Okuma Etkinliği için Kitap Seçimi

Ardı ardına üç fantezi romanı okuduk, gözün doysun. :slight_smile:

Ben aralıkta izninizle bilim kurgu okumak istiyorum, ne yalan söyleyeyim. Fantezi haznem doldu, molaya ihtiyacım var. Bir sonraki etkinlikte de fantezi okuruz.

Ya zaten fantastikte tekil kitap bulmak sıkıntı. Büyük ihtimalle BK seçilecek. Ben milletin ayağı alışsın diye uğraşıyorum. :joy:

Büyük oyunu göremedim, kusura bakma. :grinning:

1 Beğeni

diyen insan aynı zamanda;

fantezi kitabı kurcalıyor bir yandan. :smiley:

iyi bir plan :smiley:

2 Beğeni

Öneri yapacak kadar hakim olmadığım için öneri yapılan kitapları incelemekle, ilgimi çekneleri listelemekle yetiniyorum. Seçim sonrası elimden geldiğince takip edip okumalara katılmak isterim.

2 Beğeni

Yalnız Stephen R. Donaldson’ın The Chronicles of Thomas Covenant serisi de çok ilgimi çekti. Hemen okuyasım var, üç tane üçlemeymiş. Yazarın hem fantastik hem de dark bilimkurgu yazması da ilginç. Galiba beni yeni bir yazarlar tanıştırdınız.

2 Beğeni

İnançsız Thomas Covenant Tarihçeleri olarak çevrilmişti ama devamı gelmediği gibi baskısı da yok maalesef.

İngilizce okurum zaten.

@isos81 Anketi başlatalım mı artık? 1 Aralık’ta da başlarız.

Ben de seçtim birkaç kitap ama çok yoğundum yazamadım. Yarın hepsini düzenler anketi başlatırım.

Seçtiğin kitapları merak ettim. :slight_smile: Adlarını bir yazıverir misin, bir bakayım.

Elbette.

Fantastik:

• Fonda Lee Yeşil Kemik Efsanesi (Türkçe çevirisi olan fantastik üçleme)
  • Guy Gavriel Kay Lions of Al-Rassan (Çevirisi yok, fantastik tek kitap)
  • Where Loyalties Lie Rob J. Hayes (SPFBO 2017 birincisi)

BK:

• Seveneves by Neal Stephenson (Bunu sen de yazmıştın sanki, yukarıya bakmadım)
  • A Memory Called Empire by Arkady Martine (Arkadaşlar önermişti)
  • The Ship Who Sang by Anne McCaffrey (Arkadaşlar önermişti)
1 Beğeni

Güzel, The Ship Who Sang benim de radarımdaydı. Zevkli olabilir, kadın yapay zekalı uzay gemisiydi değil mi?

A Memory Called Empire çok methediliyor, birkaç ay önce devam kitabı da çıktı. Ağır bir konusu var ama, saray entrikalarının uzay operasına uyanmışı gibi hatırlıyorum.

Vallahi işte ben bunları çok uzun zaman önce not almıştım, hepsini arkadaşlar önerdi (daha başka bir sürü kitapla birlikte). Buraya yazarım diye kenara yazdım ama konularına bakamamıştım. Sen sorunca öyle yazdım hemen, hiçbirinin konusunu bilmiyorum şu anda. :sweat_smile:

Neyse anketi açalım da, belki birisi seçilirse konusunu da öğreniriz. :smiley:

Uyarlanmışı yerine uyanmışı yazmışım. Tamam abi, sen aç anketi bakarız ne var ne yok. :slight_smile:

1 Beğeni

Radarımda olan tekil bk kitap yok gibi bir şey. Fantezi de önermek istemiyorum, sizin listelere takılıcam ben.
@isos81 Orconomics yarıya yaklaştı, ağır gitmesi biraz kitaptan biraz da benden ama keyif alıyorum. :+1:

1 Beğeni

@Abraxas @Pyrewrath

Kitapları listeledim. Buraya mı açayım anketi, anket teknesine mi?

Bir de herkes kaç oy atabilsin, ona da karar verelim. Ben 2 oy düşündüm.

1 Beğeni

Anket teknesine açarsak daha fazla kişiye ulaşabiliriz bence. 2 oy uygun, tek kitaba indirgemek kolaylaşır.

1 Beğeni