Kralkatili Güncesi Filminin Yönetmeni Sam Raimi Olabilir


(M. Ihsan Tatari) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/kralkatili-guncesi-sam-raimi/Patrick Rothfuss‘un Hollywood rüyası bir peri masalı tadında gelişmeye devam ediyor. Her yazar gibi eserini beyazperdede görmek istediğini sık sık belirten ama bunun nasıl olacağını bilemediğini söyleyen Rothfuss, yine çok büyük ve bir o kadar yetenekli bir isimle çalışmak üzere: Sam Raimi. Hatırlayacağınız gibi bundan iki yıl kadar önce Kralkatili Güncesi üçlemesinin hem dizi hem… (DEVAMI…)


(Furkan Gi̇rgi̇n) #2

Ben 3. kitabın çıkacağına inancımı yitirdim gerçekten çok fazla zaman geçti…


(Cemalettin Sipahioğlu) #3

Sam Raimi, Spider-Man uyarlamasıyla 2000 sonrası sinemada çizgiroman furyasının ateşleyicisi olmuş, özel bir isim. Ayrıca uyarlamalarda gittiği değişikliklerle Spider-Man fanlarını "Öyle olmayaydı, keşke!"lere de sürükleyen biri.

O yüzden dizinin kitapların öncesinde geçecek olması daha iyi. KG sevenler rahatsız olmaz, Raimi de istediği biçimde diziyi çekebilir.


#4

O evreni ve atmosferi nasıl yansıtacaklar merak ediyorum. Bir yandan da dizi tutarsa Pat Rothfuss bu işlerle(film, dizi, oyun…) uğraşıp üçüncü kitabı yazamaz diye endişeleniyorum. Hadi hayırlısı…


(Aziz Varlık) #5

Ağzından yel alsın. :scream:


(M. Ihsan Tatari) #6

Tam 3 (yazıyla üç) kişiden aynı anda aldığım mesaj bombardımanına göre Raimi dizinin değil, filmin yönetmenliği için görüşüyormuş stüdyoyla. Haberin asıl kaynağındaki karışıklıktan ötürü yanlış anlamışım, kusura bakmayın dostlar.


(Cemalettin Sipahioğlu) #7

O zaman… KG sevenler, ufaktan endişelenmeye başlasın derim; Raimi gönlüne göre çekmeye yatkın biri.


#8

Rothfuss’a kitap üzerinde çalışmamak için bir bahane daha çıktı sanırım. Dizi senaryosu üzerinde çalışıyorum diye iki üç sene daha bekletir bu adam bizi.


(Ahmet Ozan Apaydın) #9

Bana bir şeyler oluyor. Su falan yok mu?.. Ah kalbim!


(Muhammet Topcu) #10

İnşallah tutmaz diyerek tüm samimiyetimle kara büyümü projenin üzerine salıyorum. Kitap yaz kitap!