Kütüphanedeki Sır

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Kütüphanedeki Sır – Aylık Öykü Seçkisi

image

Not: Öykünün ilk bölümüne buradan ulaşabilirsiniz. “Bir gün sıradan bir insan Semedri Devri ile ilgili bilgileri barındıran yazmalara ulaşmak istedi. Bu yazmaları barındıran kütüphaneye sadece kâşiflerin giriş izni olması sebebiyle bir kâşiften yardım talebinde bulundu. Kâşif, doğası gereği yeni bir bilgiye asla hayır diyecek durumda değildi. Bundan dolayı bu isteği hemen kabul etti. Anlaşmaya göre kâşif… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Haluk selamlar;

Öncelikle kalemine sağlık bu güzel öykünden ötürü. Senden ikidir daha kısa öyküler okuyoruz. :slightly_smiling_face: Sonunda kullandığın vampir teması bana metaforik geldi, ya da bana öyle geldi. :slightly_smiling_face: Çünkü sen üslup olaraktan metaforları seven bir yazarsın.

Tekrar eline sağlık Haluk, güzel bir öyküydü. İyi bak kendşne görüşmek üzere…

1 Beğeni

Selam Haluk,

Bu bir bütün ve bu sebeple tek bir parçaya dair yorumum da rezervli olacak.
Ancak stiline nazaran bu parçada gözüme çarpan bir sadelik ve art ardalık hissediliyor diyebilirim ilk etapta. Şu oldu, bu oldu ve bu yüzden oldu…

Ebuzer’in bahsettiği metaforik kullanım belki sadeliğin bittiği noktadır. Ama sen neyi amaçladın, (bu senle aramızda :wink:) onu bilmeden bir teşhis koymayacağım.

Diğer bölümlerde görüşmek dileğiyle, eline sağlık. :raising_hand_man:

1 Beğeni

Merhaba @ebuka ,

Yorumun için çok teşekkür ederim.
Bu seri de önceden yazıp da bitirmediğim uzun bir metnin parçalarına ait. :slight_smile:
Ondan dolayı temaya uygun olan düzenlemelere maruz kalıyor, yani metafor yoktu aslında.
Kısa olması da hem okura hem de yazara iyi gelebiliyor.

Seni de sonraki seçkilerde görmek dileğiyle, rıhtım öykülerin olmadan ıssız kaldı. :slight_smile:
Sevgilerle.

1 Beğeni

Merhaba @MuratBarisSari ,

Rıhtım temaları için şimdilik bu seriden devam etmeyi düşünyorum. Bu sade bir metindi evet, metaforik öyküler yazdığım zamanlara da denk düşüyor ayrıca. Dram, metafor, sade vs farklı türlerde yazdığım anlamı da taşıyor aslında bu durum sanki. :slight_smile:

Okuyup yorumladığın için çok teşekkür ederim.
Sevgilerle

1 Beğeni

Merhaba Haluk,

Eline sağlık. Böyle dünyalar yaratmak ve bunların tutarlılığını sağlamak hiç kolay değil.
Sen ve @MuratBarisSari bunu başarabiliyorsunuz. Parçalı eklemek dediğin gibi türler arasında geçiş yapman için iyi bir zemin olabilir.

Sevgiler
Müge

2 Beğeni

Merhaba Müge,

Okuyup yorumladığın için çok teşekkür ederim.
Evrenler kurgulamak iyi ama bir müddet sonra o evren sıkıcı gelebiliyor, o zaman da metni bitirmek imkansızlaşıyor. :slight_smile:

Sevgiler,
Haluk

1 Beğeni