Klasik Müzik Paylaşımları

Daha öne açılmamış olmasına şaşırmakla birlikte, güzel bir işe vesile olacağımın inancı ve mutluluğuyla başlığı açmış bulunuyorum. Sevdiğiniz klasik müzikleri paylaşabileceğiniz ya da suallerenize yanıt bulabileceğiniz aktif bir başlık olmasını ümit ediyorum.

13 Beğeni

Hemen bunu buraya bırakayım o zaman. :slight_smile: Biz klasik müziği Looney Tunes’tan öğrendik.

3 Beğeni

Favorimdir. Keşke bu işlerle uğraşan bir usta Bozkurt Destanını ve diğer destanlarımızı falan uyarlasa.

7 Beğeni

Uppss…rakip cemiyet çıktı bize.

2 Beğeni

Tek sevdiğim klasik müziği paylaşmazsam olmaz (Cemiyete katılmıyorum yanlış anlama olmasın :sweat_smile:)

4 Beğeni

Umarım bu güzide eserin tamamını dinlemiş ve o muhteşemliğin tadına varmışsınızdır.
Neden olmasın, cemiyetimiz herkese açıktır. :slight_smile:

1 Beğeni

Ride of the Valkiries’in Vagner’e ait olduğunu biliyordum ama bu eserin bir parçası olduğunu dinledikten sonra fark ettim.
Bu da benden gelsin. :slight_smile:

8 Beğeni

Cemiyete beni de yazın. Ben de sık sık bir bu türde bir şeyler paylaşırım.

Tchaikovsky’nin 1812 Overture adlı eserini çok seviyorum. Topu bir enstrüman olarak kullanmak da ondan başka kimsenin aklına gelmez herhâlde. Bu arada V For Vendentta’nın son sahnesinde çalan şarkı budur.

5 Beğeni

Yıllardır kitap okumak, öykü yazmak, kısacası bir şeylere odaklanmak için kulaklığımı takar, klasik müziğimi açarım ve gerçek dünyanın gürültü ve patırtısından kendimi soyutlarım. O yüzden bu cemiyetin bir parçası olmaktan memnuniyet duyarım.

Ben de çok sevdiğim iki tanesini paylaşayım.

7 Beğeni

Hmmm… benim hemen metal cemiyetini organize etmem lazım,savaş çıkacak gibi.

1 Beğeni
3 Beğeni
1 Beğeni

Yaşasınnnnnnn. Hafızam eser bakımından çok iyi olmasa da sürekli dinlerim. Resim yaparken iki kat huzur bulabiliyorum.

Canlı izlemek de bambaşka oluyor. Karşınıza bir fırsat çıkarsa mutlaka kaçırmayın. Pişman olmazsınız. :blush:

1 Beğeni

Paylaşımlarını bekliyor olacağız :hugs:

1 Beğeni

Görünce bir mutlu oldum, çocukluğum bu parçayı dinleyerek geçti. :slight_smile:

1 Beğeni

Bilgisayara geçtiğim bir gün atacağım mutlaka. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

3.20 de çoşuyorlar. Dinleminizi isterim… :smiley:

Refik Talat Alpman

3 Beğeni

Türk Sanat Müziği sayılıyorsa buralar Yaprak Sayar hanımla dolar. :buyucu:

2 Beğeni