Nasıl Bir Süper Kahraman?

Bir süper kahraman yazacak veya çizecek olsaydınız bu nasıl bir süper kahraman olurdu, güçleri neler olurdu, hangi şehirde yaşardı, nasıl bir evrende yaşıyor olurdu vb. ? Hayal gücünü kullanma zamanı. :smiley:

1 Beğeni

Bir kahraman yazacak olsaydım süper olmayan bir kahraman yazardım.

3 Beğeni

Benim kahramanım şimdilik bir tabure olurdu. Ülkede kimse yere düşmez ve sakatlanmazdı.

Süper Tabure Dörtbacak! :roll_eyes:

(Çok tabure boyadım bugün…)

4 Beğeni

Çocukken nasıl bir düşüncedeysem tüm gücünü toplayıp yere avuç içini bastırınca bir anda şehirleri mükemmel işlevsel tasarlayan bir kahraman düşünüyordum. :confused:

3 Beğeni

Aslında aklımda vardı böyle bir fikir. Hatta bir dönem çizgi romanının eskizlerini bile çizmiştim. Benim süper kahramanım inançsız, zayıf ama inatçı bir karakter. Haksızlığa karşı duruyor. Bu nedenle de sürekli başı belaya giriyor. Bir gün büyük meleklerden biri yanına geliyor ve şeytana karşı savaşması için onu ikna ediyor. Bu süreç zarfında diğer meleklerden de güçler kazanıyor. İnsanüstü fiziksel güç, ölüleri çağırabilme, ışık hızı ile koşma, teleportasyon…gibi güçleri var. İsmini “Risperdial” olarak düşünmüştüm. Hala eskizi duruyo çizim çantamda :smiley:

1 Beğeni

Benim süper kahramanım ilk öncesinde kahraman olduğunu bilmiyor. Hayatında çok başarısız, sırf bu yüzden insanların alay konusu olan biri. Ama buna rağmen çok hırslı ve hayalci bir insan. Her zaman bir süper kahraman olacağını düşünür ve bu yüzden herkes onunla alay eder. Fakat bir gün…
O gece yıldızlar konsey yapıyorlarmış. Konsey başkanı 100 yılda bir gerçekleşen bir olayı gerçekleşmek üzere olduğunu tüm üyelere söyler. Dünyada sadece bir kişinin en çok istediği dileğinin gerçekleşmesi gerekiyormuş. Oylama yapıldı (tüm insanların ve yıldızların sayını hesaba katarsak çok zor olmalı). En çok oyu bizim kahraman aldı işte. Çünki yıldızlar bile ona acıyorlarmış. Bu yüzden ona süper güçler verirler. Ve gece sona erer.
Kahramanımız sabah uyandığında aynaya bakar fakat kendini göremez.Uyurken gördüğü rüyayı hatırlar: “Hırsızlar bir soygundan kaçıyorlar. Polislerse onları yakalayamıyorlar. Ve işin içine kahramanımız girer. Görünmez bir şekilde hırsızları yakalar ve polislere teslim eder”. Ama şimdi uyanmışdır ve rüyasıyla beraber en büyük hayalı de gerçekleşmişdir…

1 Beğeni

Benim süper kahramanımın süper gücü insanlara süper güç verebilme gücü. Birisine dokunduğunda dokunduğu kişinin potansiyelinde ne varsa kişi ona uygun bir süper güce sahip oluyor. Ama gidip gizlice dokunurum ve güçlere sahip olurum diye heveslenmeyin çünkü bizzat onun dokunması gerekiyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Battal Gazi istemsizce aklıma geldi😄