Kült Filmler Anime Tarzıyla Nasıl Görünürdü?

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Kült Filmler Anime Tarzıyla Nasıl Görünürdü? – Kayıp Rıhtım

image

Sinema tarihinde kendisine çok önemli yer edinen filmlerin unutulmayan sahneleri anime tarzıyla nasıl görünürdü? (DEVAMI…)

6 Beğeni

Alien’ın ikinci çalışması biraz Battle Angel Alita OVA esintisi taşıyor. Jaws’ın ikonik anını tekrarlayan çalışmasını ayrı bir sevdim; Roy Scheider abimiz, yine karizma karizma bakmış. Hey gidi hey…

Söz konusu çizim olduğundan, haliyle Ghostbusters ve Jurassic Park gibi insan haricinde karakterler bulunduran ya da Corpse Bride gibi aslı veya da -yine- Ghostbusters gibi lisanslı alternatifi animasyon olan çalışmalarda ister istemez aslına daha yakın. Ve sanırım bu aslına sadıkmış gibi gelme etkisi yüzünden gözüme daha hoş geldi.

Diğer çalışmalarını inceledim de, kadın karakter tasarımı yönünden sanatçımız, özellikle Bubblegum Crisis’la bilinen manga sanatçısı Kenichi Sonoda’dan etkilenmiş gibime geldi. Uzun veya geniş ya da ikisine birden sahip çeneli baş erkek karakter imajı da yine Sonoda’nın çalışmalarını anımsattı. Daha yeni tarihli çalışmalarında bu esinti azalıp, kendi tarzı oturmaya başlamış gibime geldi. Ya da orjinal tasarımı veya sunumu gereği kendine has görsel estetik kazandırılmış karakterleri, yine asıllarına yakın bulduğum için ben öyle algılıyorum :thinking: Emin olamadım şimdi :sweat:

3 Beğeni

Benim gözüme Blade Runner’ın kült sahnesi çarpmıştı ilk. Güzel olmuş. Gelmiş geçmiş en iyi sözlerden birisinin de olmasının etkisi büyük tabii.

1 Beğeni