Netflix Film İzleme Partisi #1 The Thirteenth Floor

Anladım :blush:
Teşekkürler :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Bir dahaki sefere izleyeceğimiz filmi ne zaman seçeceğiz?

Bilmem ki. Bir iki güne anket açarım sanırım. :slight_smile:

3 Beğeni

Bir parti yapalım dedik hemen rtük el attı olaya…
https://forum.kayiprihtim.com/t/netflix-turkiye-ve-rtuk-gerginligi-ipler-kopma-noktasina-yaklasiyor/27056/

5 Beğeni

Evet, ama Azerbaycana ait değil. :laughing:

1 Beğeni

Şimdi izlemeye başladım filmi :upside_down_face:

Edit: Filmi bitirdim, severek izledim, tech noir/siber punk/ zaman yolculuğu hepsi bir arada ortaya karışık ama yormayan bir filmdi. Zaten galiba 5 yılı aşkın bir zamandır izlemek niyetindeydim neden bu kadar geciktirdiysem:) filmin nereye gittiğini az çok tahmin ettim ama onu da filmi 20 yıl sonra izlememe ve türün o dönemki ana fikrine aşina olmama bağlıyorum. Sadece sonunu hiç beğenmedim.

Finali beğenmeme nedenim de: Douglas karakteri gerçek dünyaya transfer oluyor 2024’e geliyor ve kadının eşinin bedenine sahip oluyor. Eğer simülasyonda ölürsen çaprazlanıyorsun (yani seni kullanan gelecekten gelen organik bedene zihnin aktarılıyor) bunu da diğer sarı saçlı abide de yaşamıştık zaten. Buradaki sorun filmin son mesajının bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı bakış açısına sahip olması. yani o simülasyonda hala sıkışmış kalmış kukla olarak kullanılan bilinçler var onlar ne oldu belli ki herkes müzik dinleme kolaylığında kulaklığını takıp binlerce evrende takılıyor kafasına göre. Sonunun bu nedenle romantize edildiğini düşünüyorum ve filmin temasına ters düşmüş gibi geldi bana.

4 Beğeni

Çok haklısınız filmin sonundaki tespitinizde. Ben de çoğu filmdeki bu romantizm unsurundan nefret ediyorum. Yani illa koyacaklar oraya o romantizmi. Koyma arkadaş bir kere de. :smiley: :smiley:

Diğer yandan bencillik kısmında ise dedektifin isteği ile durum birazcık da olsa kurtarılıyor bence.

4 Beğeni

Doğru haklısınız bir daha 90lardaki evrene gelinmeyeceğinin sözünü almıştı dedektif

Gelsin sıradaki film o zaman! :sunglasses:

4 Beğeni

Diğer konuda anketi açtım. :slight_smile:

4 Beğeni