Kitaplar İçin Aylık Ayırdığımız Bütçe Ne Kadar?

Şirinler başlangıç introsundan alınma gibi geldi. Ben de çok güldüm :slight_smile:

@Pardus

2 Beğeni

Lotr (20 -verilen sayı Hobbit sayısı değildir-)

1 Beğeni

Ben de Hobbit diye düşünmüştüm. :smiley:

@Ufuk Tam ben ayıracakken sen ayırdın. :smiley:

2 Beğeni

Kurbağa bacak ayırma falan derken aklıma geldi :joy:

1 Beğeni

Sabit 300limitim var. Bu ay 3 katına çıktım ama sebepleri vardı. Daha fazlası zarar demek benim için, çünkü ben baya baya yavaş okuyorum. Hatta bazen kitaptan sıkılıp bir köşeye koyuyorum yıllar sonra dönüyorum. Kahramanın sonsuz yolculuğu mesela örnekleme yaparken çok tatlı hikayeler anlatıyordu, hikayenin sonu yok hikayeyi örneklendiriyor ben hikayeyi inanılmaz merak ediyorum, daraldım attım bikaç sene önce. Daha geçen hafta tekrar okumaya başladım. Bir saatte 150 sayfa okusam günde sabit bir saat ayıracağım ama, olmuyor. O yüzden sabitledim haecayacağım parayı üstüne çıkmıyorum asla.

En çok gelişim gösteren forum üyesisin bence. Darısı @Ozgur 'nin başına. :smiley:

1 Beğeni

O umutsuz vaka. Okurken beni bile rahatsız ediyorsa tez vakitte cezalandırılması gerekiyor :joy:

Hayır bir de çevirmen olacak :slight_smile:

Yok ya o kadar da değil. Düzeldi biraz. Tek sorun telefonunun kendi başına buyruk bir Türkçesi olması. :sweat_smile:

Eğer çevirmen olacaksa ben bir kutu post-it istiyorum, her kitap için. :rofl:

2 Beğeni

Kendi öykülerimi yazmak istiyorum, zamanında lisedeyken yazmıştım mansiyon kazanmıştı o zamanlarda, beni bir gör, kendimi Peyami Safa falan zannediyorum :sweat_smile::sweat_smile:. Sonra bira.gen.tr diye bir fanzin sitesine koymuştum bir baktım ki heryerde kendilerinin yazdığını söyleyen insanlar paylaşmaya başlamışlar. Bir süre sadece şiir falan karaladım ama hevesim kırıldığı için bırakmıştım. Volkan hocayla konuştuk hatta baya bunu, o yüzden kendi çevirdiği Murakami’nin “Mesleğim Yazarlık” kitabını çok tatlı bir notla hediye etmiş :sweat_smile:
Çevirmenlik konusu zor, ama çevirmen olmadan editör olunmuyor. Ben ilerde bir gün editör olmak istiyorum. Kendi çalışmalarım da olsun, ama onları para kazanmak için değil de hayal dünyamı paylaşmak için yapayım istiyorum. Ama dediğin gibi ona çok yolum var. Bir gün ben 45 sen 1045 olduğunda ilk kitabımı yollayacağım sana, bir kutu da postitle kargolayacağım :sweat_smile::sweat_smile:
Bu @Ufuk çok tehlikeli. Dikkati kendinden başka yöne çekmek için beni kullanıyor. Aman sayın cadım dikkat edin.

2 Beğeni

Artık 0, ya kütüphaneden yada arkadaşlarımdan temin ediyorum kitapları.

1 Beğeni

Benim pek bir şey yapmama gerek kalmıyor :joy: Sen zaten @Agape’yi nesne yerine koyarak kendin oldukça dikkat çekiyorsun :vulcan_salute:t2::joy:

2 Beğeni

“Sayın hakimim görüyorsunuz ki; Sanık suçlarını itiraf ediyor” tümcesindeki sayın hakimim yerine sayın cadımı kullanıyorum. Nesnelleştirmeden ziyade ulu bir denetmene saygılarımla hitap ediyorum. Pek değerli cadımız bunu kesinlikle anlayacaktır. Çünkü o yücedir.

3 Beğeni

Biraz gizli kalsın istemiştim :joy: Herkes bu kadar değişken harcama yapıyormuş meğer kabak bize patladı… :rofl:

2 Beğeni

Son dönemde epey çok gidiyor bütçeden ama şöyle tarif ediyim @alper 'den az, @Ufuk 'a yakın :no_mouth:

5 Beğeni

FatalCreamyJapanesebeetle-size_restricted
Sen 45 olduğunda ben çok uzaklarda olacağım…

4 Beğeni

Anketimiz bitmiştir. Forum enflasyonu güven tazeledi…

Olan yine bize oldu. 18.6 kişinin çoluğunun çoğunun rızkı nereye gidiyor belli. 0.6 kim onu hâlâ araştırıyoruz. :joy:

2 Beğeni

Aileler isyanlarda…Forum denetim bürosu çalışmalarına devam ediyor. :joy:

1 Beğeni

Her ay kitap alamıyorum. İşsizim ve elime ne zaman para geçerse kitap alıyorum. Bu yıl genelinde ortalamaya vurursam aylık 80-100 TL harcamışım kitaplara.

Allah’tan işsizsin. Yoksa bize kitap bırakmayacaksın Hocam :grinning:

2 Beğeni