Kutulu Oyunlar ( Board Games )

Merhaba sevgili forum arkadaşlarım, ülkemizde kutulu oyunlar veya kutu oyunları olarak büyük bir açık olduğunu düşünmekteyim. Acaba sizin kutu oyunlarını temin ettiğiniz bir mecra var mı yoksa benim gibi Amazon gibi sitelerden mi alabiliyorsunuz? Kutu oyunlarından kastım kırtasiyelerde satılan çocuk oyunları değil tabi ki. Scythe , Catan , Civilization , XCOM gibilerden bahsediyorum.

2 Beğeni

En ideal yolu internet üzerinden edinmek sanırım. Bir arkadaşım oyunun görsel ve yazınsal materyallerini internetten indirip bastırıyordu kaliteli kağıtlara o da bir seçenek olabilir :slight_smile:

Sahibinden’i söyleyebilirim bir tek, bir de letgo belki. Kimdir, necidir bilemem ama mesela şu linke bir bak:
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-hobi-oyuncak-masa-kutu-oyunlari-civilization-kutu-oyunu-sifir-574419079/detay

Kutulu mu? :thinking: Şey, bir de bu var: Call of Cthulhu® on Steam

LOL bir kutu oyunu çıkartmış onu deneyen var mı aramızda?

Cyberpunk’ın table top oyununu bulabileceğim bir yer var mıdır ahâli?

Kutu oyun icin en onemli sey birlikte oynayabilecegin ingilizce bilen ve masaustu oyundan sikilmayan arkadaslardir.

Haklısınız, eğer oyun bulma kısmını çözebilirsek bu topluluktan oynayacak arkadaşlar da çıkarabiliriz bence :slight_smile:

Merhaba arkadaşlar, başlığı hortlatıyorum kusura bakmayın. Yeniden oynanabilirliği yüksek bir kutu oyunu arıyoruz, 4-6 kişilik bir arkadaş grubumuz var fiyat problem değil, tekrar oynanılabilir olması yeterlidir.

Ankara da Da Vinci var. Oyun bulma alma dertlerine oldukça kolay bir çözüm.
https://instagram.com/davinciboardgamecafe?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Oyun tavsiyeleri, incelemeleri için de Nezih ve İpek Savi’nin kanallarını takip ediyorum.
https://instagram.com/kutuoyunufalan?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Sorunuza tam cevap olmadı ama ardığınızı buralardan bulursunuz sanırım.

1 Beğeni

Hocam teşekkürler, Da Vinci’yi biliyorum ama hiç gitme şansım olmamıştı. Instagramlarını mesaj atayım belki dönüş yaparlar, maalesef birkaç ay boyunca Ankara’da olmayacağım için gidip bakma şansım olmayacak. Kutuoyunufalan instagramını da bilmiyordum oraya da mesaj atayım. Teşekkürler tekrardan.

1 Beğeni

Heroes of Might and Magic III için kutu oyununu aslına sadık kalarak uyarlamışlar. 2 kutu alıp birini hiç açmadan koleksiyon olarak tutmak isterim :drooling_face:

Bunlar da oyunun fragmanı ve oynanış videosu:

1 Beğeni