Modern Serisi (İthaki Yayınları)

Bu seriden bana
parçalanma
mezarlarınıza tüküreceğim
ihtiyarlara yer yok
las vegasta korku ve nefret
madde 22
yazgı ve gazap
oscar waonun tuhaf kısa yaşamı dışında kitap önerebilir misiniz

Yol kitabını önerebilirim ben. Filmi de var.

Öksüz Brooklyn gerçekten güzel bir kitaptı.

1 Beğeni

teşekkürler öneriler için ama yolun baskısı almamış ne yazık ki @malady @SJack

Burada son iki tane kalmış. İlgilenirseniz. :grin:

1 Beğeni

Yeni eser
19 Mart’da çıkıyor

9 Beğeni
2 Beğeni

Nasıl bir kitaptır, bu konulu kitaplar hoşuma gider, sanırım filmi de var.

Şöyle mini bir liste yaptım.

Bir an Everest Modern Klasikler kitabıymış gibi geldi gözüme

4 Beğeni

Yazgı ve Gazap bu dizinin iyi kitaplarından. Yol kitabı kıyamet sonrası dünyayı anlatan bir yolculuk kitabı, ben film izlemiştim, kitap çıkınca hemen aldım ve okudum, hem filmi hem kitabını beğendim.

Yine bu seriden İhtiyarlara Yer Yok hem kitap çok güzel hem de filmi çok iyidir. Ben çok önce filmi izlemiştim, kitabı sonra okudum ama önce kitap sonra filmi tavsiye ederim.

Öksüz Brooklyn için de aynı düşüncelerim geçerli, onun da geçen yıl filmi yapıldı. Filmine biraz baktım ama izlemedim, kitabı tavsiye ederim.

Bu dizinin en iyi kitaplarından birisi de Madde 22. Bunun da hem TV dizisi hem filmi yapıldı galiba, ben izlemedim.

Benim bu diziden okumadığım son çıkacak olanla 5 kitap kaldı. Okumadıklarım arasında Afrika üçlemesini ilk 2 kitabını aldım ama 3. kitap çıkınca okumayı planlıyorum.

Yeni çıkacak olan Bayan Yalnızkalpler, Belaya Bulaş ve Oscar Wao’nun Tuhaf Kısa Yaşamı kitaplarını okumadım. Tanıtım yazılarında yazanlar vb şimdilik bu 3 kitap ilgimi çekmedi o nedenle okuma düşüncem yok.

Ama özellikle şunları öneririm.

• İhtiyarlara Yer Yok
  • Mezarlarınıza Tüküreceğim
  • Orsinya Öyküleri
  • Madde 22
  • Öksüz Broklyn
  • Yol
  • Yazgı ve Gazap

Henüz Afrika Üçlemesinin 3. kitabı çıkmadığı için Parçalanma ve Artık Huzur Yok kitaplarını okumadım ama 3. kitap çıktıktan sonra bu üçlemenin de okunmasını öneririm.

Kitap isimlerini forumda aratırsanız okuyup, okuduklarını yorumlayan forum arkadaşlarımız var.

15 Beğeni

Teşekkür ederim.
Özellikle ihtiyarlara yer yok muazzam bir filmdi, hakkında kitap yazılır diyeceğim olmayacak :))
Teşekkür ederim listemi düzenleyeceğim.
Yol maalesef tükenmiş.
İhtiyarlara yer yok filmini izledikten sonra kitabını okuyabilir miyim bilemedim.

1 Beğeni

Hakkaten ne kadar benziyor ya

1 Beğeni

Goodreads’de dolaşırken tesadüfen denk geldim. İthaki buradan almış demekki kitabın kapağını. Yayınevinin adı Penguin, İthaki’nin de bağlı olduğu üst kurum Penguen Yayınevi. İthaki yurtdışı ile bir bağlantısı mı var acaba? Bilgisi olan var mı? :thinking:

Hocam Türkiye için Can Yayınları veya İş Bankası neyse dünya yayıncılığı için Penguin odur. En hafif tabirle bir yayıncılık devi. Alakaları olsaydı şu vakte kadar bu kadar büyük bir yayıncının Türkiye piyasasındaki varlığı daha net hissedilirdi. Muhtemelen penguin versiyonunda görüp beğenip kullandıkları bir görseldir.

1 Beğeni

Bir bağlantısı yok diye biliyorum, sadece isim benzerliği olsa gerek. Yurtdışı bağlantısı olsa zaten o senelerdir gelmesi beklenen sözleşmeler şak diye gelirdi. :slight_smile:

2 Beğeni

demiştim.

Ama 3 kitabı da aldım. Bayan Yalnızkalpler kitabını okudum. Kısa ve etkileyici bir kitap. Büyük bunalım yıllarını, trajik olay ve durumları yer yer kara mizahla anlatıyor.

Belaya Bulaş kitabında 9 öykü var, ilk 2 öyküyü okudum ve öyküleri sevdim.

20 . kitap Boris Vian kitaplarından birisi olsun. :slight_smile:

6 Beğeni

20 Beğeni

Arkadaşlar İthaki Modern’den okumak istiyorum. Tavsiyeleriniz var mı? İlk 5’iniz nedir?

1-Las Vegas’ta Korku ve Nefret
2-İhtiyarlara Yer Yok
3-Bay Less
4-Madde 22
5-Parçalanma

4 Beğeni

Teşekkürler hocam, bakacağım bunlara.

1 Beğeni