Metro Serisi Hakkında

İlk kitap bitince başlayacağım. Bakalım beğenmezsem seriden soğumamak için üçüncü kitaba geçerim. Şans vereceğim ikiye :slight_smile:

Herkesin aksine ben ikinci kitabı da çok beğenmiştim. Ayrıca oyun sever birisiyseniz, kesinlikle oyunlarını da oynamanızı tavsiye ederim. Sanırım kitaplardan oyuna aktarılmış en iyi seri olabilir. Kitaplarda okuduğunuz ve gördüğünüz olayların hepsini bire bir oyunda da yaşıyorsunuz.

Hak ettiğinin çok daha üstünde puanlar hak eden bir seri bence.

2 Beğeni

@alper , Metro Trilogy şömizli sert kapak mı yoksa şömizli ciltli mi? Fotolarda cilt gibi görünüyor ama tabii yanıltıcı olabilir.

Cilt malzeme kalitesini tam anımsayamadım, mukavva idi galiba.

Tek cilt olan baskıyı galiba kutulara koymuştum o nedenle bakamadım. Yanlış hatırlamıyorsam cilt malzeme kalitesi mukavva ve evet şömiz var.

Bu baskının bence güzel yanı diğer üç kitaplık baskıda olmayan bir ara öykünün olması ve tek ciltte tüm serinin olması.

1 Beğeni

Evet, senin önceki mesajlarını da okudum, farklı bir öykü varmış. Muhtemelen alacağım tek cilt olanı.
Ben cildin malzemesini merak ettim sadece. Bez cilt fazla sevmiyorum ben. Sert kapak hoşuma gidiyor. Sen de sanırım net hatırlamıyorsun.

1 Beğeni

Bez cilt olsa kesin hatırlardım. :slight_smile:

Tam hatırlamıyorum ama bez cilt - deri/suni deri vs kesinlikle değil, unutmam öyle iyi cilt malzemesi olan baskıları. :slight_smile: Yüzde 99.99 sert mukavvadır.

1 Beğeni

Çok güzel bir seri. Ciltli al, ciltsiz al ama bence bir şekilde alıp oku :slight_smile:

1 Beğeni

Aynen, düz sert mukavva. Açtım baktım şimdi :slight_smile: .

1 Beğeni

Deri/suni deri ben de seviyorum ama bez cilt pek tercihim olmuyor. Tamamdır sağol :+1:t2: Şimdi başka bir başlıkta başka bir şey soracağım sana :slight_smile:

@MelihAntepli aslında geçen yıl alacaktım ama nasıl olduysa aklımdan çıkmış. Fiyat da uçtu tabii :slight_smile: Yine de alacağım.

2 Beğeni

Bu seriyi yeni bitirdim sayılır, gayet güzel kararında bir seriydi. Çoğunluk, ikinci kitabı beğenmediğimden ön yargılı başlamıştım ikinci kitaba ama onu da beğendim. 1.kitap kesinlikle serinin en iyi kitabıydı. 3. kitap konusunda ise biraz kafam karışık.

3.kitap aksiyon anlamında serinin en hareketli kitabıydı beğendim ancak ilk kitaptan kopuktu. Yani karaderililer veya şehirde gezen kara gölgeler gibi yaratıklar sanki hiç yokmuş gibi yer üstünde gezmeleri beni rahatsız etti. Bir ve üçüncü kitapta metro ile yeryüzünün anlatımı tamamen farklıydı. Genel anlamda sorulara cevap veren ancak 1. kitapta yer alan mistik olayları cevaplamayan bir bitiriş kitabıydı.

Şimdi elimdeki oyun bitince oyunlarına başlamayı planlıyorum.

2 Beğeni