Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

Merhaba arkadaşlar uzun süredir Rock müzik dinliyorum bence artık metal muzik dinlemeye gecebilirim diye düşünüyorum . Eğer bildiğiniz güzel metal gruplari varsa Thras ve Heavy metal olarak ayirip benimle paylasirsaniz çok mutlu olurum . Şimdiden Tessekurler.

https://www.google.com/amp/s/onedio.com/amp-haber/545852

Black Sabbath
Ölümcül güzel şarkıları olan oldukça eski ve metalin yaratıcılarından kabul edilen tapılası grup.
Iron Maiden
“Yasayan ve aktif olan en buyuk heavy metal grubu” tanımını tartışmasız kılan, tartışanları Eddie’ye parça pinçik ettiren, Steve Harris’in bulduğu melodileri cennetten aşırdığına dair teori üretilmesine neden olan, sürekli Maiden çalınarak komadaki bir fanlarının ayağa kalkmasına neden olacak kadar güzel bir müzik yapan ama nu-metalle yoğurulmus günümüz metalcisinin çok önemsemediği efsanevi insanlar topluluğu.
Metallica
Bu grup anlatılmaz yaşanır :metal::metal:

5 Likes

Thrash-Metallica,Kreator,Sodom,Megadeth,Annihilator
Heavy-İron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, Motörhead, Accept, Hammerfall

Bunlar bu türlerde en sevdiklerim ama dahası da var. Dinledikçe kendin yeni gruplar keşfedeceksin zaten.

Bu aralar en çok dinlediğim ise Havok , Soulfly.

Gönlümün şampiyonu Viking metalin devleri Amon Amarth’ı ise bir iki yıldır dinleyemiyorum. Yaşlanıyor muyum nedir😊

5 Likes

Metal müzikte bir tek benim mi başım ağrıyor? Yoksa artık yaşlanıyor muyuz? Kafam götürmüyor :slight_smile:

Sanırım yaşlanıyoruz. Ama pop müzik başımı metalden daha çok ağrıyor orası ayrı. Eskiden günde altı yedi saate kadar dinleyebilidiğim metal müziği şimdi bir buçuk saat ancak dinleyebiliyorum. :slight_smile:

Benimde ilk dinledigimde kafa kaldirmiyordu ancak bir süre rock dinleyince kulak alışıyor biraz önce Black magic ( slayer) dinledim kulaklarim bayagi alışmış .

Bir metal mzüik vardı adını hatırlayamadım (galiba Call of Kthulu) 8 dk’da kafam kazan gibi oldu. Bangır bangır hiç sevmedim. Anadolu Rock ve eski şarkılara devam o zaman :slight_smile:

Saka yapiyon. Kfkcmk

Bak o sarki harika bir ensturmensal sarkidir.

Anadolu Rock ve eski şarkılara devam o zaman :slight_smile:

Bende Anadolu rock dinlemeye başladım . En sevdiğim sarikda bu son olsun m

Evet Metallica’nın şarkısı o. Müthiştir. Sen hiç dinlemeden kafan kaldırmıyorsa bence bulaşmaman en iyisi. İnsan hangi tür hoşuna gidiyorsa onu dinlemeli. Hem ben direkt Murat Göğebakan’dan Metallica’ya geçiş yapmıştım. Ve aradığım bu diyip Akmar pasajindan almış olduğum anda justice for all albümünü üç ay yaz tatilinde hergun üç dört defa dinlemiştim. Metali ya seversin ya sevmezsin, sevince baş ağrımaz aksine baş ağrısını alır.( Tabi on iki yıl dinledikten sonra yaş da otuza gelince insan biraz yoruluyor orası ayrı):slight_smile:

1 Like

Yok şaka değil. Kulaklıkla uyurdum üniversitede. Metal açık. Kulaklık boğazıma dolanırdı her gece. :grin:

Hocam şimdi size sırf zevk olsun diye bir metaclinin en nefret etiği soruyu soracağım megadeeath vs Metellica

Ben Metallica ile başladım. O yüzden Metallica. Ama karşılaştırmak saçma bence. Onu da dinlerim bunu da. Bu arada yukarıya yazmayı unutmuşum İced Earth öneririm. Metalseverler bence kıymetini bilmiyor pek ama özellikle eski albümleri efsanedir. Dark Saga ve grubun adını taşıyan albümleri.

2 Likes

Grup önerisi için tessekur ederim .

Megadeeath metelica kardeştir yahu . Ikisi de metal müziği doruk noktalara taşımıştır . Bu arada slayerin ismini de yazmayı unutmuşsunuz :anguished: bir metalci bu grubu unutmamalı çok ayıp !!!

Rica ederim…
O kadar grup var ki. İllaki birileri unutuluyor. Mesela Sepultura, Exodus, Anthrax, Rammstein,Graveworm, Türkiye’den Pentagram en çok sevdiklerimden Arch Enemy, pek sevemediğim Blind Guardian.:grin::grin::grin:

1 Like

Thrash Metalin 4 Büyüğü olarak nitelendirilen 4 gruptan birisi de SLAYER açıkçası slayer şarkıları yeni başlayanlar için ağır gelebilir o yüzden söylemedim yoksa

3 Likes

Ben tam tersine diger gruplara göre daha hafifi çalıyorlar diye biliyorum .

Manowar kadar değildir herhalde .

Yalnız bende bayagi grup ismi biliyormusum bosubosuna açtık başlığı . Yinede güzel başlık oldu .

1 Like

Manowar’ı da çok sevmem. Bir iki dinlemişliğim var ama Judas Priest ve İroni Maiden’nin yanında benim için hiç hükmünde😁

Epica. :kalp::krs:

5 Likes