Miras Döngüsü Serisi

Christopher Paolini tarafından yazılmış, toplamda 4 kitaptan oluşan fantastik seridir.

Seride bulunan kitaplar:

1. Eragon
  2. Eldest
  3. Brisingr
  4. Miras

Kurgu, edebi dil, sürükleyicilik, özgünlük bakımından puanlandırılırsa her kategori için kaç
puan verilir (1-10)?

Benzetilirse hangi serilere benzetilebilir?

Beğenilmeyen, “Şu şekilde daha iyi olur.” denilen kısmı var mıdır? Var ise neresidir?

(42. Mehmet) #2

Çok uzun zaman önce okuduğum için detaylandırma yapamam. İlk 3 kitabı beğendiğimi buna rağmen serinin son kitabının pek tatmin etmemesi nedeniyle vasat bir seri olduğunu söyleyebilirim.
Ormanda yaşayan elfler, mağaralardaki cüceler ve klasik insan tiplemesi siz de takdir edersiniz ki pek orijinal olmasa da elflere farklı bir kimlik kazandırmış olduğunu da belirteyim. Bu seride elflerin çoğu itici gelmişti bana. Bir de adının hatırladığım kadarıyla Ra’zack olması muhtemel yaratıklar var. Daha doğrusu sadece bir kaç tane var. Onların tamamen orijinal olduğunu, okurken keyif aldığımı hatırlıyorum.
Bir de serinin ilk kitabı filme uyarlanmıştı devamı ise gelmedi. Belki izleyip bir fikir edinebilirsiniz.

(Carai an Caldazar!) #3

Uzun zaman önce okuma listesinden çıkardığım bir kitap. Uzaktan bakınca çok fazla Tolkienvari geldi. Ilerliyem zamanalrda Ejderha Mızrağina,Unutulmus Diyarlar, Ölüm Kapisi serilerine bir ara göz atacağım. Ancak bu seriye göz atmayı hiç düşünmedim.

(42. Mehmet) #4

Bu arada konu ejderha ve süvarisi ile ilgili. Anne McCafrry - Pern serisinin ilk kitabını okumuştum biraz ona benziyor ki o kitabı da pek sevmemiştim.