KR Kitap Kulübü #8 Shirley Jackson - Biz Hep Şatoda Yaşadık

Bir noktada ben aslında Merricat’in geçmiş zamanda günlük tuttuğunu Julian’ın bunu ele geçirdiğini, ailesine olan şiddetli öfkeyi okuduğunu ve ailesini zehirlediğini yani orada aslında Merricat’in olmadığını, tüm bunların Constance’ın şizofrenisinin sebep olduğunu da düşünmüştüm. Belki de Merricat değil aslında Contance kardeşine karşı hastalıklıydı ve evden hiç dışarı çıkmıyor sadece bahçede az bir şey geziyor olması da bana hapishaneyi anımsatıyor. Sanki bunların hepsi Contance’ın kafasında yaşanıyor izlenimi de vermişti. Biraz fazla uç bir olasılık olabilir bu ama kitap okurken en uç olasılıkları bile düşünmek isterim. Sonunu tahmin etmek için beynimi fazlasıyla meşgul ederim. Bu düşünce de bu süreçte ortaya çıkmıştı. :smiley: Ben bu belirsizliği çok sevmiştim. Ne gerçek ne doğru okuyucuya bırakılmış.

1 Beğeni

Ben de hiç hatırlamıyorum. Bu cidden baya ilginç bir nokta. Örneğin Merricat sık sık Julian Amca’ya şöyle iyi davranmam lazım, böyle yapayım falan da diyor. O da hiç bu dediklerini sonuca vardırmıyor.

1 Beğeni

Kacan ayna’da muhtesemdi…Ben de burasi sayesinde kesfettim