Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

2 Beğeni

Slipknot’un yeni albümü dinliyorum bakalım, bitirince yazarım yine bir şeyler :smiley:

2 Beğeni

Albümü dinlerken günümün elli yedi dakika ve otuz iki saniyesi çöpe gitti. Slipknot bitmiş.

2 Beğeni

Harfi harfine katılıyorum.

Kariyerlerinin en kötü albümü diyebiliriz kesinlikle. Saçma sapan uzunlukta anlamsız introlardan oluşan parçalar (sfx bir de), riff namına hiçbir şey olmayan kuru gürültü. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Adderall kesinlikle bu berbat albümün en iyi parçası. Tamamıyla farklı bir parça.

3 Beğeni
1 Beğeni

mükemmel bir black metal. Hatta bana göre en iyisidir.

1 Beğeni

Bu çok tuhaf bir sürpriz oldu gerçekten. Slipknot’tan geldiğine inanamıyorum, Pink Floyd günümüzde aktif müzik yapsaydı böyle bir şey olurdu bence. Neler diyorum ben ya? Pink Floyd? Slipknot? ?!?!

2 Beğeni
3 Beğeni

İlk defa dinliyorum. Athena’ya bak sen.:slight_smile: Taş gibi metal yapıyorlarmış.

2 Beğeni
2 Beğeni

Omens olmuş. 2020’de çıkardıkları albümden bir iki gömlek daha üstün.

5 Beğeni

Ditch manyak bir şey. Uzun zamandır LoG’a yükselemediğimden bünyeye ilaç gibi geldi.

4 Beğeni
3 Beğeni

Albümü çıktığı günden beri bıkmadan dinliyorum. Sıfır beklentiyle beklediğimden midir nedir bilmiyorum ama ben bu albümü dinlerken inanılmaz keyif aldım. Wrath’den beri yaptıkları en iyi albüm olduğunu düşünüyorum. Bir de kadroda Chris Adler olsaydı…

Ek olarak: 5:00’den itibaren giren breakdown.

4 Beğeni

Ben 4 şarkı dışında hepsini çöpe yolladım. Bana çok sıradan geldi albüm.

Bu arada yukarıda bir arkadaş Mgla diye bir grup önermişti. Diskografisini bir köşeye atmıştım, bugün çapraz dinleme yaparken denk geldi, üstelik yağmur yağarken cuk oturdu. Groza albümü imiş çalan albüm. Ne güzel şeymiş dedim tek tek dinlemeye başladım. Ta ki “Exercises in Futility” albümlerine kadar. Orada takılı kaldım, hangi kelimelerle tarif edeceğimi bile bilmiyorum. 40 yıllık eroin bağımlısı gibiyim şu an. 2019 albümlerine geçemedim bir türlü. Saf black metal, muadilleri bir süre sonra yorarken, bu albümde hiç sıkıntı yaşamadım. Dip gürültü üzerine riff ve davul… İşte hepsi bu. Yan dallara bir an bile sapmadan Burzum saflığıyla fakat daha modern. Grubun en büyük artısı lirikal becerileri. MUAZZAM. Nihilizm’i iliklerine kadar sömürüyorlar, çok da iyi yapıyorlar.

2 Beğeni

Hocam Mgla 17 Aralık’ta İstanbul’a geliyor bu arada aklınızda bulunsun. Yanılmıyorsam biletler halen tükenmiş değil. Son yıllarda Mgla gibi iskandinav olmayan “dissonant” gruplar bayağı bir yükselişte. Özellikle Polonya’dan Fransa’dan ve İzlanda’dan çok sağlam gruplar çıkıyor. Mgla’yı beğendiyseniz Kriegsmachine, Misþyrming, Batushka, Odraza gruplarını öneririm.

Dreams don’t come true
For people like us (Exercises in Futility VI) :sob:

2 Beğeni

Hemen atıyorum listeye, çok teşekkür ederim :grin:

2 Beğeni
2 Beğeni
3 Beğeni

Marduk yeni albümü "Memento Mori"yi önümüzdeki sene çıkaracakmış ve bir dünya turnesi yapacakmış. Yeni albümde Frontschwein’in kapanış şarkısı olan Thousand-Fold Death kuduzluğunda bir şarkı olsa süper olur valla.

1 Beğeni