Kurmaca Bulmaca

Haftanın ilk günü, haftanın son günü, hafta ortası

1 Beğeni

Sonun başlangıcı, başlangıcın sonu ve müslümanlıkta mübarek sayılan gün.

1 Beğeni

@ikra ve @Mazotci cevaplarınız kabul edilebilir ama benim çözdüğüm yerde cevap bunlar değil maalesef. :slight_smile:

Bugün günlerden pazar dün arkadaşımla yarın buluşup ertesi gün yapacağımız iş ile ilgili plan yapmaya karar verdik. Büyük ihtimal böyle değildir cevap.

1 Beğeni

Cevap böyle değil ama çok yaklaştınız. Hatta neredeyse cevabı buldunuz diyeceğim. :smiley:

Merak ettiğim bir şey var, nasıl olur da kimse internetten cevaba bakmaz? :joy:

Internette cevapların çoğu dün, bugün ve yarın şeklindeydi. :grin: Eğer doğruysa benim de bir sorum var. Bir milyoner uçakla seyahat etmek için hazırlanır, tam da gidecekken bekçi gelir ve ona gitmemesini, çünkü gece rüyasında uçağın düştüğünü gördüğünü söyler. Milyoner rüyalara inanmadığını deyip bekçiye inanmak istemez. Ama bekçi milyoneri ikna etmeyi başarır. Uçak gerçekten de düşer. Milyoner bekçiye hediyeler, ev, araba falan verir ama aynı zamanda da kovar. Peki neden?

Çünkü inyernetten bakıp cevaplamal etik bir davranış değil. Hadi diyelim bir türlü cevabı bulamadı. İşte o zaman internetten bakar ama ben cevabı biliyorum diye de buraya yazmaz. :slight_smile: Tabii bu söylediğim etiğin ne olduğunu bilenler için geçerlidir.

Sizin sorunuza gelince pek bir fikrim yok ama yine de saçma bir fikirde bulunayım.

Düşen uçak milyoner adamın uçağı olduğundan.

Cevabı biliyorum diye değil de hani sırf meraktan, ben internete yazdığımda soruyu yukarıda blurladığım cevap geldi, ama doğru olduğundan emin değilim, daha farklı bir şey bekliyordum. :sweat_smile:

Yok, öyle değil, sorunun cevabı daha saçma. :joy:

1 Beğeni

Hediyeleri verdikten sonra daha zengin olmadı.

Hayır, maalesef. :slightly_smiling_face: