KR Kitap Kulübü #17 Gaston Leroux - Sarı Odanın Esrarı

@SJack Benim için en iyisi gerçi türleri farklı o yüzden Polisiye/Gerilim olarak Sarı Odanın Esrarı ama Korku/Gerilim olarak Kısa Bir Cehennem Ziyareti oldu. Aslında Üç Başlı Kerberosta güzel ayrı bir lezzetti ama fantastikle harmanlanmasa başka türlü giriş yapılsa çok iyi olurmuş :slight_smile:

Adsız

SARI ODANIN ESRARI

Gelelim kitabımıza. Kitap sağ gösterip sol vurmakta aşırı başarılı olmuş. Sizi deneyimli, şöhret sahibi bir dedektif ile çömez olarak adlandıracağımız genç bir gazetecinin esrarı çözmek için birbirinden farklı düşünceler ile rekabeti arasında buluyoruz ve hangisinin haklı olduğunu maalesef anlayamıyoruz. Özellikle sarı oda kısmı çok iyi kurgulanmış. Kitabı okurken dedektif ile gazeteci olayları anlamak için nasıl çıkarımlar yapıyorlarsa siz de kendinizi öyle çıkarım yapmaya çalışırken buluyorsunuz ve başarılı olamıyorsunuz :smiley: Bir ara hayaletler devreye girdi bile sandım :grin: Kitap kendisini çok kolay okutuyor. Çeviriyi de beğendim ben kitap su gibi aktı bitti. Kısacası; hem bu kitabı hem Kara Çınar dizisini kesinlikle alıp okumanızı tavsiye ederim :slight_smile: Ayrıca şunu da belirteyim Kara Çınar serisinin 8.Kitabı Siyahlı Kadının Parfümü ve bu kitapta da o isim bir şey anlatmasa da ara ara geçiyor.

Tek bir yeri blurladım. Gerçi spoiler yok gibi ama yine de kapattım :smiley:

1 Beğeni