Mektup Arkadaşı

Ne tepki alacağımı bilmeden, tedirgince açıyorum bu konuyu. Çocukken okulumun ön ayak olduğu bir projeyle bir mektup arkadaşı edinmiştim. Birkaç yıl çok güzel şeyler paylaşmış daha sonra zamanla yazmayı bırakmıştık.

Geçtiğimiz yıllarda, yine bir mektup arkadaşı edinmiştim. Fakat o da çok uzun sürmedi.
Beni mektuplaşmaya iten şey ne bilmiyorum. Belki teknolojinin beni boğması, belki tatlı kelimelerle anlatabileceklerimi bir mesajda kısaca tak diye söylüyor olmak. Ama tanımadığınız birine uzun uzun içinizden gelenleri yazmak, sonra gelecek mektubu heyecanla bekleyip, geldiğinde açıp önce bir çırpıda, sonra sindire sindire okumak inanın çok zevkli. Ayrıca bunun yazım şeklimizi de geliştirmeye çok faydası olduğuna inanıyorum.

Bu sebeple kendime yeni bir mektup arkadaşı arıyorum :slight_smile: Fakat bazı kurallar var;

#Mektupta yazılan mektupta konuşulur. Yani size mektupta bir soru sorulduysa, bunu başka bir iletişim aracıyla değil, ancak yine mektupla cevaplamalısınız.

#Mektubu aldıktan sonra bir hafta içinde cevabını yazmalısınız.

#Eğer mektuplaşmaktan sıkılır ve artık göndermemeye karar verirseniz bunu karşı tarafa bildirmelisiniz.

İşte bu kadar basit. Postacının getireceği mektubu heyecanla beklemek isteyen benim gibi ‘Eski zaman olur ki…’ özlemini yaşayan bir mektup arkadaşı varsa bana adresini yollayabilir.

Ya da bir başkaları burada mektup arkadaşı edinebilir kendine belki de… :blush:

15 Beğeni

Çok güzel bir fikir. Biz çok sık taşındığımız için ilkokul arkadaşlarıma mektup gönderdiğim oluyordu. Tabii o zamanlar telefon da pek yoktu ama bir yerden sonra kesiliyor mektuplaşma. :slight_smile:
Yıllar önce bir sitenin etkinliğine katılıp bir Kore lisesine mektup yazdım, o gün bu gündür cevap gelmedi. Hogwarts mektubu bekleyen çocuk gibi bekledim durdum. :joy: :smiley:
Neyse çok uzattım, evime dönersem mektup arkadaşın olabilirim. :slight_smile:

4 Beğeni

Ne zaman istersen :slight_smile:

1 Beğeni

Ama yazım çok kötüdür, katlanabileceksen yazarım. :smiley: :smiley: El yazıyla yazsam daha iyi olacaktır. :slight_smile:

1 Beğeni

Benimkini görsen kendininkiyle gurur duyarsın :smiley:

1 Beğeni

Haftalık e-mailleşme sayılır mı?

1 Beğeni

Haftada bir kısmını atlamışım. Şunu ayda bir ya da 15 günde bir yapsak. :smiley:

1 Beğeni

Mektup daha güzel ama :disappointed_relieved:

Senin canın sağolsun :smiley:

1 Beğeni

Tamam. Bi’ deneyelim. Ama rezil yazıma ve şehir dışında olmam sebebiyle düzenli mektuplaşamayacabileceğimi bilin.

1 Beğeni

Bende uzun zamandır kendime bir mektup arkadaşı aramaktayım. Sende istersen mektup arkadaşı olmayı çok isterim. :blush:

İsterseniz mektup arkadaşı olabiliriz :smiley: Hiç yoktan fırladım gibi oldu ama…

tamam mektup arkadaşı olabiliriz :smile:

1 Beğeni

çok uzun süredir bir mektup arkadaşım olsun istiyordum😊 Eğer çirkin yazıma katlanabilirseniz mektup arkadaşı olmayı çok isterim

1 Beğeni