Kitaplar İçin Aylık Ayırdığımız Bütçe Ne Kadar?

• 0-50
  • 50-100
  • 100-250
  • 250+

0 oylayanlar

1 Beğeni

@alper oy verdin mi? Tek başıma görgüsüz olmak istemiyorum :joy: Neyse ki arkadaş en üst limiti fazla tutmamış :joy:

7 Beğeni

1000 liralar konuşuluyor hocam :joy: 250 biraz az olmuş gibi

3 Beğeni

Belirli bir bütçe ayıramıyorum ben. Bazen kendimi çok zorladığım oluyor ama plan yapamıyorum bu konuda. Örneğin 2 aydır Can yay. hiç hesapta olmayan ciltli kitaplar basmaya başladı ya da bir anda aklımda olmayan bir kitaba denk geliyorum.

Genelde alacaklarımı planlıyorum ama çoğu zaman plan dışına çıkıyorum :slight_smile:

5 Beğeni

@Ufuk @Waxillium Genele vurmak istedim biraz :joy: +250 nin standarda göre iyi olduğunu düşündüm. Çok yığılma olursa detaylısını yaparız :joy:

3 Beğeni

Ama zaten orada ki rakam planlı yapsan da çok farketmeyecek bir rakam. Bırak şimdi kaçamak cevapları :joy:

1 Beğeni

Aylık bir bütçem yok. Bazı aylar hiç almıyorum fakat bazı aylar da yüzlerce lira harcıyorum. :smiley: Bilmiyorum seçeneği de olmalıydı.

Ortalama bir miktar hesaplamaya çabalıyorum… :atm:

7 Beğeni

Bence sen arkadaşı başarısız anket açma suçundan cezaya çarptır. Hayatının geri kalanında tüm seçimlerinde anket yapmak zorunda kalsın :joy:

3 Beğeni

Her ay değişiyor seçeneği olmalı. O seçeneğe yığılma olabilir ama her ay değişiyor yani napalım :sweat_smile: Bir ay 20 lira falan bir kitap alıyorum kitapyurdu teslim noktasından diğer ay 150 lira falan gidiyor :grinning:

6 Beğeni

Bir de oy vermeden sonuçları da göremiyoruz. :smiley: Susturulmayı hak etti. @hunter Susturunca foruma girebiliyorsun ama mesaj oluşturamıyorsun. İyi tarafından bak. :smiley:

4 Beğeni

Fazladan ne kadar param varsa indirimlerde hepsi gidiyor. Ama param yokken de hiç alamıyorum. Mesela bu ay doğum günüm olmasa alamayacaktım ama birilerine bir şeyler aldıracağım artık. :smiling_imp:

2 Beğeni

Doğumgünümde şurdan almadım bunu almadım diye diye 250 lira harcatmışımdır herhalde :smiling_imp:

1 Beğeni

Ben öyle genelledim zaten, yoksa burada oy kullanacak sayısı çok az olur.

Her ay alacağım kitapları planlıyorum, bütçeyi sarsmayacak şekilde ayar çekiyorum. Lakin ne zaman ki banka uygulamasının maaş bildirimi geliyor işte o zaman ne plan kalıyor ne de ayar :joy:

1 Beğeni

Fuardaki arkadaş (@Ufuk) kışkırtması da ortalamaya etki ediyor mu? Ediyorsa yandık…

3 Beğeni

Sadece yeni bilim kurgu klasiği ve unutulmuş fantastik serisinden kitap çıkarsa alıyorum. İkisi de çıkarsa ortalama 50 harcıyorum bir ay. Tabi akademik kitap da alıyorum ancak o her ay olmuyor. Olursa eğer 50 liraya yakın da ona harcıyorum.

2 Beğeni

Topraktaki bir oyukta bir bütçe yaşardı. :smiley:

8 Beğeni

En azından ben yılda bir defa kışkırtabiliyorum. Dijital ortam kışkırtıcısılılalaları var bir de :joy:

:point_right: @alper

2 Beğeni

Valla ben kışkırtmaya maruz kalmadım hiç ama iddia tutturmuştum onu dahil ettim :sweat_smile: @Ufuk sayılır herhalde ya :joy:
Hedefim büyük piyango (yılbaşına ne kaldı ki canım?)

2 Beğeni

Ya şu yorum çok hoşuma gitti. Beğendim ama yine de vurgulamak istedim.

@Ufuk Henüz daha o çukura düşmedim çok şükür.

@Waxillium Hayallerimiz güzel olsun. :smiley:

Hesaplamayı sanırım yaptım gibi bir şey… :grimacing:

3 Beğeni