NBA Forum

Okcyi görünce aklıma hep şu soru geliyor yıllardır. Westbrook mu takım için oynuyor, yoksa takım mi westbrookun istatistikleri için mi oynuyor. Maç sonuna bakınca sanki ilk 5in hepsi westbrook ama o diğer parçalar nedense çok vasıfsız. Bu sıkıntı sezon içinde pg13 ile kapandı gibi gözüktü ama play-offlara yeterli olmadı gibi.

Şu konuyu her gördüğümde aklımda çalan;

4 Beğeni

Daha iyi bir versiyonu var:

4 Beğeni

Muhteşem! İnternet ne kadar güzel bir şey yaa

2 Beğeni

Yanlız ne maç oldu. İşte play-off budur. Kavga, dövüş, yüksek tansiyon, yüksek mücadele, tüm maç dizginleri elinde tutan Nets son 5dkda maçı kaybetti. Uzun yıllar unutulmayak bir performans ortaya koyan ve sakat sakat oynayan Joel Embiid maçın adamı oldu. Son çeyrekte muazzam oynadı. Tüm maçta ise tüm istatistik hanelerini bol bol doldurdu. Uzun zamandır bu kadar güzel maç izlememiştim. Şimdi sırada Spurs vs Nuggets maçı var bakalım Spurs fişi burada çekip avantajı elde edebilecek mi ???

1 Beğeni

Ben kendimi tam odaklayamadım maça ne yazık ki. Cidden eski Onur’u bazen mumla arıyorum bu konuda. Yine de maçın sonları gerçekten inanılmazdı. D’Angelo Russell bir üst seviyeye çıkmış gibi hissettim ben açıkçası. Seneye muhtemelen iyi bir takviye yaparlarsa çok üst düzey bir seviyeye çıkabilirler.

1 Beğeni

Aslında bende eskisi gibi takip edemiyorum. Bu hafta izinli olduğum için bol bol takip ettim ve erkebn maçları izledim. Bu akşamda saat 20.00de Indiana Boston maçı ve 22.30 da Clippers Warriors maçı var.

Sabah uyandım. Servisi kaçırdığımı fark ettim (iş bu konuda epey esnek olduğundan sıkıntı yaratmıyor!). Elimi, yüzümü yıkadım. Sonra NBA maçlarına bir göz atayım dedim. Yakın geçen bir Portland - OKC maçı vardı, League Pass’dan bakıyım dedim (maç haklarım var :blush:) Ve daha sonra da şu ana tanıklık ettim:

I LOVE THIS GAMEEEEEEEEEE :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Beğeni

Yuh Portland çevirdi mi oradan maçı. Bende işe gitmeden öyle baktım sonra seri uzadı diye sallamıştım. :slight_smile: Bak sen şu işe…

1 Beğeni

Daha sonra bakcam ben de nasıl geri döndüklerine :smile:

Bu gece NBA konferans yarı finallari basliyor. Eslesmeler hakkinda yorum yazmak istedim.
Doğu konferansi
Milwaukee - Boston 4-2 (Milwaukee halen doğu favorim. İlk tur eşleşmelerinde elenir dediğim Boston rakibini süpürerek üst tura çıkti. Ama o yorumu yaparken Oladipo’un sakatlığini hesaba katmamistim. Maç farklarina bakinca direnç için ufak bir etki yeterli olabilirdi. 4-0’liık seri bence Boston için yanıltici olabilir. Indiana geçen sene Cleveland karşisindaki oyunu ile turu hakeden taraflardi. Bu sene eksik bir parça havlu atmalarina yetti.
Yanliş anlamayin Boston düşmani değilim. Bu tur içinde kağit üstünde güçlü taraf Boston olsa bile Milwaukee başarı açlıği ile tura daha istekli yüklenip sonuca gideceğini düşünüyorum. Kilidi bozacak olay Milwaukee’nin ilk iki maçta evinde maç kaybetmesi olur. Boston evinde kolay maç kaybetmez)

Philadelpia - Toronto 1-4 (Çok uçuk gelebilir. İlk turda demiştim Philadelpia en sevdiğim ilk 5’e sahip am yedekler için ayni şeyleri söyleyemem. Toronto ise savunma direnci ile tecrübesiz Philadelpia’yi durdurabilir. Pota altinda Embiid’in hiç hoşlanmayacaği Gasol ve yorulduğu zaman Ibaka gibi iki oyuncu var. Pota altinda Embiid kitlenirse Simmons ilk tur tepkilerden ders alip sayi yükünü sırtina almasi gerekecek yoksa işleri zor çünkü Leonard gibi ikinci bir süper star savunmacılari var.)

Batı Konferansi

Golden State - Houston ?-? (Final tarzi bir eşleşme. Golden State favorim olsada ilk tur yenilmez olmadiklarini gösterdiler. Takim içinde yanliş giden birşeyler var. Durant sezon sonu New York’a gideciği konuşuluyor. Büyük olasılıkla takim seneye dağilacak. Houston Harden gibi büyük bir oyuncaya sahip ama kilit oyuncu bu turda Chris Paul olacak. Harden sezon içi Paul olmadan sazı eline alip müthiş performans göstermisti. Ama ama Paul Steve Nash ve Jason Kidd ile beraber gözlerimin gördüğü en iyi oyun kuruculardan biri. Şanslar esit dursada Durant’ın performansi ilk turdaki gibi eşleşmenin galibini belirleyecektir.)

Portland - San Antonio/ Denver (ilk tura Portland beklediğim gibi rahat tur atladi. Rakibi bugün belli olacak tahminde olduğu gibi seri son maça kaldi. Bu eslesmede Denver gelirse Nurkic olmadan işleri çok zor. Portland San Antonio gelirse tura daha yakin, Denver gelirse zorlu bir seri olacak ama Denver için karekterine göre San Antonio’ya göre daha kolay bir eşlesme gibi geliyor. Serinin düğümü sağlikli bir Nurkic.)

3 Beğeni

İzleyen yok mu Houston’ım GSW’a direniyor eşleşmenin ilk maçında.

Not: Batıda Rockets, Doğuda Celtics taraftarıyım.

2 Beğeni

Ben 20.00de ki Boston maçını tvde göremediğim için delirdiğimden, Gsw vs Rockets maçını da izleyemedim. Canım Celticsimin ezici darbesini izleyemedim. Ama yazık olmuş, Rocketse. Umarım Rockets final yapar batıda.

Buda maçın özeti sanırsam. :slight_smile:

1 Beğeni

Horford Antetekumpo yu denize döktü adeta.

Rockets’a çok üzüldüm ama düdük standartları çok kötüydü hakemlerin.

1 Beğeni

Boston beni yanıltmaya devam ediyor. Olumsuz görüşlerim sürdükçe totem yapip finale götüreceğim.
Yalnız o blokta geliyorum demiş, maç boyunca etksini yaşamiştir.

Boston sezon içinde ki o dağınık yapısını, play-offlarda bozdu ve muhteşem savunma yapmaya başladı. Bu takımı savunma yaparken izlemek insana ayrı bir keyif veriyor.

En son Boston’ ım övülmüş ama ilk maçtan sonrası biraz fos çıktı. Toronto beni epey şaşırtıyor. Kawhi ve Pascal böyle devam ederlerse alırlar gibi.

Hep yazmak istedim maç sonları ama gsw süpürdüğü için pek keyfim yoktu. Bucksda 2 0 dan seriyi verdiği için orada da moralim bozuldu. Ama Kawhinin insan üstü performansına şampiyonluk yakışır. Gsw Durrant ile oynamaya o kadar alışmış ki eski oyunlarını unutmuşlar. Umarim Raptors kazanır.

Bu seri gelecek sezona ışık tutacak. Durant olmadan şampiyonluk kazanmak bir çeşit gövde gösterisi olacak. Büyük olasılıkla seneye takım büyük değişime gidebilir.
Ben seriyi Golden State alacak diyorum. Ama ilk maçı izlerken bir şey farkettim ki maç bir NBA finalinden çok ABD - Kanada eşleşmesine dönebilir. Toronto taraftarı çok ateşliydi. İlk defa final yapan Toronto çok hırslı, hızlı hucumlar, dış atışlar, potaya yüklenmeler o çok sevdiğim doksanların basketbolu vardi. Zaten kaliteli savunma adamları var, uzunlarda avantaj sağlıyorlar, forvette öndeler ama Golden State öyle bir guard ikilisine sahip ki hiç bir rakip maç bitmeden kazandim diyemez.
Kalbim Toronto’dan yana ama ilk maç performansini deplasmanda gösterebileceklermi soru isareti.

Durant sorumluluk almayı seven bir oyuncu. Ama ben Golden State kariyeri boyunca (playoff hariç) hiç bir zaman birinci oyuncu gibi oynadığını görmedim. Kendisi de biliyor. Hucumdan çok savunmayı düşünen kisa forvetten uzun forvete dönen zaman zamanda 5 numara oynayan bir oyun izledik. Oysa kendisi 30 sayı barajını rahat geçebilecek NBA’in sayı potansiyeli en yüksek oyuncusu. Bu dönüşüm elbette savunma açiklari vermelerini sağlıyor. Portland pota altı kırılgan ve eksikti ama Ibaka, Gasol, Siakam gibi potansiyel pota alti oyuncularını boyalı alandan cikartacak, hızlı hucumlarla yanliş adam tercihlerine sokacak, ikili üçlü savunmada boş adam birakacak bir uzun oyunculari olmayinca Golden State teklemeye başliyor. Kisaca evet Durant kusursuz bir oyuncu her takım arar ama Golden State için dış atışı olan ayaklari hızli vasat üstü bir oyuncu bile bu seride büyük avantaj sağlamalarina yeterli olurdu.

1 Beğeni