Okay Tiryakioğlu Kitapları (Timaş Yayınları)

Okay Tiryakioğlu

BİYOGRAFİ

1972 yılında Mersin’de doğdu. Çocukluğu İstanbul-Erenköy’de geçti. Annesinin armağan ettiği gizemli ve kara mizah yüklü öykü kitaplarıyla edebiyata dair ilk heyecanları uyanmaya başladı. Bilkent Üniversitesi’ndeki eğitimini 1994 yılında yarıda bırakarak tamamen edebiyata yöneldi. Yurt dışında, uzak ve gizemli ülkelerde yaşamayı daima sevdi. Edebiyat çalışmalarının roman alanındaki ilk ürünü olan Karanlığın Çağrısı isimli eseriyle 2002 yılında Beyan Yayınları İlk Romanlar ödülünü kazandı. İkinci romanı Gölgeler 2004 yılında basıldı. Bunu 2005’te üçüncü romanı Bin Yılların Gecesi takip etti. Asıl çıkışını 2009 yılında Kuşatma 1453 ile yaptı. Tarihî roman okurlarının büyük ilgisiyle karşılaşan Kuşatma 1453’ü, Kanuni ve Yavuz başta olmak üzere diğer romanları izledi.
(Kaynak: Timaş Yayınları)

KARA PANTER SERİSİ

1. Kara Panter 1
  2. Kara Panter 2
  3. Kara Panter 3

1 2 3

ULAK SERİSİ

1. Ulak 1 - Çelik Hilalin Gölgesinde
  2. Ulak 2 - Tuna’nın Sırrı
  3. Ulak 3 - Viyana Kapılarında
  4. Ulak 4 - Mayerling Ormanları Derinliklerinde
  5. Ulak 5 - Akıncı Fırtınası

1 2 3 4 5

ÇIKAN KİTAPLARI

1. Abdülhamid
  2. Alparslan
  3. Cengiz Han
  4. Devlerin Savaşı
  5. Fatih Sultan Mehmet Han
  6. Gazi Osman Paşa (Daha önce Kumandan adı ile yayınlandı)
  7. IV. Murat
  8. Kanuni
  9. Kayıp Sır
  10. Kızıl Ufuklar (Daha önce Mohaç adı ile yayınlandı)
  11. Kurt ve Kuzgun (Daha önce Çaldıran adı ile yayınlandı)
  12. Kuşatma 1453
  13. Mevlana
  14. Selahaddin Eyyubi
  15. Sultan
  16. Süleyman Han
  17. Yavuz
  18. Yıldırım Bayezid
  19. Tarık Bin Ziyad
  20. Attila Avrupayı Dize Getiren Türk
  21. Şeyh Şamil
  22. Osman Gazi
  23. Halid Bin Velid
  24. Nizamülmülk
  25. Hannibal
  26. İskender
  27. Mimar Sinan
  28. Kılıç Arslan
  29. Napolyon

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22 23 24 25

26 27 28 29

EN SON ÇIKAN

28 29

10 Beğeni

Bugüne kadar Modern Klasikler, Bilimkurgu Klasikleri ve Yazarları, Polisiye ağırlıklı konular açmıştım. Bu sefer tarih kategorisi ile çok beğendiğim yazar olan Okay Tiryakioğlu ile sizleri buluşturdum. :slight_smile: Genel anlamda Türkiye’de yazarın toplu olarak kitaplarının bir arada olduğu bir konu yada sayfa bulamadım. Ayrıca listeye eklemediğim 3 kitabı bulunmakta. Bunlar Beyan Yayınlarından çıkan Karanlığın Çağrısı (2002), Gölgeler (2004), Bin Yılların Gecesi (2005) adlı kitaplarıdır.

6 Beğeni

kitaplar filmleri ansıtmış, resimler çok güzel bravo

Yeni kitabı “Attila Avrupayı Dize Getiren Türk” 4.10.2018 tarihinde çıkıyor.

Kapak çıktığı zaman eklenecek.

Attila Avrupayı Dize Getiren Türk (Kitapyurdu)

Attila%20Avrupay%C4%B1%20Dize%20Getiren%20T%C3%BCrk

Yeni Kitap

1 Beğeni

Yeni kitap geliyor

1 Beğeni

İyi ki açmışsınız bu konuyu. Ben yazarı çok severim. Malesef son kitaplarını(Tarık b.Ziyad,S.Eyyubi, Atilla) henüz okuyamadım. Ama Alparslan/Çift Başlı Kartallar ile beni büyülemişti. Hele ki sonda ‘Asya’da yaşamı’ anlattığı bir paragraf var ki sıkıldıkça açıp okurum.

2 Beğeni
1 Beğeni

Yeni kitap

2 Beğeni

Kapakları güncellenenler

1 Beğeni

Yeni kitap

2 Beğeni

Adam dünyaya açıldı. Truva falanda yazar bence bu kitaptan sonra.

2 Beğeni

Türk tarihinde konu bitti. :rofl: Kesinlikle alay etmiyorum, okuma kültürü ve hikaye anlatıcılığıyla yazma hızına hayranım. Tarihi Türk kişilikleri bitirip Dünya tarihine geldi sanırım.

2 Beğeni

Allah var ben yazarı beğeniyorum. İçine çekiyor yazdıkları. Yazmaya devam etsin bol bol :smiling_face:

2 Beğeni

Ben ilk yazdığı 10 kitabı falan okumuşumdur. Kitaplar genel olarak iyi, akıcıydı.
Adam tarih kitaplarında adı geçen bütün türk, arap, moğulu bitirdi resmen. Hafif mitolojiyi de katıp truva yazmasını isterim ben. İlk kitapların da yer yer doğa üstü hava vardı zaten.
13 yılda 30 kitap yazmış. Yazma hızında Stephen King, Brandon Sanderson’a rakip olmuş.

2 Beğeni

Benim de ilk dikkatimi çeken oydu. Bir de kendisinin Lovecraft okuru olması. :heart_eyes: Çağdaş edebiyatta bir cevher.

Açıkçası yazardan bekliyordum bir iskender kitabı.