Kitap önerisi

Paralel evrenlerle ilgili kitap önerisi olan paylaşabilir mi arkadaşlar?

Kitap olarak Carl Sagan ve S.Hawking kitapları başta gelir.

Ennn ama en önemlisi ise kitaplardan da yola çıkarak Carl Sagan ve eşinin birlikte yazdığı: “Cosmos: A Space Odyssey”i izlemeni tavsiye ederim. 1980 ve 2015 olmak üzere iki farklı versiyonu var merak etme neredeyse aynı sayılırlar.

3 Beğeni

Mr Nobody derim hazır kitabı okuduktan sonrada filmi izle

1 Beğeni

@AeroKnight-sama ikisinin de dili ağır diye korkuyordum aslında ama okunması gerek diye düşünüyorum. Zamanın Kısa Tarihi elimde mevcut onu okuyayım o zaman. Sagan önerinize de mutlaka bakacağım, çok teşekkürler
@CHALLENGE_TV kitabı olduğunu bilmiyordum, sayenizde haberim oldu. Çok teşekkürler

İlk aklıma gelen:

Gökteki Göz - Philip K. Dick.

2 Beğeni

Alfa yayınlarındaymış basımı. Çevirisi nasıldı acaba?

Ben Metis’ten çıkanı okumuştum. Bulması zordur o baskıyı. Sitede bir inceleme yazmıştım, bir göz atabilirsin istersen.

2 Beğeni

Tamam bakacağım mutlaka. Çok teşekkürler

Bende Metis’ten okumuştum, bir günde bitmişti. İlk sayfasından son sayfasına kadar bir saniye bile tempoyu düşürmeyen ender kitaplardandır çünkü olay örgüsü sürekli birbirini takip eden birden çok paralel evrende geçiyor.

2 Beğeni

Sürükleyici yani çok güzel o zaman. Alfa çevirisi iyidir umarım, listeme ekliyorum

Ben Alfa çevirisinden okumuştum. Herhangi bir problem çarpmadı gözüme. Üstteki arkadaşın dediği gibi de temposu yüksek bir roman.

1 Beğeni

Aa öyleyse süper, rahatlıkla alabilirim :+1:

Gökteki Göz’ün Metis ile Alfa baskıları noktası virgülüne kadar aynıdır, rahat olunuz :slight_smile:

Ayrıca Saklı Gerçeklik - Brian Greene kitabı ilginizi çekebilir belki. Roman olarak da Uzun Dünya - Stephen Baxter & Terry Pratchett’ı önerebilirim.

1 Beğeni

@beta İkisinin de baskısı tükenmiş görünüyor :frowning: ama ekledim listeme. Bulabilirim belki bir yerlerde.

Stanley G. Weinbaum - Bir Mars Destanı bu kitapta da varmış sanırım paralel evrenler. Okuyan, öneren var mı?

2 Beğeni

Okudum ben. Muhteşem öyküler var. Ve evet, paralel evrenlerle alakalı da öyküler mevcut.

2 Beğeni

Yokyer neil gaiman. Oda bi nebze parelel evren olayı olan bir kitap

2 Beğeni

Kadının biri polisi arar ve der ki:
“Evimde biri var, kocama çok benziyor ama o adam kocam olamaz.”
Polis sorar:
“Neden böyle düşünüyorsunuz?”
Kadın da der ki:
“Çünkü ben kocamı dün öldürdüm.”

Bu hikâye Coherence adlı filmde sofra muhabbeti sırasında anlatılıyor. Filmin kendi hikâyesi için spoiler içermediğinden ve iyi bir tanıtım şekli olduğundan bu hikâyeyi anlattım. Paralel evrenlerle ilgili kitap değil ama izlemediysen tavsiye ederim.

3 Beğeni

Blake Crouch - Karanlık Madde

2 Beğeni

Okuyup “en” diyebileceğiniz klasiklerden önerileriniz neler olur ??bir-kac adet okudum .( suç ve ceza öteki beyaz geceler idam.mahkumunun son günü zincire vurulmuş prometheus babalar ve oğulları kendime ait düşünceler paralel hayatlar yeraltından notlar insan ne ile yaşar efendi ile usagi ivan ilyicin ölümü yaşlılık üzerine gibi )
Is bankası yayını olarak sipariş vermek istiyorum cok etkilendim diyebilenlerden öneriler bekliyorum🖐

Charles Dickens - İki Şehrin Hikayesi, Bir Noel Şarkısı
Jane Austen - Gurur ve Önyargı