Maniac: Televizyon Tarihinden Bir Karışık Kaset

Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Ben diziyi 80lerin o neon renkleri ve bu oyuncular dizilerde nasıl oynamış ya diye radarıma almıştım. İyi ki almışım. Filmin evrenini çok sevdim. Aslında reklamları bana ruh eşleri birbirini ilaç deneyleri sırasında buluyor gibi diziyi anlatsa da bunun böyle olmadığını gördüğümde çok sevindim. Sadece Grta duygusal bir anında cıva damlatıp bu iki insanın rüyalarını bir birine lehimliyor. Yine aynı şekilde büyük bir komployu da ortaya çıkarmadılar ve güvenebilecekleri iyi bir dost kazandılar. Aşık değil de dost olmasını ben çok taktir ettim açıkçası ve bu durum diziyi daha çok beğenmemi sağlamış olabilir. Eksi olarak söyleyebileceğim tek şey benim açımdan Julia Garner Ozark’daki Ruth Langmore hala. Onun oynadığı hatırladığım bir tek Ozark ı izledim ve orada tam role uyuyordu ancak bura da bence tam oturmamış. Emma Stone ile ikisinin sahnelerinde sanki rolleri bir birinin tersi olmalıymış gibi hissettirdi bana.

Burası biraz hatalı sanırım. Daha Annie hakkında hapçı olması dışında hiçbir şey bilmediğimiz 2. bölüm başında ( 2.55-3.00 arası) sırtından görüyoruz. Sağ omzu yaralı ki bunun bilerek gösterildiğini düşünüyorum. bölümün sonunda bunun kaza anında olduğunu anlıyoruz zaten.Çok önemli bir detay olmayabilir ancak Önemsiz birkaç yarayla kurtulmuş demek daha doğru olur diye düşünüyorum.

3 Beğeni