Kulaklık Tavsiyesi

Doğrusu, müziği çok kaliteli dinlemek istiyorum. O zaman Bluetooth kulaklık işimi görmez, öyle değil mi? Ve genelde evde uzanıp müzik dinlerim. Kablolu daha mantıklı sanki?

@Bjork’un da bahsettiği SoundLiberity 53 modelini almayı düşünüyorum açıkçası. Bugüne kadar hep kablolu kullandım. Ancak telefonda jak girişi olmadığı için usb type-c çevirici aparat kullanmam gerekiyordu. Tam 3 tane bozuldu kısa süre içerisinde. Üstelik buna telefonun içinde gelen orijinal çevirici de dahil.

Bir süredir kulaklık kullanmıyorum. Açıkçası evde olduğum için de pek aramıyorum. Fakat uzun süreli konuşmalarda eziyet oluyor. Kablo karmaşasından çok bu saçma sorundan kurtulmak için bile kablosuz candır diyorum.

2 Beğeni

Öncelikle şunu belirteyim: kulaklık, çok kişisel bir zevk benim gözümde… Bazı insanlar mid ağırlıklı sever, bazıları bass, bazıları ise saf denge peşindedir…

Bu bilgiden sonra, saf denge seven, küçük kulaklı(kulakiçi kulaklıklardan genellikle rahatsız olan) biri olarak mevcut kulaklıklarımı ve neden var olduklarını anlatayım :slight_smile:

Öncelikle kulakiçi ve eknomik kulaklık: sony ex serisi kullanıyorum(sony ex110)… Sony zaten ses kalitesinden çok ödün veren bir kulaklık değil… Yani herhangi bir sony kulaklık, size iphone kulaklığından iyi ses verecektir :slight_smile: ex serisi ise daha çok küçük, hafif ve konforlu olmak üzerine gidiyor… Uzun yıllar sonra beni tekrar kulakiçi kulaklıklara döndüren modeldir… Dengeli ses verir…

Diğer yandan, Redmi Airdots, fiyatına göre çok hoş bir alet… Sony ses kalitesi yok, ama kötü de diyemem ses kalitesine… Yine dengeli ses civarında geziyor… Konfor olarak da kısa kullanımlarda(1-2 saat maks) rahatsız etmiyor… Ekonomik bt kulaklık konusunda en iyi fiyat-performans bunda sanırım…

Konfor konusunda Philips lite serisi de güzel seçenekler sunuyor ama ses kalitesi düşüyor… Elbette “o fiyattan ne bekliyorsun” denebilir ama on-ear bir philipsin sony ex’ten kötü kalitede ses vermesi hoş değil… Yine de ofiste 5-6 saat kafamda takılabilmek güzel :slight_smile:

Bundan sonrasını soruya dahil olmadığı için detaylı saymayacağım ama Sony 1rbt veya 1000xm3s gibi 1000-2000tl civarı aletler zaten çok güzel şeyler ve “kulaklığa o para verilir mi” kısmında, 1rbt’yi alalı 7 yıl kadar oldu ve hala kullanıyorum, o yüzden evet, muhtemelen başına bir şey gelse yine bu tip üst seviye bir alet alırım :sweat_smile:

Akg ve technics kulaklıklarım da mevcut ama onlar da soru bütçesinde değil ve diğerlerinin yanında “yedek kulaklık” konumundalar…

Özet: çantada her an kulaklığı sony ex110, bt kulaklık redmi airdots, ofis kulaklığı philips shl4805, keyif kulaklığım ise sony mdr-1rbt… Ses kalitelerine göre kötüden iyiye: philips < xiaomi < ex <<< 1rbt

2 Beğeni

Arkadaşlar yukarıda güzelce anlatmışlar aslında ama en olumlu yanı size verdiği özgürlük. Kablo ile uğraşmak yok, 10 m’ye kadar çekim alanı vs. güzel yanları.
https://www.teknostore.com/products/xiaomi-hybrid-hd-metal-piston-kulaklik
https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-hybrid-pro-2-hd-mikrofonlu-kulakici-kulaklik-pm-HB00000ING41

Yukarıdaki iki kablolu kulaklığı kullanıyordum, bunlardan aşağı kalır bir sesi yok Taotronics’in.

1 Beğeni

Sony MDR-XB50AP veya Sennheiser CX 80S kullanan var mı arkadaşlar? Veya Sennheiser’in herhangi bir modelini (tabi fiyat olarak 300-400 arası)?

Özellikle koşarken kulaktan düşmeyecek, yağmura dayanıklı, Bluetooth bağlantısı olan;

1. Kaliteli
  2. F/P ürünü

kulaklık tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Sennheiser Momentum Wireless desem ağır mı kaçar?

Ben Sennheiser Momentum’un kablolu olanını almıştım yıllar önce, o kadar kötüydü ki performansı, iade etmiştim. Üstelik 4’te 1’i fiyata olan Sennheiser’dan süper memnunken (hamster kemirip koparmıştı, alçak Romeo :cry:).

O yüzden biraz tırsıyorum Sennheiser’dan.

Edit: Fiyatı da çok yüksekmiş ayrıca :sweat_smile:

Sennheiser genel olarak kötü mü, yoksa o modele özgü bir durum muydu? Genel bir bilginiz var mı?

O model için dedim zira diğer kulaklığından aşırı memnundum. Belki benim aldığım bozuktu, o da olabilir. Ama zaten bütçeyi zorlayarak almıştım, hazır bahane bulmuşken iade ettim. Yoksa Sennheiser’a kötü diyen taş olur :slight_smile:

2 Beğeni

O zaman Anker veya Jabra tavsiye ederim.

1 Beğeni

Momentum flat yapıda bir kulaklık ben de kullanmıştım. Kayıt işiyle uğraşanlar için düşünülmüş. Düz ses üzerinde işlem yapmak daha kolay olur diye. Ekolayzır olmadan kullanılacak gibi değildi. Yeni momentum modellerinde durum nedir bilemem.

1 Beğeni

Xb50Ap fiyatını hak etmiyor. Sennheiser’ın ise cx300’ünü kullandım şeker gibiydi. Sonra neredeyse yarısı fiyatına bi’ kulaklık almıştım. Markası aklıma gelmiyor performansı neredeyse cx300’ü yakalıyordu tam f/p ürünü.

Edit: Hatırladım Creative ep630.

tipi bile aynı hemen hemen

1 Beğeni

Soruldu mu bilmiyorum. Bir 6 ay önce bunu aldım. Biri devreye girince öbürü kapanıyor öbürü açılınca diğeri susuyor. Bu böyle mi ya.

Aynısı ben de var, benzer bir sorun olmuştu.

Telefondan kulaklıkların bağlantısını kaldır, Kulaklıkları kutusundan çıkar. Kulaklık tuşlarına 5-10 saniye basılı tut, kapansınlar ve sonrasında her iki kulaklıkta tuşlara 25-30 saniye basılı tut, ışıklar beyaz kırmızı yanıp sönene kadar basılı tut. Kulaklıkları tekrar kutuya koy, sonra çıkar ve telefon ile yeniden eşleştir.

İki kulaklığı da telefonla eşleştirmeye gerek yok , kulaklıklar kendi aralarında eşleşiyor. Sen sag olanı eşleştir.

Yine aynısı oldu. Hangisini seçsem o çalışıyor. Biri açılıyor öbürü kapanıyor. Dediğin gibi yapmıştım oysa ki.

Edit: tamam tamam oldu. Bir daha unutturmadım bi birine bi öbürüne tık tık yaparken birbirlerine bağlandılar mibarekler.

1 Beğeni

Geçenlerde Logitech H151 kulaklığı aldım. Gayet iyi çalışıyor.

1 Beğeni

Merhabalar herkese,

Daha önce Amazon başlığında kulaklık tavsiyesi istemiştim ve elimdeki Xiaomi’nin aslında orijinal olmadığını öğrenmiştim başlıktaki arkadaşlar sayesinde. Ürünü N11’den almıştım ve mağaza da kapatılmıştı, muhtemelen sahte ürün satıcılığındandır.

Bugün N11 geri dönüş yaptı ve alt limitsiz 135 TL kupon tanımladı hesabıma. N11’den kupon ile alışveriş yapmak istiyorum.
Orijinal ürün satan mağaza önerisi olan var mı?
Kulaklık olarak Haylou T15 Bluetooth Kulaklık düşünüyorum yine forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine. Mağaza ve kulaklık önerisinde bulunabilirseniz çok sevinirim.

1 Beğeni

Ben kullanıyorum T15. Hem telefonda müzik dinlerken, hem televizyonda PS4 oynarken. Çok memnunum. Tabi bu elektronik işleri de biraz şans işi.

Çok bir beklentim yok, günlük 2 saat müzik dinlememe yetsin şarjı yeterli:) Senkronize sorunu da önemli değil, telefondan film, dizi, oyun vs sevmiyorum, sadece Spotify kullanıyorum. Kopma sorunundan, bağlanamama sorununda çok bahseldilmiş, yaşıyor musunuz böyle bir problem?