Metis Bilimkurgu Serisi

Kızıl gezegen basılması.

1 Beğeni

Evet gece uykusuzluktan karıştırmışım şimdi düzelttim, teşekkür ederim.

İthaki’den Mevki Uygarlığı da geliyor.

1 Beğeni

Uzun zamandır Triton’u okumaya çalışıyorum ama bir gıdım ilerleyemedim. Kitabı okuyanlar ileride açılıyor mu? Yada konusu iyi mi fikir verebilirler mi?

Kitabı bugün zorla bitirdim. Benim için tam felaket bir okuma oldu.

#21 Uzay Elbisemle Yolculuğa Hazırım - Robert A. Heinlein

Araya deprem gibi birçok şey girmesinden midir elimde uzun süre sürünen bu kitabı yarıda bıraktım. Sebebi de okurken çocuk kitabı okuyormuşum izlenimine kapılmam. Zaten sonradan araştırınca Heinlein’in ilk gençlik kitapları serisinde olduğunu gördüm. Gerçi aynı seriden Podkayne of Mars’ı büyük bir iştahla okuyordum ama o belki de Fransızca kopyasını okuduğum kitabın dilinin basitliğinin bana bir Fransızca okuyabiliyormuşum ilizyonu vermesinden kaynaklanıyor da olabilir. Bilemedim.

Kabaca konusu. Bilime hevesli bir genç olan Kip Russell’a bir çekilişte kullanılmış bir uzay elbisesi çıkar. Teknik bütün donanımı sökülmüş bu elbiseyi kendi imkânlarıyla orijinaline yakın bir hale getiren Kip, bir gün kırlarda elbisesiyle uzaycılık oynarken telsizine bir sinyal gelir. Kip Russell bir an sonra kendini uzayda ve tarife sığmaz korkunç bir uzaylının iki dünyalı haydutundan kaçarken bulacaktır.

Uzaylı oldukça ilginçti. Heinlein’a ve Metis Bilimkurgu Serisi’ne olan büyük sevgimden kitaba bir şans daha verebilirim ama yakın vadede değil.

5 Beğeni