Nagini Harry'nin Hayvanat Bahçesinde Gördüğü Boa Yılanı mı?

Selamlar az önce Harry’nin Felsefe Taşı’nda hayvanat bahçesinde konuştuğu ve evine dönmek isteyen boa yılanının sonradan Nagini^ye dönüştüğünü okudum. Üstelik okuduğum yerde bunu Rowling’in söylediği belirtiliyordu. Ancak araştırmalarım sonucu bununla ilgili detaylı ve kesin bir bilgi bulamadım.

Sizce boa yılanı serbest kaldıktan sonra Voldemort onu Arnavutluk’ta ele geçirmiş ve hizmetine almış olabilir mi? Bu durumda Nagini’yi hortkuluk haline ne zaman ve nasıl getirmiş olabilir?

1 Beğeni

Buraya @DamlaGol gelmeli ama ben hiç öyle bir şey okumadım/duymadım ve mantıklı gelmiyor. İngiltere’nin bir küçük hayvanat bahçesindeki yılan sürüne sürüne Manş’ı aşacak da Avrupa’nın güneyine kadar inecek?

Yine de meraklandım, ben de bir bakayım Rowling hiç öyle bir şey demiş mi :slight_smile:

Edit: Baktım. Öyle bir alıntı var ama kaynağını kimse Rowling’e kadar götürememiş, sahte olduğuna ikna oldum ben. Stackexchange’te de neden olamayacağıyla ilgili mantıklı argümanlar var.

6 Beğeni

Ben de hiç böyle bir şey okumadım. Doğru olduğunu da sanmıyorum. Harry’nin kurtardığı yılan pek bir dost canlısıydı. Nagini ise kötücül ve zalim bir hayvan.

Ama güzel bir hayran teorisi :slight_smile: İnsan düşünürken şöyle birkaç dakika bu olasılıkla eğleniyor.

Ek: Dayanamadım, kitaptan baktım. Harry’nin konuştuğu yılan Brezilyalı. Ve kafesten kurtulunca “Brezilya, ben geliyorum… Sssağ ol amigo,” diyor. İngiltere’den Brezilya’ya giderken Arnavutluk’a uğramamıştır herhalde? :slight_smile:

7 Beğeni

Ağzı olan teori üretiyor.

1 Beğeni

Serideki üç yılan üzerine keyifli bir sorgulama yazısını buraya bırakmaya geldim:

Teoriler Potter dünyasında en sevdiğim başlıklardan. Yazarın bile aklına gelmeyecek konular üzerine düşünmeye devam etmek, bana bir yerlerde o evreni genişletmeyi sürdürmek gibi geliyor.

3 Beğeni

Aa yeni gördüm. :slight_smile:

Bana da hiç mantıklı gelmiyor. Bir sürü teori okudum ama yılanla ilgili bir şey yoktu içlerinde. Ayrıca bana kalırsa hayvanat bahçesindeki yılanın hikâyedeki tek rolü 1) Harry ve tuhaflıklarına kanıt olmak, 2) Sırlar Odası’ndaki olaylara bir girizgâh. Teorideki gibi olsa daha spesifik bir ipucu olurdu sanki satır arasında?

2 Beğeni

Nagini bir boa yılanı değil, engerek. Hayvanat bahçesindeki yılan ise boa yılanı. İkisi farklı yılanlar.

1 Beğeni

Bende bir düşündüm,çünkü J.K böyle bağlantıları çok sever,bence olabilir,ama nagini batilda nın yerine geçtiğinde Harry ye ufak bir yardım etseydi,yada öldürmeye çalışmasaydı voldemort a rağmen bence o zaman kesin ikna olurduk onun Hayvanat bahçesindeki yılan olduğuna ama böyle bir şey olmadı,ve bakınız:“Basilisk ve nagini masum yılanlar mıydı”
bu başlıkta "Boa yılanının ve Basilisk’in nerede doğduğunu biliyoruz, ancak Nagini hakkında hiçbir bilgimiz yok. Nagini’nin hangi cins yılan olduğundan bile emin değiliz."diye çok doğru bir ifade var.nagini engerek değil hayvanat bahçesindeki yılan olabilir.

1 Beğeni

Hayvanat bahçesindeki yılan boa yılanı, boa yılanları zehirli yılanlar değil. Nagini zehirli bir yılan. Wiki’de engerek olduğu söyleniyor ama hadi engerek olmasın, yine de zehirli olduğu göz önünde tutulursa hayvanat bahçesindeki yılan olmasına imkan yok.

2 Beğeni

aa evet zehirli olmasını ben atlamışım doğru diyosun.

1 Beğeni

Evet ama belki Tom onu zehirli yapmıştır Muggleları öldürmesi için :question: Dumbledore eşcinsel olabiliyorsa bence bu daha olabilir bir durum. :upside_down_face: