Matruşka Cinayetleri

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Matruşka Cinayetleri – Aylık Öykü Seçkisi

image

Sokağın başında bekleyen polis arabasının ışıkları fırıl fırıl dönerken adli tıp yetkilileri ile birlikte olay yerine aynı anda gelebildim. Bu aslında benim için beklenmedik bir durum, çünkü geç kalmakta üzerime yoktur. Önceki akşam biraz fazla kaçırmanın etkisi de olabilir tabi. Apartmanın etrafında dizilmiş mahalle sakinleri ne olduğunu anlamaya çalışarak polis memurlarının bir şeyler söylemesini bekliyorlar… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhabalar
Öykünün anlatım dili ve akışını sevdim. Detaylar da gerçekçiliği artırmış. Karakterlerin de kendine has yönleri vardı. Sonlara doğru merakla okurken bitiverdi. Yine de neler olduğu anlaşılıyor, tahmin etmek zor değil. O yüzden uzatılmadan, gerektiği kadar bilginin verilmesini başarılı buldum. Kaleminize sağlık.

Teşekkür ederim, gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle.

Merhaba;Akıcı bir öykü, sonu hızlı bitmiş gibi geldi bana. Bir de zaman kipi kullanımınızla ilgili bir iki şey söylemek isterim.
Şimdi zaman ardından hemen geçmiş ve şimdiki zaman devam ediyor.

Karşımdaki ceset bana aynı gözlerle bakıyor sanki… Necati bozulmuşa benziyordu ama gözlerini kaçırmadan bana bakıp “Emredersin amirim” dedi… Konuşmasında ne samimiyet ne de gerçek bir ders çıkarma var. Geçiştirmeye çalıştığı her halinden belli oluyor. İçimden okkalı bir küfür savurmak geçiyor ama kendimi tutuyorum.

Necati başını “evet” anlamında sallayıp yeniden işinin başına döndüğünde oradan ayrılacak olmamdan dolayı memnun olmuş gözüküyor. Rahat rahat “kanka” muhabbetine devam edebilecekti diğer polis memurlarıyla.

Bir tiyatro oyunu ya da bir poliseye romana dönüşebilir gibi geldi. Ellerinize sağlık

Merhaba, gözlemlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Zaman kipleri birbirine geçmiş biraz sizin de söylediğiniz gibi, cümleleri tüm hikaye boyunca tekdüze şekilde yazmamak için böyle yazmayı tercih etmiştim aslında ama belki de çok doğru bir tercih değildi. Öykünün sonunu da çok uzatmak istemedim aslında, olayı, mekanı, kurbanları verdikten sonra katili (ve aynı zamanda son kurbanları) hızlıca ortaya çıkarıp bitirmek istedim. Belki çok hızlı oldu, emin değilim :slight_smile:

Roman için onlarca fırın ekmek yemek lazım ama teşekkür ederim, böyle düşünmenize sevindim.

Elinize sağlık. Güzel detaylar var “…portakallı pekin ördeği…” ve Ivan’ın resmi gibi. Sebep sonuç ilişkisi de güzel anlatılmış.

Kipler ile ilgili açıklama yapmışsınız, belki virgül kullanımını da arttırabilirsiniz.
Görüşmek dileğiye…

Beğendiğinize sevindim, yorumunuz için teşekkür ederim. Uyarılarınıza da gelecek seçkilerde dikkat etmeye çalışacağım. Görüşmek üzere.