Michael Moorcock Elric Serisi (İthaki Yayınları)

Üniversitede 6:45 Yayınları’nın çevirisini okumuştum. İthaki çevirisi çıkınca, önce nispeten daha iyi bir çeviriyle okuyabileceğim için sevinsemde farklı öykü sıralaması yüzünden kitap bana eziyet olmuştu. Bu çabanız en azından bende karşılık buldu. Çok teşekkürler.

2 Beğeni

Elric’in 5 kitabını alıp okusam diye düşündüm ama şimdi bu listeyi görünce gözüm korktu doğrusu. bunların hepsi piyasada var mı peki?

Hepsi ilknokta.com da satışa. Belki diğer sitelerde de vardır. Bir tek 6. kitap daha çıkmadı. O da yakında çıkar. Sadece daha önce hiç elric okumadıysan 5. kitaptaki iki hikaye arasında kopukluk yaşarsın.

1 Beğeni

5 kitabı alırız da, oradaki listede 28 kitap var?

28 Kitap değil. 6 kitapta yer alan 28 hikayenin okunma sırası. Yanında hangi kitapta olduğu da yazılmış.

1 Beğeni

O liste hikayeyi daha iyi anlaman, arada kopukluk yaşamaman için. Baştaki rakama değil devamındaki kitap sayısına yazana bak.

1- Kitap 2 - Kaos’un Efendisi (Kont Aubec)

Misal burada ilk okuman gereken hikaye 2. Kitaptaki Kaos’un Efendisi hikayesi olmalı.

2 Beğeni

Anladım. Ama biraz karışık olmuş

şuan elric ruh hırsızını okuyom elimde bu 5 kitapda var. Güzel bence akıcı ınsan elrici okuyunca hıc sıkılmıyor :slight_smile:

3 Beğeni

Ben de yukarıdaki sıralamaya göre okuyorum ilerledim baya. Bence de akıcı. Elric karakterini çok sevdim. Ve kesinlikle yukarıdaki sıraya göre okunmalı öbür türlü her şey karmakarışık oluyor. @Tansael e tekrar teşekkürler.

2 Beğeni

Ne demek, keyifli okumalar. Bir süre sonra bu sıra ile tekrar okuyabilirim bende :grin:

1 Beğeni

ben de ithaki öncesi okumuştum serinin bir kısmını. ama hem kitaplar artık elimde değil (:angry:sebebini hiç sormayın) şimdi ithaki basımlarını alıp tekrar başlamam lazım. zaman çarkının tüm kitaplarını tamamladığıma ve brandon sandersonun da yeni kitabını beklerken tam zamanı gibi duruyor aslında. yavaştan siparişlerini vereyim madem indirim var.

2 Beğeni
8 Beğeni

İşte budur. Sonunda Elric serisi tamamlanıyor.

5 Beğeni

Tamamlanan seriler mutluluk veriyor şu zamanlarda :slight_smile:

8 Beğeni

Evet. Bir okur olarak sanırım kötü ceviri ve fahiş fiyattan sonra en büyük sıkıntılardan biri de takip edilen bir serinin yarım kalması.

5 Beğeni

Elric’leri 20-22 TL’den aldık, şimdi İdefix’te indirimlerle beraber 15 TL’ye geliyor…

2 Beğeni

Ben ilk üç kitabı ilknokta’dan tanesi 9.90’dan almıştım geçen yıl açıkçası.

2 Beğeni

Sonunda tamamlandı. Oturup okuyabilirim. :smiley: Gözümüz aydın.

2 Beğeni

9.90 mı :astonished: (20 karakter)

1 Beğeni

İlk kitabı yarım bırakmış okuyamamıştım. Şimdi seri tamamlanınca gaza geldim. Betimlemeler çok sıradan idi, olaylar hızlı gelişiyor ve kısa öyküler halindeydi. Serinin diğer kitapları da böyleyse devam etmeyeyim. Tamamlanan kült eserler kitaplığımda bulunsun ne olur ne olmaz diye diye bu hale geldim.

2 Beğeni