Kızıl Güneş

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/kizil-gunes-halil-ogulcan-karamagara/Bir kılıç intihar edercesine toprağa saplandı. Etrafı bir ayna gibi yansıtan bu keskin kılıcın üzerinden süzülen kanlar yavaş yavaş altındaki toprağı suluyordu. Kan minik bir akarsu gibi yol buluyordu toprakta kendisine. Kılıç çekildi saplandığı yerden, ince bir sesle. Bir kelle daha uçtu havada. Kanlar içinde. Kan gövdeyi götürmeye devam ederken sessizlik geldi ve çattı ansızın.… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Merhabalar

Öykü çok tempolu ilerliyor. Betimlemelere çokça yer verilmesini sevdim. Yine de olaylar çok arka arkaya sıralandığından karakterin ruh halini çok sezemedim. Belki aralara biraz daha diyalog serpiştirilebilirdi. Bir de girişte fazla devrik cümle var. Bunların dışında öykü akıcıydı ve okurken gözümde canlanabildi. Asansör detayını beğendim, ilginç geldi. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

1 Beğeni

Merhaba Duygu,
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Geçen seferki eksikleri kapatırken bazılarını ya atlamış ya da yenilerini çıkarmışım. Bunları da göz önünde bulunduracağım. Yorumlarınız inanılmaz faydalı oluyor. :slight_smile:

1 Beğeni