Kronik Kitap 2. Dünya Savaşı Dizisi

Selçuk Uygur danışmanlığında hazırlanan 2. Dünya Savaşı serisi.

1. SAVAŞ GÜNLÜKLERİ 1939-1943 ( KONT GALEAZZO CIANO ) (çev. Selçuk Uygur)

2. VATAN VE FÜHRER İÇİN 1. SS Panzer Tümeni’nden Bir Askerin Anıları ( ERWIN BARTMANN ) (çev. Selçuk Uygur)

3. KARDEŞLER TAKIMI Normandiya’dan Hitler’in Kartal Yuvası’na 101’inci Hava İndirme Tümeni, 506’ncı Alay, E Bölüğü ( STEPHEN E. AMBROSE ) (çev. Selçuk Uygur)

4. HİTLER Canavarın Ardındaki Adam CİLTLİ ( MICHAEL KERRIGAN ) (çev. Barbaros Uzunköprü)

5. HİTLER’İN GENERALLERİ KONUŞUYOR Askerî Hadiselere İlişkin Kendi Anlatımlarıyla, Alman Generallerin Zafer ve Yenilgileri 1939 - 1945 ( B. H. LIDDEL HART ) (çev. Selçuk Uygur)

6. KAN KIRMIZI KARLAR Stalingrad’dan Teslimiyete Bir Alman Makineli Tüfek Nişancısının Anıları
    ( GUNTER K. KOSCHORREK ) (çev. Barbaros Uzunköprü)

7. OPERASYON: MUSSOLİNİ Dünyayı Sarsan Kurtarma Harekâtı ( SELÇUK UYGUR )

8. STALİN’İN SAVAŞI İkinci Dünya Savaşı’nın Yeni Tarihi ( SEAN MCMEEKIN ) (çev. Zeynep Demir)

9. ÖLÜM MELEĞİ Bir Sovyet Nişancısının İkinci Dünya Savaşı Anıları ( LYUDMİLA PAVLİÇENKO ) (çev. Tibet Atak)

10. ÇÖKÜŞ Almanya, 1944-1945 ( IAN KERSHAW ) (çev. Selçuk Uygur)

11. FÜHRER İÇİN UÇTUM Bir Luftwaffe Avcı Pilotunun Anıları ( HEINZ KNOKE ) (çev. Semih Tiryakioğlu)

12. DÜNYANIN EN MUTLU ADAMI Bir Auschwitz Mahkûmunun Umut Veren Yaşam Öyküsü ( EDDIE JAKU ) (çev. Selçuk Uygur)

13. DÜNYAYI DEĞİŞTİREN KARARLAR ( IAN KERSHAW ) (çev. Zeynep Demir)

Kitap Kapakları

0001702073001-1 0001749408001-1 0001780789001-1 0001796577001-1 0001828014001-1 0001843928001-1 aaa STALİN ÖLÜM ÇÖKÜŞ
Führer İçin Uçtumdunyaninenmutluadami-onkarar-on

12 Beğeni

Serinin muhtemelen bir sonraki kitabı. Kitap İtalyan diktatör Benito Mussolini’nin en küçük oğlu Romano Mussolini tarafından yazılmış.

5 Beğeni

Çok güzel bir seriye benziyor. En yakın zamanda okumaya başlayacağım.

1 Beğeni

Yeni kitap:

2 Beğeni

Süper bir seriye benziyor,en kısa zamanda alacağım

1 Beğeni

Kitabı sepette bekletiyordum iyi oldu :slight_smile: .

7 Beğeni

IMG_20191202_180756~2
Serideki tek eksiğim Kardeşler Takımı. Onu da ikinci baskısını almak istedeğim için almadım.

2 Beğeni

Yeni Kitap:

1 Beğeni

Yeni Kitap

2 Beğeni

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Görmemiştim yeni kitabı.
Şimdi farkettim ki çevirmenleri yazmamışım. Onları da yazayım.

1 Beğeni

2.Dünya Savaşı denilince Kastaş yayınları unutmamak lazım. Çok sayıda kitabı barındıran 2.dünya Savaşı adını taşıyan bir serleri var.

2 Beğeni

Kastaş da çok güzel kitaplara sahip fakat burada sadece Kronik Kitap’ın kitaplarını sıraladım. O seriyi toparlamaya pek vaktim yok açıkçası. Toparlayıp da yeni konu açılırsa güzel olur tabi.

1 Beğeni

Yeni kitap:

4 Beğeni

Seriyi topluyorum diye değil ama farkında olmadan serinin 5 kitabını almışım ve 3 kitap ileride alınmak üzere amazon listemde bekliyor. :slight_smile:

Muhtemelen seriyi takibe alacağım, kalan kitapları ve yeni çıkan kitaplar oldukça alırım.

2 Beğeni

Çöküş’ü eklememişim. Ekleyim onu da.
Ama almaya gönlüm el vermiyor. 120₺ etiket fiyatı nedir yahu! Yaktın bizi Selçuk Ağabey. :frowning:

2 Beğeni

1-2 ay önce almıştım Çöküş’ü, fiyatı hatırlamıyorum ama çok daha uygundu.

Amazon kronik stoklarını yenilemiş ve fiyatlar zamlanmış.

2 Beğeni

Bir ay olmadı daha ben alalı 44 liraydı. Şimdi çok artmış fiyat.

4 Beğeni

Bu seriden, Kan Kırmızı Kanlar kitabını okudum. Anı kitabı olmasına rağmen oldukça sürükleyiciydi. Bazı kısımları nefes almadan okudum. Bir Alman askerinin anılarının olması ve İkinci Dünya Savaşı’nı genel itibariyle kazanan taraf bakış açısından bildiğimizden dolayı Alman cephesinden birinin gözüyle savaş hakkında yaşadıklarını ve gözlemlerini okumak ayrıca cezbediciydi. İlgisi olan herkese öneririm.

3 Beğeni

O zaman Vatan ve Führer’i de seveceksiniz. 2-3 yıl önce okumuştum. Çok güzeldi.

2 Beğeni

Yeni kitaplar:
Führer İçin Uçtum - Heinz Knoke

Dünyanın En Mutlu Adamı - Eddi Jaku

2 Beğeni