Mavi Gezegen

Öykü Seçkisi’nde okumak için: Mavi Gezegen – Aylık Öykü SeçkisiBay ve Bayan Bixy, on iki yaşındaki oğulları Max’in kapısını çaldıklarında neredeyse akşamüstü olmuştu. Max kendine çekidüzen verip yutkundu ve “Girin,” diye bağırdı. Metal kapı yavaşça aralandı ve Bayan Bixy kapıdan sarkarak yatağında oturan oğluna gülümsedi. Max’in müsait olduğunu görünce hemen arkasında bekleyen kocasına işaret yaparak gelmesini söyledi. Şimdi ikisi birlikte odada dikilmiş onu izliyorlardı.… (DEVAMI…)

İyi akşamlar
Sıkmadan, sıkılmadan okunan bir öykü. Gayet iyi ilerliyordu ve sonunu tahmin edebiliyordum. Max’ın kırmızı düğmeye basacak diye bekledim, basmadı. Tamam beklediğim olmadı ama sanki olay da yarım kaldı. Ne dersiniz?
Kaleminize sağlık… Tekrar iyi akşamlar.

1 Beğeni

Merhabalar. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Hikayenin biraz havada kaldığının ben de farkındayım. Dünyayı yaramaz uzaylı bir çocuğun yönetiyor olabileceğini söylemek istedim ve bunun için hikayeyi hızlıca oluşturdum. Kesinlikle daha iyi işlenebilirdi. Ben hikayeye odaklanmak yerine fikri sunmaya çalıştığım için hikaye biraz fikrin arkasında kaldı.

1 Beğeni