Kitap Tavsiyeleri

Hepinize Merhabalar bu konuyu açmamın sebebi okuyacak kitap bulamamış olmamdır.Öncelikle en çok Fantastik Bilim Kurgu türü kitaplar seviyorum (örn: Harry Potter,Percy Jackson,LOTHR)tabi polisiyenin yeri başka tabi örn:Sherlock Holmes ,Arsen Lupen(okudum bunların hepsini) şimdide sizden Harry Potter’ın sıcaklığında LOTR kadar hikayesi ilgi çekici (ama LOTR’ın betimlemelerini sevmiyorum ve şarkılarını) Percy Jackson kadar fantastik bir kitap tavsiyesi istiyorum (seri olursa iyi olur tadı damağımda kalmasın) Polisiye türünde tavsiyelerinizi de yazarsanız iyi olur… <3 Kayıp Rıhtım

1 Beğeni

Sultanı Öldürmek arşivimde var ama okumaya fırsatım olmadı tavsiyeniz ile okuyacağım

Brandon Sanderson

Başta Fırtınaışığı Arşivi olmak üzere Elantris, Sissoylu vb şeklinde tüm kitaplarının beğenilerine hitap ettiği kanısındayım.

1 Beğeni

The Cuckoo’s Calling mi ne polisiye rowling in robert galbraith takma adıyla yazdığı polisiye aynı zamanda Career of Evil ve The Silkworm de öyle

Hepsini zamanım olduğunda okuyacağım Hepinize Teşekkür ederim…

bende biraz harry potter ı sevdiğin için rowling in polisiyesini önerdim :smiley: bu arada rica ederim

1 Beğeni

Fantastik seviyorsan Bayan Peregrine’in tuhaf çocukları var. Fantastik sevenler genelde beğeniyor ancak beğenmeyenler de var. Ben beğenenlerdenim. Onun dışında fareler ve insanlar, medea ve dava çok güzeldi.

Sanırım davayı okuyacağım fena durmuyor

Amin Maalouf Doğu’dan Uzakta öneririm. Neredeyse bütün romanlarını okudum ve içlerinde en güzeli bence buydu.

1 Beğeni


Merhabalar, bugün bir eğitmen olarak şiddetle tavsiye ettiğim günümüzün önemli sorunlarından birine el atan bir çocuk kitabı önerisinde bulunacağım. Öncesinde okulumuzda gerçekleştirdiği bir konferanstan tanışmış olduğum sosyal medya uzmanı Deniz Unay’ın çocuklar ve teknoloji bağımlılığı üzerine yazdığı yeni kitabı bu hafta satışa çıkıyor. İsmi Muzip Yaman. Birçok farklı öyküden meydana gelen bu kitapta Yaman isimli bir çocuğun ve arkadaşlarının başından geçen maceralar anlatılıyor; fakat asıl etkileyici yanı tüm öykülerin günlük hayatımızda gözlemlediğimiz olaylara olan benzerliği. Bütün gün elinden tableti düşürmeyen, geceleri kabuslarla uyanan, günlük hayatta bilgisayar oyunları karakterleri gibi davranan karakterler aslında çocukların çok kolay benimseyebileceği niteliklerde. Öyküler ise bu noktalarda bu tarz bağımlılıkların doğuracağı sonuçları göz önüne sererek psikolojik bir tabanda eğitici bir özellik kazanıyor. Yine hayvan sevgisi, ırkçılık ve cinsiyetçilik karşıtı karakterleri ve bilinçli anne baba karakterleri ile her konudan önemli bir metin. En başta öğretmen meslektaşlarıma sonrasında da çocuğunu tabletin başından kaldıramayan ebeveynlere kesinlikle önerdiğim hem eğlenceli hem de eğitici bir öykü derlemesi.

2 Beğeni

Sait Faik okuması yapmak istiyoruz bir arkadaşımla karşılıklı. Nereden başlayalım, nasıl başlayalım bilemedik. Tavsiyelerinizi bekleriz rıhtım ahalisi :))

1 Beğeni

İkizlerin Zamanı ve Güz Alacakaranlığı Ejderhalarını okuyabilirsin öneririm.

Sait Faik kitaplarını iş Bankası basıyor. Yanlış anımsamıyorsam 18 kitap var. 1 şiir, bir uzun öykü, bir öykü tadında gazete yazıları ve öykü kitapları… Ben uzun bir zamana yayarak okudum. Öykü kitaplarını okurken yaptığım gibi okuduğum her 1-2 öykü de ara verip başka kitap okudum. Hangi kitaptan başlayalım derseniz ben kitapları işbamkası yayınlanma sırasına göre okudum.

2 Beğeni

Listeledim de 17 kitap etti. Şiir kitabı yok sanırım benim listem de. Biz de o sıraya uyarak gidelim dedik. Sağ ol yine de zahmet verdik :Dd

Benim okuduğum liste bu… Yayınlanan 18 Kitap var, birisi 100 temel eser için seçme öyküler, diğer kitaplarında ki öykülerinden yapılan seçki. Seçme Hikayeler kitabını dahil etmezseniz 17 Kitap var, Şiir kitabı " Şimdi Sevişme Vakti " adlı kitap.


1 Beğeni

Havuz başını sanki iki kere yazmışsın azizim.

Sait Faik’in öyküleri oldukça hoştur. Bir zamanlar İzmir’de uzun İzban yolculuklarımda yoldaş olmuşlardı. Öykü olunca okumak daha kolay oluyordu.

Herhangi bir sıraya gerek var mı? Yok bence, elinize hangi kitap geçerse başlayın derim. İlla bir sıra takip ederseniz Sait Faik’in yazım yıllarına göre sıralamanız en mantıklısı olur. En azından ilk eserleriyle son eserlerini karşılaştırma imkanı bulursunuz.

2 Beğeni

:slight_smile::slight_smile: aynen öyle yapmışım … İş bankasının verdiği numara sırasına göre şu şekilde kitaplar

2 Beğeni

17 kitap çıkınca birden sorup soruşturalım belki iyisi kötüsü vardır dedim ama şimdi ben de hepsini tek tek okuyalım diyiyorum. İş bankası listelemiş fiyatlarda toplu alıma müsait bakalım giriştik bizde. Her işimiz nizamiymiş gibi bunda niye nizam aradık bilmem :smiley:

@alper eyvallah azizim sana da epey zahmet verdik sağ olasın. Topyekun girişiyoruz hazır kredi de yatmış ay sonu yalan oldu yine :Dd

1 Beğeni

Jared Diamondin kitaplarini tavsiye ederim.