Kitapları kaliteli olan fakat başarısız kapak yapan yayınevleri

Yayınladığı kitaplar kaliteli olmasına rağmen çok kötü kapaklar tasarlayan yayınevleri.

• Ayrıntı Yayınları
  • Yapı Kredi Yayınları
  • Metis

0 oylayanlar

Daha fazla yayınevi olmalıydı;
Akılçelen
Doğan egmont
6:45 vb
Sadece seçeneklere bakarsak YKY cidden şu siyah çerçevelerin hiç beğenmiyorum.

1 Beğeni

Başlık yanıltıcı olmuş. Kapak tasarımı kötü olan yayınevleri diye değiştirebilirsiniz.

Anketin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda yenilenmeli ve daha fazla yayınevi eklenmeli. Bu şekilde sanki haksızlık varmış gibi geliyor. Revize edebilirseniz anketi sevinirim.

Metis ne alaka, Ayrıntı ne alaka

1 Beğeni

images%20(4)
Kitap_20171115224809_295884_8
Ayrıntı Yayınları bilimkurgu serisinin kapaklarını iyi yapmış ama hala unutamayacağım kadar kötü işleri var.

Metis için bir buna bakın…
indir
… bir de April’in yaptığı kapağa. Kitabın son cümlesine çok uyuyor.
images%20(5)

Son yıllarda bu üç yayınevinin çok güzel kitaplarına denk geliyorum ama sırf kapakları içimi kaldırdığı için okuma listemin sonuna iteliyorum.

Herkes aşağıya sevmediklerini yazsın! Rıhtım kenarında burunları kesilecektir!

1 Beğeni

Sırf kapak için kitap okumuyorsanız, yazık ediyorsunuz.

Erteliyorum diyelim. Sait Faik’in YKY’lerinden iki tane okuduktan sonra biraz bekleyip Türk İs Bankası baskılarını aldım. Sonuç: En iyi Türk öykücülerinden birini cillop gibi bir kapakla okudum.

1 Beğeni

Bana bu üç yayınevinin de kapakları başarılı geliyor genel olarak.
Genel olarak kapakları başarısız diyebileceğim bir yayınevi de yok açıkcası ancak eser bazlı vardır ama dediğim gibi genelleme yapamam.
Zevk meselesi en neticede.

Denk gelmiş bulunarak yazıyorum; Alemdağ’da Var Bir Yılan’ın kapağı Metallica’nın Metallica albümü?:thinking:

3 Beğeni

Tıpı tıpına aynı.

(20karakter)

1 Beğeni

:smiley:

3 Beğeni

İyi ki iki tane kötü kapak bulmuşsun ha.

Tasarım çok dikkat ettiğim bir ayrıntı değil ama Ayrıntı Yayınlarının kapakları çok kolay deforme oluyor ne yazık ki. Kötü kapak deyince benim aklıma bu geliyor.

Metis’in bir kapağı var ki benim için hep en iyilerden birisi olarak kalacak.

1 Beğeni