Lima

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/lima-merve-aydin/

image

Dışlanmış dünyanın orta noktasında bekle. Üzüm gözlü hurilerin yumuşak elleri seni bulacak. Kendine sarılmaya yattığın bu gündüz rüyasında nereden geldiği binbir sır olan kafirlerin çığlıkları sana elbet ninni gelecek. Lima anneannesi öldükten uzun süre sonra ilk kez bu kapıdan içeri girmişti. Vefatının yedisinin mevlüdü dün okunmuş fakat o mevlütleri sevmediği için gelmemiş, boşluğunun düşüncesi dahi… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Lima, dolmayacak bir boşluğa sahip artık. Mürekkebi bataklıklar kurutacak. Onun kaybı ve mektubun sayfasında o var oldukça var olacak.

ve bunların ötesinde Merve, senin kalemin kurumayacak.
buradan ve sonsuzluğuyla yazdıkların, içimizdeki bataklıkların umudu olacak.
teşekkür ediyoruz… saygı ve sevgiyle…

1 Beğeni

Devam edecek de ana karakter esrarengiz bir olayın içine girecekmiş gibi heyecanlandırdı beni. Edebiyatta aradığım ve benim de vermeye çalıştığım büyülü tadı bu hikayede de hissettim. Devamı da yazılsa nefis olur, eline sağlık.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Evet bu biraz başlangıç oldu. Muhtemelen uzun bir öykü ya da roman olabilir bu hikayeden diye düşünüyorum. Beğenmene çok sevindim. Büyülü bir tat hissettirebilmiş olabilmeme de ayrıca sevindim. Sevgiler, selamlar.

Çook teşekkür ederim Cüneyt. Beğenmene çok sevindim.

1 Beğeni

Merhaba Merve,
Kısa; ama ne istediğini bilen ve ifade edebilen bir öykü olmuş. Şimdi yazacağım bölümü pek beğendim.
‘Yavaşça heykele dokundu. Dokunuşuyla vücudundaki tüm tüyler diken diken oldu. Desenli halıdaki yeşil balçık Lima heykele dokunduğu an hışırtıyla geri çekilir gibi oldu. Balçığın hışırtısına Lima’nın ayaklarının altında eve girdiğinden beri yumuşacık olan mermerin sertleşirkenki gürültüsü eklendi. Gürültü, bir ölünün evinde ölüden daha ölü olan Lima’yı kendine getirdi.’
Devamı gelecek ve Lima’nın anılarıyla çıktığı yolculuk, bir leyleğin sırtında sürüp, okuyucuya yepyeni bir dünya armağan edecek gibi.
Bu güzel hikaye için çok teşekkürler,
Kaleminin ucu eksilmesin!

1 Beğeni

Sevgili Gaye zarif yorumun için çok teşekkür ederim. Sanırım devamı gelecek Lima’nın. Bakıp göreceğiz. :slight_smile: