Naruto-Naruto Shippuden

Baktım ki en sevdiğim animeye dair başlık yok. Bu ulvi görevi ben devralayım dedim. :smiley:

Uzun uzadıya konuyu anlatmayacağım. Amacım Naruto serisinin bende uyandırdığı hisleri yazıya dökmek.

İlk bölümler ısınma turları gibiydi. İlginç, renkli kişilikleri görmek, tanımak merak uyandırdı bende. Bir yandan da alttan alta verilen hayat hikayeleri ile daha ilk anda kanım ısındı animeye. Kakashi Sensei’ yi hayranlıkla izlerken, damarlarında akan gençlik ateşi hiç sönmeyen Gai Sensei’ ye çok güldüm. Düşündüm de Gai Sensei ile dans etmek çok eğlenceli olurdu. :smiley: :rofl:

Çocukların eğitim süreci, yavaş yavaş kendi güçlerine yoğunlaşmaları sevdiğim diğer bir detaydı. Günümüzün kalıplaşmış eğitim sisteminin çok ötesinde. Antremanları, ilerleme hızları, ulaşmak istenen seviye kişiden kişiye çok farklıydı. Hem bireysel çalışmanın hem de ekip çalışmasının önemi üzerinde duruldu. Başlangıçta yüzeysel geçilen durumlar ve edilen lafların altında sonradan derin ve üzücü hikayelerin yattığını öğrenmek etkileyiciydi.

Zamanla sırlar açığa çıktı, düşmanlar çoğaldı. Bizim çocuklar büyüdükçe olaylara daha fazla müdahil oldu. Kısacası ilk sezon arkadaşlık ve bağlar üzerine kuruluydu. İlk sezonla sağlam bir temel atıldıktan sonra Naruto Shippuden ile hayal gücünün sınırlarını zorlayacak maceralar ve dövüşler; geçmişe dair çok bilgi edineceğimiz, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını kanıtlayan bölümler çoktu. Dahası karakterlerin değişim süreci, geçmişlerinde yatan çarpıcı gerçekler, saklamak zorunda oldukları kişilikleri vs. o kadar iyi işlenmişti ki her bölümü hayranlıkla izledim. Bir çoğunun hayat hikayesini bulmaca çözer gibi izlemek harikaydı. O yüzden animenin en değerli yanı karakterleriydi bence.

Aşama aşama karakterlerin gelişimini izlemek, kat ettikleri yolu görmek onlara eşlik ediyormuşçasına mutlu etti beni. Onlarla üzüldüm, onlarla sevindim. Hiç bitmeyen bir hayal dünyasında yaşıyordum sanki. Aklımda yer eden tüm güzel hisler, unutulmaz karakterler ve olaylar nedeniyle Naruto benim için efsanelerin efsanesidir. Söyleceklerim bu kadar. Okuma zahmetine katlanan herkese teşekkürlerimi ileterek eski çizimlerimden bazılarını paylaşmak istiyorum. İlk çizdiğim zamanlar olduğu için kötü biraz. :slight_smile:

5 Beğeni

Bir kaç yıl evvel bir kanal vardı, belki hala vardır emin değilim. Kidz/Animez orada çıkıyordu bu anime, tabii daha önceden bilmeme rağmen ilk izleyişim öyle oldu. İlk sezonundan bir parça izlemiştim, mangasına da göz atmıştım. Açıkçası, uzun dövüş sahnelerini seyretmek beni sıkmıştı. Ancak her şeyiyle güzel bir anime olduğu gerçeğini yadsıyamam. Karakterleri ve hikayeleri sağlam. Ninja dünyası özel. Bu arada Naruto deyince benim aklıma direk @maviadige geliyor. Onun kadar olmasa da ben de seviyorum. :smile:

Ve çizimlerin de çok hoş olmuş, kalemine sağlık Mavicim. :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkürler Mervecim. Yorumun gülümsetti beni. :slight_smile: Ben de ilk kez o kanalda görmüştüm. Sonra uzunluğuna bakmadan hemen netten izlemeye başladım. Hatta sıfırdan başlayasım var yine.

1 Beğeni

Sevdiğim bu videoyu paylaşmadan edemedim. Naruto’ nun seslendirmenine bayılıyorum. Genelde Naruto’ nun çok konuşup, safça davranışlar sergilemesine rağmen, hüzünlü ya da öfkeli olduğu anları bize bu kadar iyi yansıtması büyük başarı.

2 Beğeni