Okuma Etkinliği - Dragons of Deceit

Olsun hocam ya ne olacak. Çok light bir okuma zaten, Malazan’dan sonra çok kolay geldi ya da :slight_smile:

1 Beğeni

İlk 6 bölüm bitti. Gayet güzel ve hızlı başladı, ana karakterimize ısınmak çok zaman almayacak gibi. Weis & Hickman yine akıyor. :heart: Özlemişim valla Ejderha Mızrağı’nı. İçimden bir ses seneye Türkçe görebiliriz bu kitabı diyor. :face_with_hand_over_mouth:

4 Beğeni

Diğer bütün kitapları çöpe çıkaracak bir gelişme bu. Ben alsam mı diye düşünüyordum hiç gerek kalmadı. Sahafların gözleri yaşlı.

Diğerlerinin değerini daha da arttırır bence, asla basılmayacak oluyorlar. YTD :joy:

Okumaya gerek kalmıyor bence. Tahminim Kaos Savaşı sonucunda tanrıların dünyayı terk etmesini değiştirecekler gibi…

Kang’ın Alayı serisini ayrı tutalım ama. :slight_smile: 9’a geldim, plot detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı, bazı şeyler biraz aceleye geliyor gibi. Destina’nın karakter gelişimi yok gibi hâlâ. :smiley:

Bölüm 16 dayım destina zayıf kaldı :slight_smile: kang müthişti bence… Justarius ve Dalamar’ı görmek iyi geldi :slight_smile:

1 Beğeni

@Haplo @Pyrewrath hocalarım bu serinin başlangıcı ithakinin bastığı güz, yaz, kış alevi ejderhaları mı? Bu üçleme kendi içinde başlayıp bitiyor mu? Ve ithaki ne kadarını basacak bu serinin bilginiz var mı? Amazonda güzel indirime girmiş üçleme, değerlendireyim.

1 Beğeni

İlk üçleme kendi içinde sonlanıyor, daha fazla Ejderha Mızrağı isterim derseniz Efsaneler üçlemesi ilk üçlemenin bittiği yerden alıp başka bir hikaye anlatıyor ve o da kendi içinde sonlanıyor.

Devam kitaplarının akibeti meçhul şimdilik ama hocam, Dragons of Deceit kendinden sonraki kitapların hiç yaşanmamış olmasını sağlayacak. İthaki yine de basar mı derseniz hiç sanmıyorum. Siz ilk üçlemeyi deneyin, beğenirseniz Efsaneler üçlemesine geçersiniz. O arada netleşir belki.

2 Beğeni

Teşekkürler hocam. Bir şans vereyim o zaman.

1 Beğeni

Güz-kış-ilkbahar olanlar ilk üçleme hocam, yaz alevinde olaylar daha ilerisi. Yaz alevini ithaki tekrar basmış mıydı hatırlayamadım gerçi ama alırken karışıklık olmasın diye yazayım dedim :slight_smile: Şu üçlüyü alabilirsiniz;

2 Beğeni

Güz-kış-ilkbahar olacak. Sonra efsaneler serisi. İkinci nesil ve yaz alevi de alınabilir, gerisi şimdilik beklesin. Yeni okuduğumuz kitap muhtemelen tüm seriyi resetleyecek.

2 Beğeni

Böyle bir site varmış, bilginize.

1 Beğeni

Biraz geç oldu ama bitirdim ben de. Olaylar son çeyreğe doğru oldukça hızlandı ve anlatım olsun, kurgu olsun o eski DL tadını tam anlamıyla yakaladım.

Kitap yeni nesil genç okuyucular kadar (bkz ana kahramanın düşünmeden hareket eden aşırı özgüvenli ama inandığı herşeye aykırı hareket eden bir ergen olması) biz eski kulağı kesiklere de hitap etmeye çalışmış ve bir yere kadar da başarmış. Daha iyisi yapılabilir miydi? Bence kesinlikle evet. Tabii bu cümle devamını da hevesle okumayacağım anlamına gelmiyor. :sweat_smile:

Buradan sonrası SPOILER arkadaşlar, İthaki belki mucizelere imza atıp bir gün basar umudunu taşıyanlar okumasın. :wink:

@Haplo İlk üçlemeleri sıfırlamayacaklarına emin oldum sonunda Can. Sonlara kadar hep bi acabadaydım(olmasını istediğimden emin de olmayarak). Serinin devamının alacağı yön meçhul ve hoşuma gitti bu durum. Sturm ve Raistlin’in ise hayatta kalmayacaklarını düşünüyorum. Çok istesem de kalmamalılar :smiling_face_with_tear:

Destina’da kalan gemleri nasıl alacaklar acaba? Sturm’u Huma ile ve daha da güzeli ukala büyücümüzü Magius ile okumak için sabırsızlanıyorum. Şimdi aklıma geldi, Tanis ölmeyecek :partying_face:

2 Beğeni

Ben de konuya biraz geç dahil oluyorum ama sonunda kitaba kavuştum ve bugün başlıyorum. İşyerinde çocuklar gibi heyecanlıyım hatta, eve gitsem de okusam diye.

Kitaba kavuşmamın ilginç bir hikayesi oldu. Öncelikle yazın İngiltere’ye giden bir arkadaşımdan rica edecektim de son anda Türkiye’ye dönerken öğrendim ve geç kaldım. Ardından Aralık ayında Fransa’da kendim bulmaya çalıştım ama İngilizce kitap satan hiçbir yerde stokta değildi. Sonrasında Amazon’dan sipariş verdim ve yaklaşık 1 ay bekledim. 1 ayın sonunda Amazon tedarik edemediği için siparişimi iptal etti. Bu sefer de D&R üzerinden sipariş ettim. Temin süresi yaklaşık 28 gün olarak belirtilmesine rağmen 9 Ocak’ta verdiğim sipariş 11 Mart itibariyle hala “Temin ediliyor” olarak gözüküyordu. Telefonla sorduğumda klasik bir şekilde “yurtdışından geliyor, gümrük vs…” gibi cevaplar alıyordum. Geçtiğimiz Cumartesi günü bir arkadaşımın doğum gününde bardakta durduğu gibi durmayan bazı arkadaşlar sağolsun bir anda aklıma yine siparişim geldi ve eğlencenin ortasında masada amazon’un uygulamasından kitabı arattım. Bir anda ürünün stokta olduğunu, hatta prime ile 14 Mart Salı günü teslim edilebileceğini gördüm. Hemen satın aldım tabi. Hatta ertesi gün kendime geldiğimde gerçekten aldım mı, rüyamda mı gördüm hatırlamaya çalışıyordum. Neyse, sonuçta D&R’daki siparişimi de iptal ettim. Kitap da Salı değil bugün teslim edildi, o da ayrı mutlu etti. Merak ettim acaba daha önce bu kitabı Türkiye’ye getirmeye çalıştığım için mi burada stoklara girdi? Talebe göre stok oluşturan bir algoritma falan vardır belki.
Amazon Prime reklamı yapmışım gibi oldu biraz ama daha önce 1 aylık zaman kaybına yol açtıkları için övmekten çok durum 1-1 oldu diyelim.

Son olarak benim gibi kitabı almak isteyen birileri varsa Amazon stoğu 2 adet görünüyordu, birini ben aldım diğeri hala stokta.

4 Beğeni

Maceralı olmuş kavuşmanız bayağı. :slight_smile: Değeceğine emin olabilirsiniz, iyi okumalar.

1 Beğeni

2.kitabın çıkmasına 20 gün kaldı. 28 Dolar olması dışında sorun yok :slight_smile:

As bayrakları ass!! :pirate_flag: :smiley:

1 Beğeni

Ne kadar hızlı geçti zaman ya, gelse de okusak…

1 Beğeni

Az kaldı, çaktırma ilk kitap silikleşti bile. Okumadan özete falan bakarım artık. :slight_smile:

Ey forum ahalisi, 20-30 gün var daha, okuyun ilk kitabı gelin ikinciyi beraber okuyalım.

1 Beğeni