Klasikler İçin Hangi Yayınevi?

Şu aralar Can klasiklerini toplamış bir kişi olarak şahsen ortalama bir çeviri ve baskı kalitesi ile karşılaştım. Klasikler için ortalamanın üstünde olan yayınevleri arasından, hem baskı hem de çeviri olarak önerebileceğiniz yayınevi hangisidir? Detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim. İş Bankası ve İletişim arasında kaldım. Yani az çok yorumlara göre editörlük ve çeviri açısından iletişim daha iyi diyen kesim daha fazla ama fiyat olarak gerçekten bir tık daha yüksek İş Bankasına oranla. Kısacası Can’dan devam edecek kadar bir fark bulunuyor mu İş Bankası çevirilerinde. Ya da iletişim bu iki yayınevi fiyat farkına rağmen çeviri, editör ve baskı olarak değer rakamlarda mı?

Sadece ve sadece tek cümleyle Türkiye İş Bankası Yayınları.

İletişim bir tık daha kaliteli değil mi? Yani ben öyle biliyorum şahsen. Ya da İletişim’in eksik ya da artı yönleri nedir İş Bankasına oranla?

Klasikte üç şeyden şaşmayacaksın. İş, can ve yky hem fiyat hem editörlük hem çevirmenlerin kalitesi konusunda aşırı başarılılar. Ama edisyonlar arası çevirmenlere bağlı olarak başka yayınevleri tercih edilebilir. Fakat genel olarak bu üçü.