Kovuktaki Gizler

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/kovuktaki-gizler/

image

Pinaceae (Çamgiller) yerkürede geniş orman yayılımı gösteren; iğne yapraklı, kışın yapraklarını dökmeyen bir familyadır. Abies (göknar), Cedrus (sedir) ve Pinus (çam) familyada yer alan cinsler arasındadır. Abies alba (Ak göknar), Pinus nigra (Kara çam), Pinus brutia (Kızıl çam) ve Pinus sylvestris (Sarı çam) Pinaceae familyasına ait türlerden dördüdür. * * * “Kimsin sen?” Tekinsiz bir… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Merhaba Ezgi,

Öncelikle ilk ve son paragrafın öyküye etkileyici bir hava kattığını belirtmeliyim. Açıklamalar, isimler öyküyü daha gerçekçi kılmış.

Anlatım oldukça akıcıydı. Biraz daha betimleme olabilirdi. Kurguyu beğendim, farklı bakış açısı yakışmış hikayeye. Sadece şeye takıldım. Nigra’ nın denediği yol sorunlara yol açmış. Bunun sebebini ve sonuçlarını daha ayrıntılı okumak isterdim. Sonda verilen mesaj dikkat çekiciydi, hikayenin kilit noktası olmuş. Okuduğuma memnun oldum. Kalemine sağlık. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar,

Dünya’daki familya sayısı kadar dönme şansı olan bir kurgu yolu açtı ilk paragraftaki yaklaşım sanıyorum.

Betimleme benim kör noktam sanıyorum ki. Ya çok fazla olduğu için okura bir şey bırakmıyorum ya da yapmıyorum. Umarım bir gün ortayı yakalarız.

Nigra’nın denemesi; sonuçları, ya da başka bir evrende Brutia’nın yaklaşımları sorunları hepsi yazılabilir gelmekte. Kurgu kendini genişleten bir yapıya sahipti. Öyküyü bitirdiğimde bunu bir gün daha genişletilmiş bir halde yazabileceğime inanarak noktayı koydum.

Çok çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Gerçekten de genişletilmeye çok müsait bir kurguydu. Her şey merak uyandırabilir. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba,

Temaya zenginlik katan bir öykü olmuş. Açıklamalarla da bilgilendim. Ben de Duygu gibi bazı sebep-sonuç eklemelerine hayır demem. Keyifli bir gece okuması oldu. Genişlemiş kurgusuyla da okumak isterim. Eline sağlık. ^^

1 Beğeni

Merhabalar,

Güzel bir güne başlangıç oldu benim için de :slight_smile: Kurgu genişlemek mecburiyetinde artık. Bir yakınımla bu konuda iddiaya tutuştuk :smiley: Eylül gibi başlarım diye planlıyorum; buraya da koyarım belki :slight_smile:

Çok teşekkür ederim!

İlhamla kalın :slight_smile:

Yeniden merhaba,
Cok gercekci ve buyuk kelimelerle anlatmissiniz Sevgili Ezgi❤ Bakis acinizi cok sevdim, tebrik ediyorum🙏🏻

1 Beğeni

Merhabalar :slight_smile:

Büyük kelimeler tabirinizi çok sevdim yahu. Cidden mutlandım ekrana bakıyorum :smiley: Çok teşekkür ederim okumanız ve bu güzel değerlendirmeniz için :slight_smile: