Metis bilim dizisinden kitap önerisi yapabilir misiniz?

Metis bilim dizisinden kesin okumalısın dediginiz kitapları önerebilir misiniz?

1 Beğeni

Ben bu seriden Bitkilerin Bildikleri’ ni okumuştum. Gayet güzeldi.
Zaten seri kaliteli bir seridir herhalde. İlginizi çeken konularda seçim yapsanız pişman olmazsınız gibi geliyor.

1 Beğeni

Kimya ve anatomi konularına ilgiliyim o şekilde bakacağım ama öneride alayım istedim :slight_smile:

Metis bilimden hiç birini okumadım. Alfa bilim serisinden okuduklarım var. Buradan ilgimi çekenler “Yanılıyorsunuz Einstein!”, “Yaşlandıkça Hayat Neden Çabuk Geçer” -bu konuda okuduğum ilginç bir makale vardı- ve “Neden, Nasıl Düşünürüz?” Bence de hangileri ilginizi çekiyorsa onlara yönelin. Bilim kitapları ilginiz dışındaysa okuması çok sıkıcı olabiliyor.

1 Beğeni

Evet
Bir kitap ekledim sadece bilim üzerine diğerleri tıbbi ve kimya alanı ile ilgili oldu
Dediginiz kitaplarda da bir bakacağım :slight_smile:

Okuduklarım doğrultusunda Frans De Waal kitaplarını şiddetle tavsiye edebilirim. Bonobo ve Ateist ile İçimizdeki Maymun’u zaten eklemişsiniz, ek olarak Hayvanların Ne Kadar Zeki Olduğunu Anlayacak Kadar Zeki miyiz? de güzeldir. Bunların dışında eklediklerinizden Yaşam Nedir?, Toplumsal Cinsiyet ve Bilim, Darwin Sizi Seviyor ve Genin Yüzyılı okumaya değer kitaplar, tabii ilginize göre. Düş Dokumacısı beni bir tık sıkan bir kitaptı ama rüyalar konusundaki merakınıza göre gayet tatmin edici olabilir.

1 Beğeni

Cok guzel bir liste yapmışsınız
Hayvanların ne kadar zeki olduğunu
Genin yüzyılı
Düş dokumacisi
Bunlarida ekledim :slight_smile:

1 Beğeni