki Büyük Fikirleri Kolayca Öğrenin dizisindeki kitap)

Sanatçılar Yaşamları ve Eserleri (Yine Alfa & DK ortaklığı ürünü devasa çalışma)

Resim Sanatının Tarihi (Çizgiroman, Alfa Yayınları, Ivana & Gradimir Smudja)

Sanat Hakkında Kısa Bir Kitap (Dana Arnold, Hayalperest Yayınları)

Modern ve Postmodern Dönemlerde Soyut Sanat Felsefesi (Şule Gece Çelikkan, Cem Yayınevi)

Analitik Resim Çözümlemeleri (Leyla Varlık Şentürk, Ayrıntı Yayınları)

Yardımcı olmak isterdim fakat ben kitaplarımın çoğunu hocamdan ödünç alarak kullandım. O sebeple adlarını anımsamıyorum fakat fuarda “Sanatın Büyük Ustaları” diye bir set görmüştüm, güzeldi. Set halinde satılıyor diye anımsıyorum.

Ekleme: Bir de “İşte Sanat” seti var. Aslında bir set vardı ciltli ama onu bulamadım. Kendime de almayı düşünmüştüm bir ara fakat çok pahalılar. Büyük Ressamlar Dizisi olabilir. :thinking:

1 Beğeni

Başlangıç için Remzi Kitabevi’nden Sanatın Öyküsü’nü öneririm.

1 Beğeni

Ben şu kitabı bir D&R ziyaretimde beğenmiş ve unutmamak için fotoğraflamıştım. Ne yazık ki iç sayfalarından fotoğraf almamışım.

Bunun dışında şu aralar Umberto Arte ile Sanat kitabı popüler. Elimde olmadığı için onunda iç sayfalarını paylaşamayacağım ancak her iki kitap da kuşe kağıda ve ressamlar ile eserleri hakkında bilgiler içeriyor.

Elimde yalnızca Remzi Kitabevi Leonardo kitabı mevcut. Ondan görsel atayım.

Patricia Emison - Leonardo / REMZİ KİTABEVİ

2 Beğeni