Michael Connelly Kitapları

3 Beğeni

3 Beğeni

Bu olmadı işte. İlk kitabın kapağını beğendiğimi söylemiştim, firma logosu hariç ama tüm kitapları sadece renk tonuyla oynayıp yayınlamak olmadı. Yine çok kolaya kaçılmış. Son zamanlarda polisiye serilerde böyle bir durum var sanırım. Adamı tutup, en azından arabalı arka planı değiştirseydiler her kapak için farklı şekilde.

3 Beğeni

Yeni kitap

Kapağı güncellenen

2 Beğeni
2 Beğeni

Yeni bir Connelly romanı sürpriz oldu doğrusu. Ama çok iyi oldu :slight_smile:

1 Beğeni

Yazarı yeni tanıdım, hangi kitap/serisinden den başlamayı önerirsiniz? (gerçi baskısı olmayan çok kitabı varmış :frowning: )

1 Beğeni

Çok iyi bir yazardır. Harry Bosch serisiyle başlayın. Jack McEvoy da olabilir.

1 Beğeni

Bosch’un dizisi de var ama ben pek beğenmedim ilk sezonu. Temposu çok yavaş gelmişti.

1 Beğeni

Ben de ilk sezonun yarısına kadar zor dayanmıştım. Temposu o kadar yavaş o kadar durağan ilerliyorki deli olmuştum. Oysa beklentim yüksekti. Ama yazara bir şans vermeyi düşünüyorum.

Evet. Polisiye kitapları filme veya diziye uyarlamak bazen kolay olmuyor. Kitaplardaki havayı yaratamadın mı yavan, temposuz bir uyarlama ortaya çıkabiliyor. Ben de çok beğenmemiştim. Örneğin Jo Nesbo’nun Kardan Adam’ının film uyarlamasında da istenen hava yakalanamamıştı bence.

Kitaplar birbirini takip ediyor mu yoksa her biri farklı hikaye mi? Bosch serisi ilk kitabı “kara yankı” nın yeni basımını bulamadım. Direk ikinci kitaptan başlamayı düşünüyorum.

Bu arada buradaki listede ikinci kitap “şair” diye geçiyor ama goodreadste “kara buz” :thinking:

Şair Harry Bosch serisine ait değil. Jack McEvoy serisi o.

Bosch serisini toplamak zor olabilir. Nemesis de karışık basıyor. Jack McEvoy okuyun o zaman.

Bir de Mickey Haller serisi var ama o avukat olduğu için ve konular bu yönde olduğu için yazmadım. Polisiye ve adli konular iç içe. İlginizi çekebilir. Ayrıksı bildiğim kadarıyla sıraya göre basıyor.

2 Beğeni